Rozhodl o tom závěrečný závod s názvem Žandovská desítka. Vítězem zdejšího běhu 10 km se stal junior Jan Titěra (SKI klub Jablonec), jenž byl nejrychlejší (32:23,0 min.) a zopakoval tak své vítězství z roku 2008. Druhý doběhl Tomáš Kolařík (OK N. Bor) a třetí Michal Michálek (Sokol Mělník).

Mezi ženami vyhrála Lucie Vavrušková (Jablonec), která se jako jediná žena dostala pod 40 minut (38:39,0). Celkové prvenství v seriálu OBL si podle předpokladů udržela žákyně Šárka Kalvová, která ve své kategorii vyhrála 15krát, tzn. že celým ročníkem prošla bez ztráty jediného bodu. Dvojnásobné bodování na finálovém závodě v Žandově ale zamíchalo pořadím na dalších místech.

Zdeněk Bufka poskočil na druhou příčku před Milana Nemetha, mírně si na dalších místech polepšily českolipské atletky Slaměná a Skočovská, a to na úkor Cmunta a Šrachty.

Celý seriál OBL čítal 16 závodů po celém českolipském okrese a započítávalo se nejlepších 12 výsledků.

Všech šestnáct závodů absolvovali pouze dva běžci - „veteráni“ - Jiří Malý a Vladimír Šrachta. „Veteráni byli jako každoročně vůbec nejpilnější běžci a tvoří nejpočetnější kategorii na všech závodech, bohužel jejich vyrovnanost je ochuzuje o body v celkovém účtování seriálu,“ uvedl ředitel OBL Oldřich Slaměný, jenž zdůraznil, že v letošním ročníku bodovalo 236 běžců z českolipského okresu a 1715 borců startovalo na všech vypsaných závodech. „Dá se říci, že je to mírný pokles oproti předchozím ročníkům.“

Slavnostní vyhlášení a udělení tradičních cen pro jmenovanou patnáctku, respektive šestnáctku běžců a předání pohárů Českolipského deníku pro první tři borce bude provedeno na valné hromadě AC Česká Lípa 18. prosince. „Pro příští ročník kvůli zatraktivnění běhů zvažujeme již některé změny v systému hodnocení seriálu a možná přibudou i další závody,“ potvrdil Oldřich Slaměný.