Začalo MČR družstev. A plavci z Lípy mile překvapili

Chomutov - V úvodním kole obsadili muži 7. místo, ženy skončily na třetí pozici.

31.1.2016

Ženský tým PK Česká Lípa bral v Chomutově třetí příčku.Foto: archiv klubu

Obrovská pochvala patří všem plavcům z klubu PK Česká Lípa, kteří bojovali ve velké konkurenci úvodního kola MČR družstev v Chomutově.

Tato soutěž se plave bez rozdílu věku, tedy v kategorii „Open".

Super výsledku dosáhl tým „žen" 3. místo z 19 zúčastněných! Ty uvozovky jsou proto, že v sestavě Českolipských byla pouze jedna žena (P. Chocová), jedna dorostenka (A. Kopecká) a 5 žaček ve věku 11 13 let (V. Bláhová, L. Dědicová, M. Musilová, N. Musilová a D. Naboichenko), z medailových týmů absolutně nejmladší závodnice!

V této soutěži mohou jednotlivci startovat maximálně ve čtyřech individuálních startech a ve dvou štafetách. Každou disciplínu mohou obsadit maximálně dva plavci (startovní pole tedy čítalo mnohdy až 38 závodníků).

Nejhorším výsledkem bylo 17. místo, tedy v první polovině startovního pole, všechny českolipské plavkyně zaznamenaly umístění v první desítce a nejmladší Veronika Bláhová byla za první desítkou jen těsně (jedenáctá na 100 m znak).

Petra Chocová ze čtyř startů třikrát zvítězila a jednou skončila druhá, Daryna Naboichenko jedenkrát zvítězila a dvakrát skončila na druhém místě. Vynikající výkony podala čtveřice P. Chocová, V. Bláhová, N. Musilová a D. Naboichenko v obou štafetách 4x 100 m polohový závod a 4x 100 m volný způsob (obě 2. místa).

Celkový bodový zisk dává děvčatům PK velkou šanci probojovat se do semifinále této soutěže, tedy mezi 16 nejlepších týmů z celé ČR (po odplavání všech základních kol).

Tým mužů (J. Češka, O. Hladík, M. Chaloupka, T. Kolegar, D. Pecinovský, M. Spremo, V. Vaněk) byl také velmi úspěšný, sedmé místo s nepatrným odstupem od místa pátého (pouhých 200 bodů to v této soutěži není mnoho) už jen proto, že byl složen pouze ze tří členů, kteří pravidelně (denně) trénují, a doplnili jej „kroužkaři", tedy plavci, kteří také pravidelně plavou, ale naplavané kilometry se zdaleka nedají porovnat s těmi, kteří jezdí pravidelně na závody.

Jakub Češka vybojoval pro svůj českolipský tým tři druhá a jedno třetí místo, velkým bodovým ziskem přispěli také Oldřich Hladík a Tomáš Kolegar, který nastoupil po dlouhé přestávce (před lety trénoval v týmu společně s Petrou Chocovou).

Velkou pochvalu samozřejmě zaslouží také čtyři další plavci, bez kterých by se českolipský tým neobešel a zdaleka by nemohl pomýšlet na výše uvedené umístění.

Je potřeba pochválit štafety, které startovaly ve složení T. Kolegar, M. Chaloupka, O. Hladík a J. Češka na 4x 100 m polohový závod (5. místo) a 4x 100 m volný způsob (třetí příčka), což je v konkurenci celkem 18 družstev opravdu velmi pěkná bilance.

V úvodním kole obsadili muži PK Česká Lípa 7. místo.

Tomáš Choc

31.1.2016 VSTUP DO DISKUSE

Rodičům Janě Čvančarové a Jiřímu Sledzovi z Dobranova se v pátek 11. srpna v 8:42 hodin narodila dcera Ema Sledzová. Měřila 46 cm a vážila 2,64 kg.
12

OBRAZEM: Právě jsme se narodili - miminka 33. týdne 2017

Sklářka Zdeňka Štrohalmová na snímku z 6. srpna.
7

Během pár minut vytvořím téměř cokoli

OBRAZEM: Mácháč. Policisté zabavili marihuanu i extázi

Doksy - Tisíce lidí z celé České republiky, ale i ze zahraničí, vyrazily k Máchovu jezeru. Návštěvníci sem nepřijeli za rekreací, ale na tradiční taneční párty, která v Doksech probíhá celý víkend.

Operní diva držela palce nováčkům

Jablonec nad Nisou – Dnes mají zpěváci, a nejen populární hudby, skvělé podmínky vyzkoušet si reakci publika. To ostatně zhodnotila světová hvězda, mezzosopranistka Eva Randová.

Nový Bor padl na půdě SK Hrobce, Česká Lípa doma nestačila na Kladno

Českolipsko - Bez bodového zisku skončily sobotní zápasy dvou fotbalových zástupců českolipského okresu v divizní skupině B.