Stal se jím Jan Doubek z pořádajícího oddílu SKI Polevsko, který trať dlouhou 15 km zdolal v čase 0:54:29 hod. „Honza tento závod vyhrál již poněkolikáté a po zásluze jeho jméno bude zdobit štítek na zlaté lyži, symbolu závodu Zlatá lyže Lužických hor,“ uvedl jeden z hlavních pořadatelů Jan Šmíd.

Druhý v mužské kategorii do 39 let skončil Miroslav Bárta (KT Jílové) a třetí příčku vybojoval Petr Schejbal z Liberce. Mezi ženami kralovala na desetikilometrové trati Věra Utínková z Prysku s časem (45:20 min.), na druhém místě skončila Andrea Rejholcová z OK BOR a třetí se umístila Radka Minářová z domácího SKI Polevsko.

V kategorii muži 40-59 let zvítězil Jaroslav Tuž (SPIN FIT Liberec), druhou příčku obsadil Gerold Müller z německého Bertsdorfer SV a třetí byl David Urbanec z Liberce. Mezi veterány (muži nad 60 let) se z prvenství radoval František Dvořák ze Cvikova před Františkem Peterkou (Sokol Trója) a Josefem Vojtěchem z Liberce.

Součástí akce byl i závod dětí. Nejvíce malých závodníků se utkalo v kategorii chlapci do 10 let na kilometrové trati, ve které zvítězil Matouš Měšťan za klub KUR SPORT Česká Lípa. Druhý doběhl Dan Pavlovec z OK BOR a třetí místo vybojoval Jan Schejbal z Liberce. Podrobné výsledky jsou zveřejněny na internetových stránkách klubu.

„Všem závodníkům patří poděkování za účast. Mohu říci, že se již teď chystáme na sobotu 30. ledna, kdy pořádáme Lužickou třicítku. Ta je považovaná za nejtěžší závod Lužických hor a představuje výzvu pro každého běžkaře, který zavítá do tohoto pohoří na severu Čech,“ doplnil Šmíd.