VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Peníze pomohou rozhýbat děti

Liberecký kraj - Liberecký kraj obdrží od Českého olympijského výboru částku více než dvou milionů korun.

16.6.2015
SDÍLEJ:

Logo projektu Česko sportujeFoto: Deník

Rada kraje schválila smlouvu, která bude přínosem pro sportující mládež a jejich kluby. Český olympijský výbor totiž poskytne celkem 2 178 764 korun. „Peníze získal Český olympijský výbor od loterijních společností a zavázal se je použít výhradně na podporu sportu dětí a mládeže. Jsme rádi, že se Český olympijský výbor rozhodl pro jejich využití ve spolupráci s kraji a je na místě mu touto cestou poděkovat," uvedla Alena Losová, členka rady kraje pro rezort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Podle darovací smlouvy je částka půl milionu korun určena na projekt s názvem Česko sportuje Sazka Olympijský víceboj a Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů, který díky sesbíraným datům ukázal, že děti z Libereckého kraje jsou sportovně nejzdatnější z celé republiky.

Sazka olympijský vícebojHlavním cílem je v průběhu tělesné výchovy zapojit co nejvíce žáků ZŠ, či odpovídajících ročníků gymnázií do plnění osmi disciplín. Zároveň má děti motivovat k tomu, aby sportovaly i ve volném čase. Podle statistik se totiž od roku 1995 zpětinásobil počet obézních dětí. Ty navíc u televize a počítače tráví v průměru 4,5 hodiny denně.

V minulém ročníku se do víceboje zapojilo v našem kraji celkem 8 720 žáků. Nejúspěšnější školou byla potom Základní škola v Desné. Díky tomuto úspěchu sem sportovat za dětmi přijela Denisa Rosolová nebo Miroslava Knapková.

Stejnou částkou přispěje i kraj

Zbývající část finančních prostředků ve výši 1 678 764 korun může kraj využít dle vlastního uvážení na podporu pravidelné sportovní a tělovýchovné činnosti dětí a mládeže. „V současné době se budou připravovat podmínky na vytvoření Programu na podporu sportovní činnosti dětí a mládeže ve sportovních klubech v letošním roce," dodal ekonomický náměstek hejtmana Marek Pieter. Ty totiž teprve určí, jak a kdy mohou sportovní oddíly čerpat prostředky na svou činnost. Celé částka ovšem bude vyčerpána ještě letos.

Jednou z podmínek přijetí tohoto daru bylo, že Liberecký kraj využije na podporu sportu dětí a mládeže minimálně stejnou částku ze svého rozpočtu v roce 2015. Tato podmínka již byla splněna díky dotačním fondům přímé podpory.

Podmínky získání dotace co nejdříve

„Některé výklady novelizovaného zákona 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, poněkud komplikují poskytování dotací, ale věřím, že se podmínky programu podaří projednat v radě kraje na jejím zasedání 16. června. Následně zveřejníme výzvu k předkládání žádostí o poskytnutí dotace," dodala radní Alena Losová s tím, že podmínky programu budou stanoveny tak, aby co nejvíce omezily administrativu a kritéria pro přidělení dotací byla co možná nejjednodušší a nejtransparentnější.

Autor: Jan Žíla

16.6.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Policie. Ilustrační foto.

Podvodníci zaplavují sociální sítě

Českolipský deník.

KRÁTCE: Zmrzlinárna se přestěhuje. Peníze pro zdravotníky budou

Lokomotiva získala další cenný skalp. Porazila Cvikov

Cvikov - Třetí výhru v letní přípravě vybojoval nováček krajské fotbalové I. B třídy, tým TJ Lokomotiva Česká Lípa.

Radost skrytá v tanci. K Máchovu jezeru míří tisíce tanečníků

Doksy - Milovníkům elektronické hudby není asi třeba představovat severočeský taneční festival Finlandia Mácháč. Letos se již po sedmnácté uskuteční u Máchova Jezera na pláži Klůček. A bude opět dvoudenní.

Do kraje přivezl přes kilo pervitinu

Liberecký kraj – Krajský TOXI tým za asistence polských kolegů zadžel muže, který z Polska do Libereckého kraje dovezl celkem kilo a půl pervitinu.

Policisté v kraji pátrají po desítkách pohřešovaných

Liberecký kraj - Podle aktuální databáze policie v Libereckém kraji je mezi hledanými osmnáct pohřešovaných. Deset mužů a osm žen.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení