Plavecký klub Č. Lípa testoval svěřence na Letních pohárech

Svitavy/Domažlice - Pětice mladších žáků z PK Česká Lípa startovala v nejvyšších soutěžích své kategorie, kterou jsou Letní poháry ČR deseti a jedenáctiletého žactva.

18.6.2010

Trojice jedenáctiletých plavců České Lípy Richard Mígl, Adéla Kopecká a Nikol Pekárková zaplavala v Domažlicích velmi slušné výkony. Foto: Tomáš Choc

Desetiletí měřili své síly ve Svitavách a barvy českolipského PK hájili Miroslav Langer a Martina Vlasáková, oba museli ze zdravotních důvodů vynechat nominační Oblastní přebor (Langer pro dlouhodobé zdravotní problémy, když musel vynechat velkou část tréninků a Vlasáková měla zlomenou ruku) a nominovali se na základě svých výkonů z letošních závodů.

I navzdory minimálnímu času na přípravu skončil M. Langer ve dvou startech jen těsně za medailovými pozicemi a obsadil dvakrát šesté místo v nových osobních maximech (50 m volný způsob a 50 m motýlek) a těsně za první desítkou skončil v disciplínách 100 m motýlek a 200 m polohový závod.

M. Vlasáková startovala pouze týden po sundání sádry a na jejích výkonech to bylo znát, nejlépe se umístila na 14. místě (400 m volný způsob) a dvakrát byla 16. (50 m motýlek a 100 m polohový závod).

Jedenáctiletí startovali v Domažlicích a trojice Richard Mígl, Adéla Kopecká a Nikol Pekárková zaplavala velmi slušné výkony. Mígl skončil těsně za první desítkou (12. místo 100 m znak a 13. místo 200 m polohový závod), velká škoda diskvalifikace za předčasný start na 200 m znak, kde by zcela jistě proniknul do první desítky.

Kopecká byla desátá v disciplíně 100 m prsa a na dvojnásobné trati skončila na 12. místě. Ve stejných disciplínách obsadila Pekárková 20. a 21. místo.

18.6.2010 VSTUP DO DISKUSE

Policie. Ilustrační foto.

Podvodníci zaplavují sociální sítě

Českolipský deník.

KRÁTCE: Zmrzlinárna se přestěhuje. Peníze pro zdravotníky budou

Lokomotiva získala další cenný skalp. Porazila Cvikov

Cvikov - Třetí výhru v letní přípravě vybojoval nováček krajské fotbalové I. B třídy, tým TJ Lokomotiva Česká Lípa.