„Argumenty obhajoby, že se jedná o lehkou drogu, bychom vzali na vědomí, pokud by se jednalo o pytlíčky schované po kapsách," vysvětlila Drahotová rozhodnutí soudního senátu. Čtyřiapadesátiletý Jiří Limburský a jeho společníci to podle jejích slov rozjeli ve velkém, a proto mohli očekávat i adekvátní tresty. „Očekávala bych to 
u mladých, ne u takových starých kozáků," obrátila se soudkyně přímo na odsouzené. Limburský vinu od počátku popírá.

Podle obžaloby měla skupina fungovat jako gang s přísnou hierarchií. Ze spisu také vyplývá, že nejméně jednou se obžalovaným podařilo vyvézt drogu do zahraničí.
Třináctiletými rozsudky 
v případě Jiřího Limburského a Vietnamce Quang Nguyen Anha soud vyhověl návrhu státní zástupkyně Petry Žílové. V případě tříletých trestů pro Marka Limburského a Ngoc Son Hoanga, kteří se starali o chod pěstírny, však soud zvolil daleko nižší tresty, než obžaloba navrhovala. Spolupracující obžalovaný Josef Šlechta odešel od soudu s tříletou podmínkou a čtvrtmilionovou pokutou. David Mrázek, který prostory pronajímal a podle obžaloby za to měl získávat podíly ze zisku, byl dokonce zproštěn obžaloby pro nedostatek důkazů. 
V případě Marka Limburského i Davida Mrázka podala státní zástupkyně na místě odvolání. „Jejich tresty považuji za nepřiměřeně nízké vzhledem k vysoké společenské škodlivosti," vyjádřila se Žílová po skončení soudu.

Proti rozsudku si kromě Mrázka všichni nechali lhůtu na odvolání. Velkopěstírnu konopí v objektu bývalé vratislavické továrny Bytex objevili policisté loni na jaře. Na místě zajistili téměř 2300 rostlin v různých stádiích růstu. Z uvedeného množství by se dalo vyrobit přes 170 kilogramů drogy. Pěstírna byla špičkově technicky vybavená větráky, osvětlením, teploměry, uhlíkovými filtry a chemikáliemi.

O případu si můžete přečíst zde