VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Novém Boru mají na programu rozpočet

Nový Bor – Rozpočet na příští rok budou na středečním jednání projednávat a schvalovat zastupitelé Nového Boru.

16.12.2009 2
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Petr Šilar

Rozpočet je koncipovaný jako vyrovnaný a počítá se v něm s příjmy ve výši 166 milionů 388 tisíc korun.

„Pod tlakem ekonomické recese jsme ve třetím čtvrtletí letošního roku provedli se souhlasem zastupitelů úsporná opatření, která se dotkla ve větší či menší míře nejen činnosti všech odborů městského úřadu, ale také téměř všech příspěvkových organizací. Paralelně s úspornými opatřeními jsme pak sestavovali návrh rozpočtu na příští rok,“ připomněl ing. Jiří Anděl, vedoucí finančního odboru Městského úřadu v Novém Boru.

„Navzdory tomu, že jsou do rozpočtu zahrnuté i zmíněné úspory, budou předpokládané daňové příjmy srovnatelné se skutečností letošního roku, tj. o 18,4 milionů nižší a kapitálové o další 4 miliony korun nižší než předpokládal rozpočet na rok 2009,“ upozornil ing. Jiří Anděl a nevyloučil, že příjmy v roce 2010 mohou být i nižší.

„Vlivem hospodářské krize se také v příštím roce promítne do hospodaření měst a obcí trend snižování daňových i kapitálových příjmů a v neposlední řadě vysoká míra nezaměstnanosti. S pouze pozvolným zlepšováním situace počítá už navržený rozpočtový výhled na roky 2011 až 2015.“

Návrhem rozpočtu se opakovaně zabýval finanční výbor, ani pro zastupitele není neznámý, poněvadž jej čtyřikrát probírali na pracovních schůzkách. „V zájmu města je, aby do nového roku nevstupovalo s rozpočtovým provizoriem.

V předchozích letech měl Nový Bor rozpočet schválený vždy v závěru roku. Byl bych rád, aby tomu tak bylo i tentokrát,“ vyjádřil přání vedoucí finančního odboru.

TJ Jiskra žádá dotace

Zastupitelé Nového Boru se v letošním roce setkávají naposledy 16. prosince a tomu odpovídá nabitý program čítající na šest desítek bodů. TJ Jiskra opětovně žádá o poskytnutí účelové dotace na provoz sportovních zařízení a dotace na sportovní činnosti. Rovněž Stadion Nový Bor, FC Nový Bor a další požadují dotace na sportovní činnosti.

Zastupitelé projednají záměry prodeje pozemků, ukončení veřejné diskuse na téma Bor 45 na webových stránkách města, schválí spoluúčast města na obnově kulturních památek v rámci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón atd.

Musejí se rovněž zabývat peticí, v níž občané podporují, aby byl na Lesním hřbitově odstraněný pomník připomínající 2. červen 1945, kdy byli na novoborském náměstí zastřelení občané německé národnosti. K jeho postavení dalo zastupitelstvo souhlas v lednu roku 2006.

16.12.2009 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fontána byla vrcholem Hasičských slavností.
5

FOTO, VIDEO: Hasičská fontána v novém hávu nadchla stovky diváků

Hostující Čížek (v bílém) se snaží zastavit akci Ladry.
10

Kladno si veze od Ploučnice všechny body

Stádo ovcí na Frýdlantsku napadli vlci

Jindřichovice pod Smrkem – Letos v dubnu na Frýdlantsku vlci napadli stádo ovcí a jednoho berana. Za oběť jim padly čtyři dospělé ovce a třicet dva jehňat. 

Největší marmeládovou soutěž ve střední Evropě ohrožuje letošní neúroda ovoce

Kunratice – Zatímco v jiných letech už pořadatelé tradiční Kunratické Jamparády pečlivě evidovali na 30 vzorků, letos jich zatím do malé obce na Frýdlantsku, která proslula výrobou marmelád, přišly dosud pouhé dva.

Hranice kraje u Oken má novou silnici

Českolipsko - Po moderní, bezpečné a širší silnici se nově jezdí u Oken na Českolipsku. Skončila kompletní rekonstrukce úseku krajské silnice II/273 která vede z obce Okna dál do Středočeského kraje.

Futsalisté jsou v plné přípravě

Česká Lípa - Prvoligoví futsalisti FC Démoni Česká Lípa se pilně připravují na novou sezonu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení