VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Problém mezi nemocnicemi má vyřešit superaliance

Liberecký kraj  -Superaliance. Kouzelné slovo, které by mělo vyřešit napjatou situaci mezi krajskými nemocnicemi v Liberci a v České Lípě.

22.6.2017
SDÍLEJ:

Vstup do hlavní budovy českolipské nemocnice. Foto: Petr Pokorný

Společné memorandum má představovat fungující uskupení zdravotnických zařízení ve vlastnictví Libereckého kraje. Tedy Krajské nemocnice v Liberci a Nemocnice s poliklinikou v České Lípě. V platnost má vstoupit příští měsíc.

Dokument by měl stanovit jasná pravidla pro řízení strategických oblastí. „Není to žádná nová právní forma, je to v podstatě dohoda, v rámci které by se měli v pravidelných intervalech setkávat vrcholoví manažeři obou nemocnic a náměstek pro zdravotnictví," upřesnil hejtman Martin Půta.

Hledat by měli společná řešení zejména v ekonomických oblastech. „Memorandum dává právní a závaznou formu nutné spolupráce," doplnil náměstek pro zdravotnictví Přemysl Sobotka. Podle něj jde o první krok k předpokládanému vzniku holdingu obou nemocnic.

Ještě nedávno bylo něco takového téměř nepředstavitelné, komunikace mezi vedením nemocnic vázla, spolupráce probíhala pouze po medicínské stránce. Na což ovšem KNL doplácela. Spokojen s tímto řešením je i lékařský ředitel KNL Richard Lukáš. „Já dokument velmi vítám, protože konečně jasně vymezí vzájemnou spolupráci mezi oběma nemocnicemi a definuje, kdo co má udělat a také jakou za to nese zodpovědnost," uvedl Lukáš.

Podle jeho slov je s řešením spokojen i jeho protějšek NsP v České Lípě, ředitel pro zdravotnické obory Lubor Picmaus. To, že se dokumentem zklidní vypjaté situace, vítají i další lékaři. „Líbil se mi výrok pana přednosty Poláška, který řekl, že nemocnice by se měly vnímat více empaticky a méně jako nepřátelé," citoval hejtman Martin Půta šéfa krajského kardiocenta.

Podobně smýšlí i člen představenstva KNL, profesor Petr Moos, který již dříve uvedl: „Je nezbytné, aby na mimořádně vytížený personál nedoléhaly personální půtky, a už vůbec ne politické tlaky."

Autor: Jana Švecová

22.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Bydlení podle znamení zvěrokruhu: Jak si žijí vodní a vzdušná znamení

Rodičům Vladimíře a Lukášovi Markgrafovým z Nového Boru se v sobotu 16. září v 18:01 hodin narodil syn Tobiáš Martin Markgraf. Měřil 49 cm a vážil 3,04 kg.
20

OBRAZEM: Právě jsme se narodili - miminka 38. týdne 2017

„Já jsem nemehlo, skoro nic neumím,“ tvrdí o sobě Ester

Liberecký kraj – Jeden týden válí na prkně, druhý na lyžích. No problem. Pro czechteam.info na sebe prozradila daleko víc.

Novákova družice v Lípě je stále zralá akorát do šrotu

Česká Lípa – Více než rok po zvednutí vlny zájmu o osud kinetické plastiky V. K. Nováka v České Lípě dílo dál chátrá. Město nechává zpracovávat statický posudek. 

Cyklistickou Časovku jednotlivců v České Lípě ovládl Jiří Šorm

Česká Lípa Celkem 107 cyklistů - silničářů na startu hlavní trati a další účastníci v dětských a mládežnických kategoriích. To je bilance Časovky jednotlivců v České Lípě, kterou pořádal Sportovní klub MS AUTO.

Kdo vystřídá Mimoň? O titul letos zabojují tři nádraží z Českolipska

Českolipsko – Již pojedenácté se rozhodne o nejhezčím nádraží České republiky. Vítězem může být Česká Lípa, Doksy nebo i Velký Valtinov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení