Ve florbalovém derby Liberec oplatil Lípě prohru

Liberec - 1. liga mužů: FBC Liberec - FBC Brzdy CZ Česká Lípa 9:5 (2:1, 3:0, 4:4). Diváci vytvořili v hale ZŠ Dobiášova vynikající kulisu.

1.12.2015

Neobvykle nabitá je florbalová tabulka první ligy tři kola před koncem základní části.Foto: FBC

Florbalisté FBC Liberec podruhé v této sezoně změřili v 1. lize síly s mužstvem České Lípy. Svěřenci Jana Krále a Zdeňka Skružného svému soupeři oplatili úvodní porážku z 5. kola. Tehdy v zápase pod hlavičkou „Mise sever" podlehli 5:6, sobotní odveta vyzněla ve prospěch Liberce v poměru 9:5.

Úvod zápasu vyšel domácím na jedničku. Byl to Mikuláš Komárek, který v prvním střídání vykouzlil gólovou akci. Domácí po vstřelené brance hráli s chutí, Česká Lípa se ale nenechala zahanbit a rovněž testovala Lukáše Strýčka v brance černobílých.

Liberec v první třetině střídal velmi dobrá střídání s těmi méně povedenými, což se dalo tvrdit i o Českolipských. V jednom z povedených střídání se však domácím podařilo odskočit do vedení 2:0 to když Valeš našel před brankou Komárka, a ten přidal svou druhou trefu večera. Do dobrých příležitostí se v dalším průběhu dral aktivní Valeš, ale na gólmana Chynu recept nenašel. Třetina se chýlila ke konci a po jedné z chyb v útočném pásmu se Lípě povedl kvalitní brejk. Po dvaceti minutách tak Liberec vedl „jen" 2:1.

Ve druhé třetině opět začali lépe Liberečtí. Nově složená útočná formace Valeš Ferdan Komárek dokázala pětici Českolipských pravidelně přehrávat a obraz hry se ve druhé části poměrně jasně přiklonil na stranu domácích. To se nakonec projevilo i ve skóre. Na 3:1 zvýšil pro domácí barvy Štěpán, který společně se svou pětkou roste zápas od zápasu.

Následovalo vyloučení Klucha, Lípa však s početní převahou naložila prachbídně, navíc hned po skončení trestu se ocitli domácí v přečíslení, Blažek ale na středu prováhal šanci na skórování. Matěj Klucho si spravil náladu o několik momentů později, kdy mířil přesně po přiťuknutí Valeše.

FBC Liberec - FBC Brzdy CZ Česká Lípa 9:5.

Hostující celek zažíval nejtěžší chvíle zápasu a další ránu mu zasadil kapitán Hůza, který profitoval z útočného výletu Davida Böhma. Po dvou třetinách Liberec kontroloval utkání při stavu 5:1.

Nástup do závěrečné periody se domácím nevydařil podle představ. Velmi brzy snížil Motejzík a Lípa cítila šanci. Naštěstí pro domácí dokázal na Motejzíkovu trefu reagovat Valeš, který si sám míček vybojoval a sám ho dopravil na místo, kde ho chtěly vidět domácí tribuny tedy za záda brankáře Lípy.

Hosté v této fázi zápasu neměli co ztratit, hráli aktivně, napadali ve více hráčích. Z toho také vytěžili dva góly a zdálo se, že drama je na světě. Odpověď na gólové úspěchy hostů ale opět našel Valeš, který uklidnil domácí řady. Chvíli nato definitivně rozhodl utkání David Böhm. Devátou trefu Liberce přidal do prázdné branky Šoltys. Branka Lípy na 5:9 už znamenala pouze kosmetickou úpravu.

Zápas na ZŠ Dobiášova sledovalo 290 fantastických diváků. K atmosféře jednoznačně přispěli i fanoušci hostujícího celku. K vidění bylo velmi atraktivní a pikantní střetnutí.

Ohlasy trenérů:

Zdeněk Skružný (FBC Liberec): „Konečně vítězství nad silným soupeřem, zvládli jsme atmosféru derby na hřišti i v hlavě. Celé utkání probíhalo v naší režii. Děkujeme fantastickým divákům za podporu."

Jiří Stožický (FBC Brzdy CZ Č. Lípa): „Domácí vyhráli zaslouženě, protože jsme dnes udělali hodně individuálních chyb a děkujeme za parádní anglickou abecedu."

Branky: 1. Mikuláš Komárek, 13. Mikuláš Komárek, 25. Jaroslav Štěpán, 32. Matěj Klucho, 35. Pavel Hůza, 46. Radek Valeš, 55. Radek Valeš, 57. David Böhm, 57. Jan Šoltys - 20. Tomáš Podrabský, 41. Štěpán Slaný, 48. Lukáš Mlejnek, 55. Lukáš Mlejnek, 58. Jakub Jirsa. Rozhodčí: David Bezucha - Michal Bezucha. Vyloučení: 1:1. Diváků: 290.

Policisté v kraji pátrají po desítkách pohřešovaných

Liberecký kraj - Podle aktuální databáze policie v Libereckém kraji je mezi hledanými osmnáct pohřešovaných. Deset mužů a osm žen.

Obora Vřísek se na jeden den otevře návštěvníkům

Zahrádky - Již patnáctý ročník Zahrádeckých slavností se uskuteční v sobotu 19. srpna. V rámci akce bude pro návštěvníky zpřístupněna obora Vřísek i hrobka Kouniců.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Pád dítěte na Riegrově stezce

Semily – Krátce před půl sedmou odpoledne obdrželo Krajské operační a informační středisko HZS Libereckého kraje hlášení o pádu dítěte na Riegrově stezce u Semil v místě zvaném Böhmova vyhlídka.