Vydřená výhra mužů českolipského FBC. V tabulce první ligy jsou třetí

Pelhřimov - Ačkoliv podle postavení v tabulce mělo jít o jasnou režii florbalistů České Lípy, tak se hosté k vítězství v dalším kole 1. ligy pořádně nadřeli.

29.1.2014

Česká Lípa potvrdila v Pelhřimově roli favorita. Její vítězství pečetil Radovan Vnuk (č. 4). Foto: Miloslav Paták

O jejich výhře 6:4 se rozhodovalo až v poslední třetině, kdy se podařilo houževnatého soupeře zlomit.

Spartak Pelhřimov - FBC BRZDY CZ Česká Lípa 4:6 (1:1, 2:2, 1:3)

Že to nebude jednoduché utkání, ukázaly hned úvodní minuty. Bína ve dvacáté vteřině nastřelil Ponomarevovi tyčku a v 10. minutě se poprvé měnilo skóre ve prospěch Pelhřimova.

Charouzek využil špatnou rozehru Lípy a poslal tým z Vysočiny do vedení. Lípu dostal z bídného úvodu Tichý, který dodržel českolipskou tradici z posledních utkání, že jeho tým potřebuje k nastartování vlastní oslabení. Slaný vypíchl míček a předložil volnému Jirsovi 1:1.

Přeskupení sestavy České Lípy, která přijela bez několika klíčových hráčů, mělo na začátku druhé třetiny kýžený efekt, Slaný si vytáhl Motejzíkovu přihrávku od mantinelu a z výjezdu prostřelil Venkrbce 1:2.

Za minutu však už zase vedl Pelhřimov. Nejprve se Koten obtočil kolem tyčky a nachytal Ponomareva v nedbalkách, poté dezorientovanou a poněkud línou obranu ve velkém brankovišti potrestal dorážkou ze vzduchu Bína 3:2. Pak si šel domácí Charouzek odpykat dvouminutový trest a Motejzík přesnou ránou srovnal na 3:3.

Začátek poslední části vyšel opět lépe Českolipským. Slaný si nabral míček za brankou a fintou (v reprezentaci známá jako freestyle pro chudé) překonal Venkrbce 3:4. Možná definitivní potvrzení výsledku mohla přinést přesilová hra pro FBC, jenže Motejzíkovi se zamotal míček pod nohy a pelhřimovský kapitán Kos sólem přes celé hřiště a efektivním bekhendovým zakončením srovnal na 4:4.

FBC však dokázal najít rychlou odpověď zásluhou Tichého 4:5. Brankový účet zakončila konečně proměněná přesilová hra, Tichého střelu dorazil na středu Vnuk a Lípa s dvoubrankovým náskokem s přehledem zvládla poslední minuty.

Branky a asistence): 9:59 Luděk Charouzek, 22:00 Jan Koten (Petr Poduška), 22:53 Milan Bína (Luděk Charouzek), 48:08 Martin Kos - 16:17 Jakub Jirsa (Štěpán Slaný), 21:40 Štěpán Slaný (Štěpán Motejzík), 26:37 Štěpán Motejzík (Jakub Jirsa), 43:52 Štěpán Slaný, 49:28 Milan Tichý (Jan Merlíček), 52:34 Radovan Vnuk (Milan Tichý).

1. liga florbalu.

29.1.2014 VSTUP DO DISKUSE

Rodičům Janě Čvančarové a Jiřímu Sledzovi z Dobranova se v pátek 11. srpna v 8:42 hodin narodila dcera Ema Sledzová. Měřila 46 cm a vážila 2,64 kg.
12

OBRAZEM: Právě jsme se narodili - miminka 33. týdne 2017

Sklářka Zdeňka Štrohalmová na snímku z 6. srpna.
7

Během pár minut vytvořím téměř cokoli

OBRAZEM: Mácháč. Policisté zabavili marihuanu i extázi

Doksy - Tisíce lidí z celé České republiky, ale i ze zahraničí, vyrazily k Máchovu jezeru. Návštěvníci sem nepřijeli za rekreací, ale na tradiční taneční párty, která v Doksech probíhá celý víkend.

Operní diva držela palce nováčkům

Jablonec nad Nisou – Dnes mají zpěváci, a nejen populární hudby, skvělé podmínky vyzkoušet si reakci publika. To ostatně zhodnotila světová hvězda, mezzosopranistka Eva Randová.

Nový Bor padl na půdě SK Hrobce, Česká Lípa doma nestačila na Kladno

Českolipsko - Bez bodového zisku skončily sobotní zápasy dvou fotbalových zástupců českolipského okresu v divizní skupině B.