VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

15.1.2017

Hlavní tah z Liberce na Nový Bor je průjezdný

Liberec - Silničáři kvůli vytrvalému sněžení zatím nezprůjezdnili pro kamiony silnici do Polska přes Harrachov. V Libereckém kraji musí řidiči počítat s ujetým sněhem na vozovkách a při cestách do hor dbát zvýšené opatrnosti.

14.1.2017

Kraj našel peníze pro řidiče

Liberecký kraj - Díky vyšším daňovým příjmům za loňský rok získal Liberecký kraj 366 460 000 Kč. Jde o peníze navíc, se kterými původní rozpočet pro letošní rok nepočítal.

13.1.2017

Lev Terry dostal partnerku

Liberec - /GALERIE/ Až z Paříže přivezli dnes dopoledne do liberecké zoo samici vyhynulého lva berberského. Se zdejším samcem by měla odchovat mláďata.

13.1.2017

Ptačí chřipka u nás nehrozí

Liberecký kraj - Vzorky při expertize neprokázaly, že by uhynulá těla ptáků prokazovala známky nebezpečné nemoci.

13.1.2017

Prvními letošními mláďaty zoo jsou pelikáni

Liberec - Prvními letošními mláďaty liberecké zoo jsou pelikáni bílí. Ošetřovatelé je zatím krmí ručně směsí rozmixovaných ryb, rodiče by se o ně už nepostarali.

13.1.2017

Silnice do Polska přes Harrachov je pro kamiony uzavřená

Liberec - V Libereckém kraji je od půlnoci pro nákladní dopravu s výjimkou autobusů uzavřená silnice 10 z Tanvaldu přes Harrachov do Polska. V noci připadlo v kraji od dvou do pěti centimetrů vlhkého sněhu a silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Řekl krajský dispečer zimní údržby Pavel Pospíšil.

12.1.2017

Přes sedm milionů je zatím škoda u klientů portálu Slevy z hor

Liberec - Až desetileté vězení hrozí podnikateli Petru Chudobovi, který stojí za portálem Slevy z hor. Policie nechala internetovou stránku už na podzim zablokovat a vyzvala poškozené klienty, aby se přihlásili. A podle reakcí nejde o žádný banální případ, ale o podvod velkých rozměrů.

AKTUALIZOVÁNO
12.1.2017

Silničáři odvolali kalamitní stav

Liberecký kraj - Silničáři odvolali dnes ráno kalamitní stav pro Frýdlantský výběžek na Liberecku vyhlášený ve středu večer kvůli silnému sněžení a větru. Všechny krajské silnice ve výběžku jsou od 05:00 sjízdné.

AKTUALIZOVÁNO
11.1.2017

Českolipsko zasypal sníh. Problémy v dopravě jsou v celém kraji

Liberecký kraj - Silničáři ve středu večer vyhlásili s okamžitou platností kalamitní stav pro Frýdlantským výběžek v Libereckém kraji. Kvůli sněžení a větru, které vytváří bílou tmu, sněhové jazyky a závěje, nelze udržet sjízdnost silnic.

11.1.2017

V kraji chybí akutní geriatrie, suplují ji interny

Liberecký kraj - Oddělení akutní geriatrie, které je zaměřené na choroby spojené se stářím, není v žádné nemocnici v Libereckém kraji.

11.1.2017

Helena alespoň na chvíli zapomněla na starosti a svoji proměnu si užila

Severní Čechy – Čtyřicetiletá Helena Petrásková z Děčína je pátou z šestice žen, které se účastní 6. ročníku Proměn s Deníkem.

11.1.2017

Ze straníků ANO jsou nezávislí

Liberec - Ani jeden z devíti libereckých zastupitelů za ANO se nevrátí.

10.1.2017

Mráz v noci hrozí i v Libereckém kraji

Praha, Liberecký kraj - Meteorologové rozšířili výstrahu před silným mrazem dnes v noci o Liberecký, Jihočeský a východní část Plzeňského kraje. Nejchladněji ale bude na Moravě, a to až minus 18 stupňů Celsia. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

10.1.2017

Na Českolipsku přibylo nezaměstnaných

Liberecký kraj - Nezaměstnanost v kraji vzrostla na 5,2 procenta. Na Českolipsku je stále nejnižší.

10.1.2017

Stavební investice v kraji poklesly

Liberecký kraj - Nižší investice z veřejných financí a nedostatek výzev k projektům dotovaným Evropskou unií stojí za výrazným poklesem stavební výroby v Libereckém Kraji.

10.1.2017

Junioři nadále vedou 1. ligu

Česká Lípa - Vedoucí příčku v tabulce 1. ligy nadále okupují volejbaloví junioři českolipské Lokomotivy.

