Seriál závodů pro automobilové nadšence dospěl do finále

Sosnová /FOTOGALERIE/ - Sobotní automobilové klání na autodromu v Sosnové u České Lípy ukončilo úspěšnou sérii těchto oblíbených závodů sezony 2014.

3.4.2014

Letošní Mogul Driving Cup měl pozitivní ohlasy. Foto: Petr Zbudil

Je dobojováno. Seriál automobilových závodů amatérských jezdců v profesionálních podmínkách autodromu s názvem MOGUL driving cup zná své vítěze.

Startovní pole rozdělené do čtyř kategorií podle objemu motoru a stupně úprav dává všem účastníkům příležitost porovnat se s soupeři s podobnou technikou. Během šesti závodů série v Global Assistance Racing Aréně Sosnová se poměřilo téměř 200 závodníků. Na startu každého kola se jich přihlašovalo stále více a více, což je pro pořadatele dobrým signálem a potvrzením, že svou práci dělají dobře.

3. Tomáš Hrazdíra

Pohodu a klid si užili nejen závodníci, ale i diváci, kteří měli na všechny závody vstup zdarma. A nenudili se ani při tom posledním. Početné startovní pole se utkalo o vteřiny na okruhové trati, která byla postavena identickým způsobem, jaký známe ze Setkání mistrů. Nechyběl přejezd přemostění a v závěru paralelní jízda těch nejlepších z každé třídy.

Ve třídě 1 už bylo před startem posledního závodu rozhodnuto o celkovém vítězi. Stal se jím Filip Strahal s Fiatem Bravo 1,6 16V, který se však tentokrát musel sklonit před Martinem Polákem s Peugeotem 106 1,4 Xsi. Ten celkově dosáhl na velmi slušné sedmnácté místo absolutně. Na druhé příčce třídy jedna, mezi automobily do 1600 ccm a s OTP, se umístil Milan Vrba s historickým Mini 1275. Třetí místo patřilo Vratislavu Bucharovi s Citroënem Saxo VTS 16V.

Letošní Mogul Driving Cup měl pozitivní ohlasy. Třída 2, vozy nad 1600 ccm s OTP, měla už také jasného vítěze, kterým byl Petr Hozák. I ten přijel se svým žlutým Lancerem, svou jízdou plnou smyků se hlavně bavil a třídu 2 znovu ovládl. Za ním skončili Jiří Pánek s Mitsubishi Lancer a Dalibor Štěpán se Subaru Impreza Sti.

O celkovém prvenství ve třídě 3 (vozy do 1600 ccm bez OTP) rozhodl Leoš Hradil s historickou, ale velmi rychlou Škodou 1000 MB. Druhé místo patřilo Vladimíru Čejkovi s Fordem Fiesta a na třetím místě dojel Martin Horák se Suzuki Swift.

Až poslední závod rozhodoval o vítězi i ve třídě 4 (nad 1600 ccm bez OTP). Zde se podařilo zvítězit a znovu výrazně zabodovat mladičkému Petru Semerádovi s Mitsubishi Lancer Evo IX z dílen Semerád Rally teamu. „Nutno podotknout, že tento dvanáctiletý mladík zvítězil i absolutně,“ s nadšením podotkli pořadatelé. Na druhé příčce skončil Tomáš Hrazdíra s krásným Lancerem EVO VI a na 3. místě se stejným typem vozu dojel Ivo Kryl.

Druhý ročník proběhl velmi úspěšně a ukázal, že závody pro amatérské jezdce jsou správnou cestou, kterou může profesionální tým pořadatelů v Global Assistance racing Aréně v Sosnové zájemcům z řad motoristů nabídnout. „Pokud vše půjde dobře jako dosud, zahájí další série MOGUL driving cupu prvním závodem opět před koncem roku 2014,“ sdělil tiskový mluvčí Petr Eliáš.