VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hlášení o srážce zálohy na mzdu a jejím odvodu se bude podávat měsíčně

Jablonecko - Odborník pro Deník: Vladimír Opatrný, předseda Krajské hospodářské komory Libereckého kraje a daňový poradce.

7.10.2010
SDÍLEJ:

Vladimír Opatrný, daňový odborníkFoto: DENÍK/ Lenka Střihavková

Zaměstnavatel je při výplatách mezd svým zaměstnancům povinen vypočíst zálohu na daň z příjmů, strhnout ji zaměstnanci ze mzdy a ve stanoveném termínu vybranou zálohu odvést místně příslušnému finančnímu úřadu.

Zákon o daních z příjmů v dosud platném znění dále po zaměstnavateli požaduje, aby po uplynutí kalendářního roku (přesně do 20. února) sestavil a předložil správci daně výkaz „Vyúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti a funkčních požitků“.

Ve výkazu se kromě jiného uvádí, v jaké výši byly zálohy na mzdy v daném kalendářním roce vybrány, a kdy byly na účet správce daně poukázány.

Připravovaná a dosud neschválená novela zákona o daních z příjmů navrhuje uložit zaměstnavatelům vybírajícím ze mzdových příjmů zálohy na daň povinnost předkládat v průběhu zdaňovacího období měsíční hlášení o srážce a odvodu záloh na daň.

Měsíční hlášení se budou podávat ve lhůtě, ve které mají zaměstnavatelé povinnost odvést úhrn sražených záloh na daň správci daně, tj. vždy nejpozději do 20. dne kalendářního měsíce, ve kterém jim povinnost srazit zálohy vznikla.

Kromě nových měsíčních hlášení zůstává nadále zachována i povinnost předložit výkaz ročního vyúčtování daně. V listinné podobě musí být předloženo nejpozději do dvou měsíců po uplynutí kalendářního roku, v elektronické podobě se lhůta pro jeho předložení prodlužuje o dvacet dní.

Nesporné zvýšení administrativní zátěže související se zavedením měsíčních hlášení je zdůvodňováno lepší spravovatelností daně z příjmů ze závislé činnosti.

7.10.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Policie - ilustrační snímek

Zloději na festivalu vykrádali stany i kapsy návštěvníků

Košťálov/Libštát - Cvikov

I. A třída: Týmům z Českolipska úvodní kolo nevyšlo

Nápor žadatelů o pasy a občanky nepolevuje. Tvoří se fronty

Česká Lípa - Jen během července přijaly pracovnice správního odboru Městského úřadu v České Lípě 1 494 žádostí na vystavení nového občanského průkazu nebo pasu.

Doksy můžou litovat svých zahozených šancí v Semilech

Semily /FOTOGALERIE/ - Fotbalisté Doks vstoupili do podzimní části krajského přeboru prohraným zápasem v Semilech.

Lovecký zámeček v Lípě dostane novou fasádu

Česká Lípa - Unikátní památka, tzv. Červený dům v České Lípě, by se mohla v budoucnu otevřít veřejnosti.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení