Florbalisté českolipského FBC již poněkolikáté v této sezoně 1. ligy nedokázali potvrdit vydřené vítězství nad silným sokem a vzápětí darovali body papírově slabšímu mužstvu ze spodních příček tabulky. Radost ze čtvrteční výhry 7:4 nad Black Angels jim zkalila nedělní porážka od Rožnova pod Radhoštěm, jemuž podlehli 7:9.

FBC PULLO TRADE Česká Lípa FBK Rožnov 7:9 (1:4, 1:3, 5:2)

„Sršni" si v České Lípě v úvodních dvou třetinách počínali suverénně a během 40 minut vedli o pět gólů (7:2).

Tato situace donutila českolipskou trenérku Lenku Bartošovou k razantnímu řešení: stáhla domácí sestavu na dvě útočné formace, Slaného posunula z obrany do útoku a začalo postupné stahování rožnovského náskoku, aby čtyři minuty před koncem byl stav 7:8!

Ciompa v rožnovské brance následně předvedl několik skvělých zákroků, díky kterým hosté ustáli obrovský tlak FBC.

V poslední minutě gólman Ponomarev nešťastně fauloval jednoho z hostujících útočníků a Friedel nařízené trestné střílení proměnil. Rožnov tak definitivně rozhodl o tom, že i napodruhé v této sezoně Českou Lípu porazí.

Ta již dnes od 20 hodin nastoupí v Litvínově proti místním Bivojům, kteří s 11 body okupují dvanáctou příčku, osmá Lípa jich má zatím 20.

„Už je na čase, abychom si uvědomili, že si nemůžeme dovolit hrát naplno jen ve třetí třetině, nýbrž hned od začátku až do konce. A pevně doufám, že tomu tak konečně bude ve středu v Litvínově," nechala se slyšet trenérka Lenka Bartošová.

Rožnovský kouč Stanislav Barabáš po utkání prohlásil: „Pro diváky to bylo velice zajímavé utkání, ale ne pro nás, trenéry, protože to byly nervy. Nakonec jsme vytěžili z minima maximum a bereme tři cenné body."

Branky: 16. Drahoslav Pastor, 24. Dominik Hiadlovský, 44. Lukáš Mlejnek, 45. Dominik Jansa, 50. Vojtěch Legner, 52. Milan Tichý, 57. Vojtěch Legner - 4. Petr Kittel, 16. David Friedel, 20. Petr Velech, 20. Patrik Hegar, 29. Petr Kittel, 34. David Friedel, 34. Lukáš Kratochvíl, 46. Lukáš Kratochvíl, 60. David Friedel. Rozhodčí: Milan Baloun - Roman Šuvada. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváků: 163. Zásahy brankářů: Lukáš Chyna 5, Ivan Ponomarev - 19 Roman Ciompa 35. Diváků: 163.