„Stát získal tyto předměty na základě rozsudku Krajského soudu v Ústí nad Labem, potvrzeném Vrchním soudem v Praze. Soud uložil trest propadnutí věcí zajištěných při domovní prohlídce, a to za zločin zkrácení daně a poškození finančních zájmů Evropských společenství," uvedl Radek Ležatka, mluvčí ÚZSVM.

Šperky, které stát nabízí, jsou vesměs posázeny diamanty či brilianty. Zájemci si mohou koupit také zlaté dámské náramkové hodinky švýcarské značky Breguet v hodnotě 695 tisíc korun nebo zlaté pánské masivní náramkové hodinky švýcarské značky Cartier v hodnotě 540 tisíc korun.

„Naším úkolem je nyní získat co nejvyšší výnos pro stát," uvedla generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu. Podat přihlášku do výběrového řízení mohou lidé do 18. září 2015.

Neobvyklou nabídku zveřejnil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). K prodeji nabízí 39 šperků v celkové hodnotě přes 2 miliony korun. Dámské náramkové hodinky za bezmála sedm set tisíc korun jsou tak drahé, protože jde o mimořádnou práci. Pouzdro hodinového strojku a spona náramku jsou vyrobeny ze zlata ryzosti 750/1000.

Podkladem ciferníku je perleť, v místě číslice 6 je zafasovaný briliant. Po obvodu ciferníku jsou zafasované kulaté diamanty. Další diamant vysokého výbrusu je v korunce a diamanty je ozdobena i spona náramku. Hodinky jsou v téměř bezvadném stavu.

Pánské náramkové hodinky Cartier jsou vyrobeny ze zlata ryzosti 750/1000. Korunka je zdobena zafasovaným modrým safírem. Hodinky jsou také v téměř bezvadném stavu.

Stát nabízí k prodeji také prsten značky Chopard, který je vyrobený ze zlata ryzosti 750/1000. Má čtvercovou hlavu, tvořenou konturou posázenou brilianty a jedním volným kulatým briliantem v obrubě mezi sklíčky uprostřed hlavy a dalšími brilianty na přístavkách.

V nabídce je také prsten značky Dior. Předměty nabízí ve výběrovém řízení Územní pracoviště ÚZSVM v Ústí nad Labem.

Podrobnější informace k prodeji lze získat na webových stránkách ÚZSVM.