VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Architekt navrhne podobu oprav Jiráskova divadla

Česká Lípa - Zastupitelé pak rozhodnou, zda budou spolu s dalším investorem stavět divadlo nové, anebo zda opraví stávající.

11.3.2009 2
SDÍLEJ:

Jiráskovo divadlo - čelní pohledFoto: Deník/Petr Jeník

Radnice vybrala architekta, který vypracuje studii opravy Jiráskova divadla. Ze tří oslovených architektů vybrali radní ing. arch. Antonína Odvárku z Brna.

„Nabídl nejnižší cenu za zpracování ověřovací studie, která obsáhne průvodní zprávu o zhodnocení stávajícího stavu, návrhu opatření a úprav, návrh dispozičního řešení, pohledy a orientační odhad budoucích investičních nákladů,“ uvedla tisková mluvčí českolipské radnice Kateřina Amrichová. Město za studii zaplatí ze svého rozpočtu 390 tisíc korun. Studie bude hotová v dubnu.

Českolipští zastupitelé jednali v říjnu loňského roku jak o možnosti postavit divadlo nové, tak i o variantě opravy Jiráskova divadla. Budou tedy porovnávat obě varianty.

Stavba nového divadla na Jeřábkově náměstí ztroskotala na nedostatku financí. Starostka Hana Moudrá připomněla, že stavba na Jeřábkově náměstí může být provedená ve spolupráci s dalším investorem tak, že bude zčásti komerční. „Necháváme zpracovat studie obou možností, nikoliv projekty. Zastupitelé rozhodnou, zda zrekonstruují Jiráskovo divadlo za sto milionů nebo společně s investorem postaví nové divadlo také za sto milionů,“ shrnula.

Co zatím stálo nové divadlo?

V internetové diskusi na www.ceskolipsky.denik.cz se stále opakuje otázka, co už stála příprava nového divadla. Bylo to celkem třicet tři milionů, z toho sedmnáct šlo z rozpočtu města a deset milionů ze státní dotace.

Podívejme se na částky konkrétně: sedm milionů stálo vykoupení a zabezpečení objektu Tilie, třináct mil. statické zajištění sousedních objektů (bývalý hostinec Sklípek), z toho deset mil. zaplatil stát. Architektonická soutěž přišla město na dva miliony korun, zpracování projektové dokumentace firmou Morris pak na dalších pět milionů korun. Za odstoupení od smlouvy s firmou Metrostav zaplatilo město šest milionů.

Právě na tuto skutečnost reagoval zastupitel Jaromír Štrumfa: „V objektu na Jeřábkově náměstí jsme už utopili tolik, že pro další investice nezvednu ruku. Mělo by se opravit Jiráskovo divadlo,“ komentoval.

Místostarosta Jan Stejskal byl pověřený zastupitelstvem, aby jednal s investory, kteří by se podíleli na stavbě nového multifunkčního objektu. Zastupitelé pak rozhodnou, kterou variantu zvolí.

Autor: Eva Vlastníková

11.3.2009 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fontána byla vrcholem Hasičských slavností.
5

FOTO, VIDEO: Hasičská fontána v novém hávu nadchla stovky diváků

Hostující Čížek (v bílém) se snaží zastavit akci Ladry.
10

Kladno si veze od Ploučnice všechny body

Stádo ovcí na Frýdlantsku napadli vlci

Jindřichovice pod Smrkem – Letos v dubnu na Frýdlantsku vlci napadli stádo ovcí a jednoho berana. Za oběť jim padly čtyři dospělé ovce a třicet dva jehňat. 

Největší marmeládovou soutěž ve střední Evropě ohrožuje letošní neúroda ovoce

Kunratice – Zatímco v jiných letech už pořadatelé tradiční Kunratické Jamparády pečlivě evidovali na 30 vzorků, letos jich zatím do malé obce na Frýdlantsku, která proslula výrobou marmelád, přišly dosud pouhé dva.

Hranice kraje u Oken má novou silnici

Českolipsko - Po moderní, bezpečné a širší silnici se nově jezdí u Oken na Českolipsku. Skončila kompletní rekonstrukce úseku krajské silnice II/273 která vede z obce Okna dál do Středočeského kraje.

Futsalisté jsou v plné přípravě

Česká Lípa - Prvoligoví futsalisti FC Démoni Česká Lípa se pilně připravují na novou sezonu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení