VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nový trend Čechů: Zrychlené cvičení

Nadváhou trpí více než polovina české populace, přitom žádné pohybové aktivitě se nevěnuje 60 procent Čechů. Vyplývá to z letošního průzkumu společnosti STEM/MARK.

16.7.2013
SDÍLEJ:

Životní styl Čechů je stále více časově náročný. Foto: Expreska

„Vydělávání peněz pro zajištění rodiny je asi největší prioritou. Uvědomujeme si, že zdraví je důležité, ale na pravidelnou návštěvu klasického fitness centra lidé často nemají vůbec čas. My jsme na tuto situaci reagovali vytvořením zcela nového obchodního modelu. Přišli jsme se speciálním půlhodinovým cvičebním programem, který citlivě vnímá omezené časové možnosti současných Čechů," říká Petr Kořínek, jednatel sítě fitcenter EXPRESKA, která má pobočky v 21 městech České republiky.

Hubnoucí přípravky jsou na ústupu

Životní styl Čechů je stále více časově náročný. Patří k němu sedavé zaměstnání a stále méně pohybu. „Mnozí lidé by zcela jistě rádi sportovali, ale šest hodin týdně strávených v posilovně, na spinningu nebo pilates pro ně znamená nepřekonatelný časový problém. Ještě nedávno bylo módní řešit tuto situaci neinvazivní liposukcí nebo podobnými procedurami. Tyto aktivity však lidem přinášely sporný nebo nestabilní výsledek, a navíc je stály nemálo peněz. Zklamání z vynaložené investice pak vedlo k zahořknutí a pasivitě když nemůžu zhubnout, raději hubnout nebudu," vysvětluje Petr Kořínek.

Cvičební programy pro zaneprázdněné

V současně době se začíná prosazovat jiný trend. „Zatímco klasická fitcentra bojují s nedostatkem času klientů, my jsme tomu chtěli předcházet hned od začátku. Na velkou časovou vytíženost zákazníků jsme reagovali konceptem třicetiminutových kruhových tréninků, který tvoří páteř našeho podnikání. Lidé mají během půlhodiny k dispozici všech pět komponentů kompletního fitness zahřátí, spalovací trénink, posilování a aerobik, zpomalení a závěrečné protažení. Díky této možnosti dorazí do fitcentra i lidé, kteří by za jiných okolností vůbec nepřišli, protože by jim to jejich čas zkrátka nedovolil," dodává Petr Kořínek.

Obezita Čechů

Z průzkumu společnosti STEM/MARK vyplývá, že 86 procent českých mužů nepovažuje svá nadbytečná kila za problém, přestože jsou více ohroženi kardiovaskulárními onemocněními. Přes 55 procent mužů má rizikový obvod pasu, tedy nad 80 centimetrů. U žen je situace obdobná jako v roce 2008, rizikový obvod pasu má 57 procent žen. Obezitu nevnímá jako problém pouze 14 procent žen.

Minulý fitness:Bouřlivý rozvoj fitness v ČR byl v 80. a 90. letech, kdy si stačilo pronajmout tělocvičnu, přinést magnetofon a provozovat tehdy tzv. muzigymnastiku, předchůdce dnešního aerobiku. Stejně se v levných sklepních místnostech rozvíjel body-building, tedy posilování s činkami a podomácku svařenými posilovacími přístroji.

Současný wellness:
Moderní fitness centra dnes nabízejí komplexní wellness řešení. Vedle posiloven jsou k dispozici bazény, pilates, solária, masáže, spinning a další aktivity věnující se posilování i relaxaci. Díky takové nabídce je dnes snadné strávit ve fitness centru čtyři i více hodin, což je pro řadu lidí časově nerealizovatelné.

Budoucí express:
Životní styl Čechů je stále více časově náročný a obsahuje sedavá zaměstnání a stále méně pohybu. Trend se vyvíjí ve prospěch fitness center, která dokáží zákazníkovi nabídnout stejné výsledky jako tradiční centra, ale bez časových nároků, tedy express.

Autor: Ludmila Veselá

16.7.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fontána byla vrcholem Hasičských slavností.
5

FOTO, VIDEO: Hasičská fontána v novém hávu nadchla stovky diváků

Hostující Čížek (v bílém) se snaží zastavit akci Ladry.
10

Kladno si veze od Ploučnice všechny body

Stádo ovcí na Frýdlantsku napadli vlci

Jindřichovice pod Smrkem – Letos v dubnu na Frýdlantsku vlci napadli stádo ovcí a jednoho berana. Za oběť jim padly čtyři dospělé ovce a třicet dva jehňat. 

Největší marmeládovou soutěž ve střední Evropě ohrožuje letošní neúroda ovoce

Kunratice – Zatímco v jiných letech už pořadatelé tradiční Kunratické Jamparády pečlivě evidovali na 30 vzorků, letos jich zatím do malé obce na Frýdlantsku, která proslula výrobou marmelád, přišly dosud pouhé dva.

Hranice kraje u Oken má novou silnici

Českolipsko - Po moderní, bezpečné a širší silnici se nově jezdí u Oken na Českolipsku. Skončila kompletní rekonstrukce úseku krajské silnice II/273 která vede z obce Okna dál do Středočeského kraje.

Futsalisté jsou v plné přípravě

Česká Lípa - Prvoligoví futsalisti FC Démoni Česká Lípa se pilně připravují na novou sezonu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení