Dvě druhá místa vybojoval českolipský plavec Michal Spurný na tradičních závodech Velká cena Trutnova 2007, kam zavítal z desetidenního reprezentačního soustředění v Nymburce.
V Trutnově startovali plavci z 28 oddílů ČR a Polska a hlavní soutěží byl závod 200 m volným způsobem.
Spurný postoupil z rozplaveb druhým nejlepším časem do finále, kde pak tuto pozici potvrdil.
Na druhé příčce skončil také v disciplíně na 100 m motýlek, když zaostal o pouhé dvě setiny vteřiny za svým osobním maximem. Jen těsně za stupni vítězů pak skončil na trati 100 m volný způsob.
Závody v Trutnově nakonec vynechala Petra Chocová, která absolvuje zhruba měsíční léčbu stále přetrvávajících zdravotních problémů. „Doufáme, že léčba bude úspěšná, že Petře přejdou bolesti a že začne konečně poctivé tréninky a přípravu,“ uvedl její otec Tomáš Choc.
Další závody, které jsou pátým kolem Českého poháru v plavání, se budou konat v Plzni již tento víkend. Startovat bude zcela určitě M. Spurný a podle možností i P. Chocová, která potřebuje bodovat, aby si udržela šanci na vítězství v letošním ročníku. „Věřím, že se Petra plzeňského klání zúčastní,“ přeje si Tomáš Choc.
Z výsledků VC Trutnova
Finále 200 m volný způsob: 1. Škacha (Trutnov) 1:52,18; 2. Spurný (PK Česká Lípa) 1:52,67; 3. Karpeta (Polsko) 1:54,24.
100 m motýlek: 1. Fučík (Jihlava) 0:56,37; 2. Spurný (PK Česká Lípa) 0:56,89; 3. Jedlička (Pardubice) 0:57,95.