Mistrovství ČR v terénním triatlonu Xterra proběhlo v Ostrově nad Ohří. Na náročné trati skládající se z 1200 metrů plavání, 34 kilometrů na horském kole a závěrečných 10 kilometrů běhu se utkala téměř kompletní česká špička tohoto mladého a atraktivního sportu. Závodnice TT Cyklorenovy Cvikov Ivana Loubková zde po vynikajícím výkonu poprvé v kariéře vybojovala titul Mistryně ČR.

Vítězka předchozích dvou ročníků Českého poháru Xterra tak potvrdila svoji letošní suverenitu. Na druhém místě skončila loňská vítězka Eva Skalníková, třetí pozici získala Petra Krejčová. Ivanina sestra a týmová kolegyně Kateřina Loubková měla naplánované jiné povinnosti a mistrovského závodu se zúčastnit nemohla.
„Takto dobře připravená na závod jsem myslím ještě nikdy nebyla, po fyzické stránce jsem nepředpokládala žádný problém. Systematický trénink se vyplácí a umožňuje mi podat maximální výkon. Ze zisku titulu mám obrovskou radost, ráda bych v tomto stylu pokračovala i zbytek sezóny,“ řekla po závodě vítězka.

V mužské kategorii také nechyběla žádná z výrazných osobností. Exceloval Karel Zadák před Janem Kubíčkem a třetím - hlavní „profesí“ běžkařem - Lukášem Bauerem. Velmi členitý profil cyklistické i běžecké části v okolí Ostrova i tropické počasí daly zabrat každému z účastníků. Po fyzické stránce určitě tento podnik patřil mezi nejnáročnější z celého letošního seriálu. Dalším závodem je tuto sobotu 9. srpna Xterra Plzeň.