9.1.2017

Lyžuje se na Jedlové i v Podluží

Šluknovsko – Doslova za humny si mohou díky zimnímu počasí zalyžovat lidé ze Šluknovska. V provozu jsou oba areály – jak ten v Horním Podluží, tak ten na Jedlové.

9.1.2017

Pád stromu v Lovosicích nepřímo zavinila rekonstrukce náměstí

Lovosice - Tři dny před koncem roku potrápil silný vítr sever Čech, což vedlo k pádu vzrostlého stromu na lovosickém Václavském náměstí, tedy v té novější části. Ke zranění ani větším škodám naštěstí nedošlo a strom byl hned druhý den odklizen pracovníky technických služeb a dřevo podrobeno odběru vzorků odborem životního prostředí.

8.1.2017

Peníze na silnice? Neví se

Liberecký kraj - Asociace krajů chce od státu peníze na údržbu silnic II. a III. třídy.

7.1.2017

Život zachrání lépe už i prvňáčci

Liberecký kraj - V celém kraji bude do konce školního roku probíhat plošná výuka první pomoci pro prvňáčky.

6.1.2017

Nová naučná stezka připomene i železniční neštěstí

Frýdlant - Červenec 1958. Celou Evropu zasáhly silné deště. Povodně se nevyhnuly ani Čechám, největší tragédie se pak odehrála na Frýdlantsku. Rozbouřená Smědá tam podemlela násep železniční trati pod frýdlantským zámkem.

6.1.2017

Registr smluv na severu funguje. Krajské úřady proškolují zaměstnance

Severní Čechy – Podle statistik serveru HlidacSmluv.cz jsou města a úřady na severu Čech poctivé. Všechny vkládají své smlouvy do internetového Registru smluv, který začal fungovat loni v červenci. Ústecký kraj v něm už zveřejnil 923 smluv a Liberecký kraj 1 547 smluv. Pilná jsou i krajská města. Liberec od loňského července publikoval 458 smluv, Ústí nad Labem jich na internetu vyvěsilo o 25 víc.

5.1.2017

Kraj už potřetí zamítl demolici Kováku, Chrastava zuří

Chrastava - Složíme se na benzín, podpálíme to a bude klid. Jinak se té hrůzy asi nezbavíme. Obyvatelé Chrastavy začali na internetu reagovat na fakt, že i třetí nařízení o demolici bývalé ubytovny Kovák stavební odbor Krajského úřadu zrušil. Nařízení vydal stavební úřad v Chrastavě, kraj je ale odvolací orgán, který má na věc jiný pohled.

AKTUALIZUJEME
5.1.2017

Přívaly sněhu zkomplikovaly dopravu

Liberecký kraj - Hasiči jsou stále v akci. Dopravu v Libereckém kraji stále komplikuje silný vítr, který hlavně v horách tvoří na silnicích sněhové jazyky a závěje.

4.1.2017

Turisty vyděsily krvavé stopy, o zvěrstvo pytláků ale nešlo

Oldřichov v Hájích - Řádí po Jizerských horách pytláci? Spíš ne, míní odborníci.

4.1.2017

Koroner dostal málo peněz

Liberecký kraj - Koronerskou službu v Libereckém kraji bude i nadále zajišťovat záchranná služba

AKTUALIZOVÁNO
4.1.2017

Albrechtický kopec je opět uzavřený

Liberec - Sněžení komplikuje od dnešního rána dopravu v Libereckém kraji. Situace se ale před polednem uklidnila a sněží zejména v horských oblastech Jizerských hor a Krkonoš. Silničáři proto mohli v 11:00 znovu pro kamiony nad 3,5 tuny otevřít silnici 13 z Mníšku přes Albrechtice na Frýdlant a dál do Polska, která byla od úterních 19:00 pro nákladní dopravu uzavřena.

AKTUALIZOVÁNO
3.1.2017

Pro kamiony je uzavřená silnice do Polska přes Harrachov

Liberec - Pro nákladní dopravu s výjimkou autobusů je uzavřený úsek silnice 10 od Tanvaldu do Harrachova na Semilsku a dále k hraničnímu přechodu do Polska. Důvodem je očekávané další sněžení. Pro nákladní dopravu se večer také uzavře i silnice 13 na Frýdlant.

3.1.2017

V horských střediscích jsou se startem lyžařské sezony spokojeni

Liberecký kraj - Lyžařská sezona je v plném proudu a horská střediska hlásí, že jsou s dosavadním průběhem sezony spokojena. V provozu je zhruba 58 kilometrů upravených sjezdovek a na svazích leží až půl metru převážně technického sněhu.

2.1.2017

Libereckým science centrem iQLandia prošlo loni přes 425.000 lidí

Liberec - Libereckým science centrem iQLandia prošlo loni 425.184 lidí, zhruba o 5000 víc než předloni. Dalších 90.000 turistů navštívilo sousední iQPark určený mladším dětem. Návštěvnost komplexu stále roste.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies