Poté, co musela zrušit účast na únorovém mistrovství ČR z důvodu natrženého stehenního svalu, startovala českolipská rodačka na 35. ročníku Velké ceny Trnavy, kde se představili plavci z 35 plaveckých oddílů hlavně ze Slovenska, ale také z ČR, Polska a Maďarska.

Chocová zde navázala na skvělé výkony z prosincového ME v Chorvatsku. Zvítězila nejen ve svých hlavních disciplínách (100 a 200 m prsa), ale přidala navíc i další dvě prvenství a dvě druhá místa v doplňkových startech.

Na prsařských tratích (100 a 200 m) překonala stávající rekordy závodů a bez problémů si poradila se všemi soupeřkami i na dvoustovce polohového závodu. „Jsem ráda, že celkem dobře už zvládám všechny plavecké způsoby,“ řekla Chocová, která v anketě Nejúspěšnější sportovec Českolipska za rok 2008 obsadila první místo.

Na trati 100 m motýlek zaplavala osobní rekord, díky kterému znovu vyhrála, a se svými dalšími dvěma maximy (50 m volný způsob a 100 m znak) obsadila shodně druhá místa. Vítězstvím na 100 m prsa navíc zaplavala absolutně nejlepší bodovaný výkon v kategorii žen. „Snad už bude letošní rok bez problémů a připravím se pořádně na Univerziádu i na mistrovství světa,“ věří třiadvacetiletá plavkyně.

Z výsledků

100 P: 1. Chocová Petra (Č. Lípa) 1:08.84 (rekord závodů), 2. Glozmeková Dominika (Trnava) 1:11.16, 3. Mimovičová Zuzana (Košice) 1:15.01.

100 M: 1. Chocová Petra (Č. Lípa) 1:02.49, 2. Balášová Andrea (Čáslav) 1:03.00, 3. Kostková Gabriela (Hr. Králové) 1:03.55.

200 PZ: 1. Chocová Petra (Č. Lípa) 2:19.29, 2. Kolníková Veronika (Piešťany) 2:24.64, 3. Glozmeková Dominika (Trnava) 2:24.93.

50 VZ: 1. Syllabová Miroslava (Levica) 0:26.37, 2. Chocová Petra (Č. Lípa) 0:26.95, 3. Glozmeková Dominika (Trnava) 0:27.37.

100 Z: 1. Tomečková Karin (Bratislava) 1:06.00, 2. Chocová Petra (Č. Lípa) 1:06.43, 3. Kolníková Veronika (Piešťany) 1:07.41.