Sportovní lezkyně SK N. Bor reprezentovaly v zahraničí

Chamonix, Friedrichshafen - Minulý týden se vrátila malá výprava dvou novoborských sportovních lezkyň, jejich trenéra a fyzioterapeuta z Francie a Německa.

4.8.2011

Petra Vojířová.Foto: archiv klubu

Kromě náročného tréninku na stěně v německém Balingenu, se zúčastnili celkem čtyř závodů Evropského poháru, Světového poháru a Mistrovství Německa.
V barvách české reprezentace se představila dvojice reprezentantek Petra Vojířová (14) a Anna Wágnerová (17).

Prvním závodem bylo 3. kolo Evropského poháru ve francouzském alpském středisku Chamonix. Obě si vybojovaly účast ve finále, které proběhlo večer na zaplněném náměstí Place du Mont Blanc. Petře se nepodařilo obhájit prvenství z Tarnówa a ve čtvrtfinále podlehla vítězce a vedoucí závodnici EP Rakušance Elmerové. Vybojovala 5. místo, což je v evropské konkurenci pěkné. Wágnerová se umístila na 11. místě a rozhodně nebyla spokojená.

Tři dny po EP se Anna Wágnerová pokusila prorazit na 2. závodě Světového poháru. Před blížícím se Mistrovstvím světa byla konkurence, včetně zámořských účastníků, obrovská. Annu svedl los do souboje s mistryní světa Rudzinskou, která je letos k neporažení. I tentokrát zvítězila a Wágnerové uzavřela postup do finále.

Dalším závodem, kde česká reprezentace vystoupila, byl 4. díl EP ve Friedrichshafenu. Jedna jediná setina sekundy odřízla Vojířovou od boje o medaili. Bylo z toho nakonec opět 5. místo. Wágnerová opět jedenáctá. Petra si po čtyřech závodech (zúčastnila se jen třech) drží krásnou třetí příčku v Evropě. Anna Wágnerová se ještě zúčastnila Mezinárodního mistrovství Německa, kde v prakticky stejné konkurenci jako na EP si vybojovala místo.

Závody na rychlost EP a SP vč. MS se konají na speciálních 15m stěnách se speciálními chyty. Na těchto cestách, které jsou stejné na celém světě, se bojuje kromě prvenství i o světové rekordy. V ČR není jediná taková stěna k dispozici.

Novoborské lezkyně trénují v improvizovaných podmínkách v novoborské hale, výjimečně v zahraničí, pokud jim to dovolí finanční situace. Ta je také důvodem neúčasti na EP ve Skotsku a Bulharsku. Nyní se připravují na mistrovství světa, které proběhne 25. až 28. srpna v rakouském Imstu. Jejich přáním je probojovat se do finále a co nejlépe hájit české barvy.

4.8.2011 VSTUP DO DISKUSE

Kam o víkendu za fotbalem

Policisté a celníci při kontrolách.

Festival u Mácháče i letos doprovodí policejní manévry

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Češi milují skotské hry a irskou whisky, víc jí vypijí jen v USA

Sychrov – Kilty, dudy, skotští siláci a samozřejmě i skotská whisky či národní lahůdka zvaná haggis. A také skotská, irská či keltská hudba. Rekordy a autoveteráni. To všechno zažijí i letos účastníci tradičních skotských her na zámku Sychrov. Začínají už dnes neoficiálním programem na nádvoří zámku, který odstartuje ve 20 hodin výukou skotských tanců.

Mají novou lávku, která se houpe

Stružnice – Místo staré lávky, kterou ve Stružnici zničila povodeň v roce 2013, stojí zbrusu nový most za 12 milionů korun.

Tipy pro vás: Kam vyrazit v pátek a o víkendu

Českolipsko - Slavnosti chystají v Zahrádkách i Novém Oldřichově. Na Bezděz dorazí šermíři.