Dalším, již čtvrtým dílem seriálu Okresní běžecké ligy (OBL), byl Polevský běh lyžařů, který se konal 16. dubna.

Počasí aktérům OBL zatím nepřeje, zima a déšť asi odradily řadu závodníků. Přesto se sešlo 150 lidí na startu (vloni 210), navíc přijela i početná skupina běžců ze sousední Žitavy (SRN).

Hlavní závod na 10 km představoval dva pětikilometrové okruhy v rozbahněném terénu. Vítězství, stejně jako ve Cvikově, zopakoval Štěpán Skopový ze Cvikova časem 42:42 min., na druhém místě doběhl Miroslav Daňko z Chotyně (43:34 min.), třetí skončil David Dvořák (Lasvit Bikers) v čase 44:53 min.

Pořadí žen na 10 km: 1. Markéta Vávrová (Rolníci ČZU) 53:55 min., 2. Ita Krafková (OK N. Bor) 54:23 min., 3. Michaela Maděrová (Rudolfovské gazely) 55:20 min.

Na dlouhé trati byly časy oproti loňsku poněkud slabší, kdežto na té mílařské (5 km) naopak rychlejší.

Zde zvítězili Tomáš Kolařík (Cyklorenova Cvikov) 20:55 minuty a Jana Václavíková (Ajeto Lindava) 24:30 min.

Průběžné pořadí OBL po čtyřech závodech:

1. Monika Fridrichová (Jablonné) 47,5 b.