Tyto závody byly zároveň jedinou možností nominovat se na Pohár ČR desetiletého a jedenáctiletého žactva ve Svitavách a Domažlicích (12. - 13. 6. 2010).

V konkurenci téměř dvou stovek závodníků startovala sedmička plavců z PK Česká Lípa (Ondřej Hofman, Miroslav Chaloupka, Richard Mígl, Matěj Rek, Adéla Kopecká, Nikol Pekárková a Natálie Vacková).

Všichni výše jmenovaní předvedli solidní výkony a nejlépe se dařilo nejmladšímu Miroslavu Chaloupkovi, který získal titul přeborníka oblasti na 100 m polohový závod a přidal ještě dvě stříbra za 50 a 100 m znak. Adéla Kopecká, která startovala po nemoci, zaostala za medailovými umístěními jen velmi těsně.

Na 200 m prsa i 200 m polohový závod skončila čtvrtá a pátá byla na poloviční prsové trati, přidala ještě další tři umístění v první desítce. Také Richard Mígl měl k medailím blízko, na 200 m znak skončil čtvrtý a v první desítce získal další čtyři umístění. Do první desítky startovního pole pronikla také Nikol Pekárková a Natálie Vacková, Ondra Hofman skončil za prvními deseti jen velmi těsně.

Na závodech chyběli ze zdravotních důvodů M. Langer a M. Vlasáková, kteří by jistě bojovali o tituly přeborníků oblasti i další medailová umístění, oba se však naštěstí mohou nominovat na Pohár ČR z jiných závodů letošní sezóny.

Další závody čekají plavce PK Česká Lípa příští víkend v Lounech, kde proběhne Oblastní přebor pro plavce dvanáctileté a starší, který bude zároveň jedinou možností nominovat se na žákovská mistrovství ČR v polovině června.