V silné konkurenci 23 plaveckých oddílů vybojovali svěřenci trenéra Tomáše Choce díky třiadvaceti osobním rekordům 11 medailových umístění.
PK reprezentovali Jan Kecek, Miroslav Langer, Ondřej Olšar, Jakub Tauš, Tereza Pivoňková, Natálie Vacková a Martina Vlasáková.

„Nejlépe se dařilo Ondřeji Olšarovi, který plaval všech šest disciplín v osobním rekordu, a pouze jednou vyšel medailově naprázdno,“ informoval Českolipský deník trenér Tomáš Choc, jenž bedlivě sleduje výkony a výsledky své dcery Petry na právě probíhajícím ME v Turecku.

Olšar v Mostě zvítězil na trati 50 m VZ, druhý skončil na 50 m znak, prsa a na 100 m v PZ. „Ondra získal bronz také na stovce volně,“ doplnil Choc.
Olšara čtyřmi medailemi výtečně doplnil Langer, který byl druhý v disciplíně 50 m VZ a tři třetí místa vybojoval za 50 m M, 50 m P a 100 m PZ.

„Jsem moc spokojený, protože další dvě třetí místa přidali Kuba Tauš a Martina Vlasáková, která navíc dvakrát skončila jen těsně za stupni vítězů.
Do první desítky mnohdy velmi početného startovního pole pronikli Kecek, Vacková a Pivoňková.

„Tyto závody byly poslední prověrkou pro ty, kteří budou startovat již o následujícím víkendu na mistrovstvích republiky. V Prostějově se představí Olšar, Tauš a Szabová, v Kladně Kecek,“ doplnil Tomáš Choc. Z výsledků jeho svěřenců je vidět, že forma je skvělá a že čtyři plavci Č. Lípy, kteří budou startovat na republikových šampionátech, se představí opět v nových osobních rekordech.