Obrovská pochvala patří všem plavcům z klubu PK Česká Lípa, kteří bojovali ve velké konkurenci úvodního kola MČR družstev v Chomutově.

Tato soutěž se plave bez rozdílu věku, tedy v kategorii „Open".

Super výsledku dosáhl tým „žen" 3. místo z 19 zúčastněných! Ty uvozovky jsou proto, že v sestavě Českolipských byla pouze jedna žena (P. Chocová), jedna dorostenka (A. Kopecká) a 5 žaček ve věku 11 13 let (V. Bláhová, L. Dědicová, M. Musilová, N. Musilová a D. Naboichenko), z medailových týmů absolutně nejmladší závodnice!

V této soutěži mohou jednotlivci startovat maximálně ve čtyřech individuálních startech a ve dvou štafetách. Každou disciplínu mohou obsadit maximálně dva plavci (startovní pole tedy čítalo mnohdy až 38 závodníků).

Nejhorším výsledkem bylo 17. místo, tedy v první polovině startovního pole, všechny českolipské plavkyně zaznamenaly umístění v první desítce a nejmladší Veronika Bláhová byla za první desítkou jen těsně (jedenáctá na 100 m znak).

Petra Chocová ze čtyř startů třikrát zvítězila a jednou skončila druhá, Daryna Naboichenko jedenkrát zvítězila a dvakrát skončila na druhém místě. Vynikající výkony podala čtveřice P. Chocová, V. Bláhová, N. Musilová a D. Naboichenko v obou štafetách 4x 100 m polohový závod a 4x 100 m volný způsob (obě 2. místa).

Celkový bodový zisk dává děvčatům PK velkou šanci probojovat se do semifinále této soutěže, tedy mezi 16 nejlepších týmů z celé ČR (po odplavání všech základních kol).

Tým mužů (J. Češka, O. Hladík, M. Chaloupka, T. Kolegar, D. Pecinovský, M. Spremo, V. Vaněk) byl také velmi úspěšný, sedmé místo s nepatrným odstupem od místa pátého (pouhých 200 bodů to v této soutěži není mnoho) už jen proto, že byl složen pouze ze tří členů, kteří pravidelně (denně) trénují, a doplnili jej „kroužkaři", tedy plavci, kteří také pravidelně plavou, ale naplavané kilometry se zdaleka nedají porovnat s těmi, kteří jezdí pravidelně na závody.

Jakub Češka vybojoval pro svůj českolipský tým tři druhá a jedno třetí místo, velkým bodovým ziskem přispěli také Oldřich Hladík a Tomáš Kolegar, který nastoupil po dlouhé přestávce (před lety trénoval v týmu společně s Petrou Chocovou).

Velkou pochvalu samozřejmě zaslouží také čtyři další plavci, bez kterých by se českolipský tým neobešel a zdaleka by nemohl pomýšlet na výše uvedené umístění.

Je potřeba pochválit štafety, které startovaly ve složení T. Kolegar, M. Chaloupka, O. Hladík a J. Češka na 4x 100 m polohový závod (5. místo) a 4x 100 m volný způsob (třetí příčka), což je v konkurenci celkem 18 družstev opravdu velmi pěkná bilance.

V úvodním kole obsadili muži PK Česká Lípa 7. místo.