VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sdělení předsedy KV ČSTV Vladimíra Boháče

Liberec – Finanční situace v roce 2011 je velice nejasná a nepřehledná.

10.3.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Petr Kotala

„Prvním zásadním problémem je nefungování Sazky, a. s., míněno ve vztahu ke generování prostředků na faktickou činnost sportovního prostředí. Jen splácení O2 areny ročně spolkne zhruba 800 miliónů korun a splátky DPH dalších 300 miliónů. Druhým zásadním problémem je nestandardní rozhodnutí ministra financí (za podpory ministra MŠMT) dělit prostředky, které byly původně určeny střešním organizacím ve sportu v republice (akcionářům Sazky, a. s.) pro rok 2011 jinak – ale pouze ve vztahu k ČSTV – přímo na svazy,“ říká Vladimír Boháč.

Sportovní prostředí dostávalo původně 300 miliónů na rok. Pro tento rok byla částka krácená o 10%, tedy na 270 miliónů, a z toho pro ČSTV 70% (to je výše akcionářského podílu v Sazce, a. s.) = cca 189 miliónů. Tato částka se dosud dělila 50% na 50% mezi komoru svazů a komoru regionů.

„Nepřidělení této části dotace komoře regionů pro letošní rok a při předpokládaném nevygenerování dalších volných prostředků k rozdělení v Sazce, a. s., v letošním roce staví regiony a TJ/SK do velice nepříjemné situace, kdy se neví, z jakých zdrojů budou fakticky financovány,“ potvrzuje Boháč.

ČSTV přijalo zásadní opatření – prvořadě zajistit strukturu ČSTV v okresech a krajích v minimalizovaném rozsahu tak, aby byl zajištěn základní servis pro sdružené subjekty.

„Uvedený aktuální stav a dalších informace k ostatnímu financování mají pro naši organizaci a pro sdružené subjekty pro rok 2011 následující dopady:
Je tedy více než pravděpodobné, že se můžeme rozloučit s dotacemi na činnost, pokud se nám nepodaří zajistit někde jiné prostředky. Dotace na údržbu a provoz pro letošní rok by měly být zachovány (v současné době se jedná o výši), stejně jako dotace z programu „Sportuj s námi“. Úrazové pojištění členů (číslo pojistky: 495000830-7) je zatím uhrazeno a prodlouženo do 30. dubna 2011, o dalším doplatku se jedná. Jedná se i o smlouvě s OSA a Integram,“ doplňuje předseda KV ČSTV Vladimír Boháč.

Autor: Miloslav Cihlář

10.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fontána byla vrcholem Hasičských slavností.
5

FOTO, VIDEO: Hasičská fontána v novém hávu nadchla stovky diváků

Hostující Čížek (v bílém) se snaží zastavit akci Ladry.
10

Kladno si veze od Ploučnice všechny body

Stádo ovcí na Frýdlantsku napadli vlci

Jindřichovice pod Smrkem – Letos v dubnu na Frýdlantsku vlci napadli stádo ovcí a jednoho berana. Za oběť jim padly čtyři dospělé ovce a třicet dva jehňat. 

Největší marmeládovou soutěž ve střední Evropě ohrožuje letošní neúroda ovoce

Kunratice – Zatímco v jiných letech už pořadatelé tradiční Kunratické Jamparády pečlivě evidovali na 30 vzorků, letos jich zatím do malé obce na Frýdlantsku, která proslula výrobou marmelád, přišly dosud pouhé dva.

Hranice kraje u Oken má novou silnici

Českolipsko - Po moderní, bezpečné a širší silnici se nově jezdí u Oken na Českolipsku. Skončila kompletní rekonstrukce úseku krajské silnice II/273 která vede z obce Okna dál do Středočeského kraje.

Futsalisté jsou v plné přípravě

Česká Lípa - Prvoligoví futsalisti FC Démoni Česká Lípa se pilně připravují na novou sezonu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení