Slunečná v novém rekordu

HORNÍ LIBCHAVA - SLUNEČNÁ - Tradiční běh do vrchu na 6 km zvládl Josef Poduška z MK Kladno za 25:04 min.

1.10.2007

Ilustrační fotoFoto: Deník/Petr Jeník

O další body do Okresní běžecké ligy se bojovalo na silnici z Horní Libchavy na Slunečnou. Tentokrát běžcům počasí vůbec nepřálo, během závodu vytrvale pršelo, ale i tak na obě tratě vyrazila téměř čtyřicítka vrchařů.
V hlavním závodě na 6 km (s převýšením více než 300 m) zvítězil výborný vrchař (veterán) Josef Poduška z MK Kladno v novém traťovém rekordu 25:04 min.! Na druhém místě v absolutním pořadí doběhl českolipský atlet Libor Spurný, kterého následoval další běžec AC Č. Lípa, vynikající veterán Jiří Malý. Nejrychlejší ženou byla veteránka Eva Vergeinerová (AC Slovan Liberec) – 37:27 min.
Absolutní vítězové obdrželi běžecké boty, které věnoval INTERSPORT Česká Lípa.
V závodě na 3 km zvítězil v dramatické koncovce Roman Papík (AC Č. Lípa) za 14:35 min. těsně před Petrem Bali Šoltésem (TJ Bižuterie Jablonec) a dalším domácím borcem Jakubem Hrdinou.
Nejlepší vrchaři všech kategorií (na 6 a 3 km) byli odměněni cenami, které věnovalo Město Česká Lípa a pořadatelé závodu. Všichni účastníci pak dostali v cíli již tradiční dřevěné pamětní medaile, které zhotovil a daroval běžcům pan Petr Kašparec, sám aktivní závodník AC Česká Lípa. Ten je současně autorem velkého dřevěného poháru, na kterém budou vyryta jména dosavadních vítězů všech ročníků, a stane se tak symbolem tohoto závodu.

Výsledky:

Výsledky, 3 km
Ml. žáci: 1. Bárta H., 2. Souček L. (oba AC Č. Lípa) – nejmladší běžec.
Ml. žákyně: 1. Půčková O. (Nový Bor), 2. Skočovská M.
St. žáci: 1.Papík R. (AC Č.Lípa), 2. Kubík D. (Varnsdorf), 3. Sviták M. (AC Č. Lípa).
St. žákyně: 1. Havranová B., 2. Musilová K. (obě Jiskra Nový Bor).
Dorostenci: 1. Bali Šoltés P. (TJ Bižutérie Jablonec), 2. Hrdina J.
Výsledky, 6 km (hlavní závod)
Muži – A: 1. Spurný L., 2. Németh M. (oba AC Č.Lípa), 3. Švarc O. (Cyklorenova Cvikov).
Muži – B: 1. Poduška J. (MK Kladno), 2. Charousek P. (TJ Doksy), 3. Lenča J. (AC Č. Lípa).
Muži – C: 1. Malý J., 2. Bufka Z. (oba AC Č. Lípa), 3. Kalvoda B. (Cyklosprint Cvikov).
Muži – D: 1. Plecháček J. (Sokol Tuháň) – nejstarší běžec.
Ženy – A: 1. Zelenková K. (SC Race K. Šenov)
Ženy – B: 1. Vergeinerová E. (AC Slovan Liberec), 2. Vlasáková R., 3. Svitáková A. (obě AC Č. Lípa).

1.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

Policie. Ilustrační foto.

Podvodníci zaplavují sociální sítě

Českolipský deník.

KRÁTCE: Zmrzlinárna se přestěhuje. Peníze pro zdravotníky budou

Lokomotiva získala další cenný skalp. Porazila Cvikov

Cvikov - Třetí výhru v letní přípravě vybojoval nováček krajské fotbalové I. B třídy, tým TJ Lokomotiva Česká Lípa.