VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Novém Boru bude rušno

Nový Bor - Zastupitelé Nového Boru zasednou k jednání už ve středu 12.prosince. Vše nasvědčuje tomu, že půjde o nejzajímavější a nejkontroverznější jednání zastupitelů v tomto roce.

8.12.2007
SDÍLEJ:

Představitelé Nového Boru. Zleva: Antonín Metál, Stanislava Silná, Jindřich MarešFoto: Deník/Petr Jeník

Zastupitelé Nového Boru zasednou k jednání už ve středu 12.prosince. Vše nasvědčuje tomu, že půjde o nejzajímavější a nejkontroverznější jednání zastupitelů v tomto roce.
Nejen že budou projednávat rozpočet na příští rok, ale budou také rozhodovat v mnoha zajímavých politických i personálních kauzách, které spatřily světlo světa během několika posledních dní.
Jednou z nich je vyvolání hlasování zastupitelů, kteří by podle místostarosty Jindřicha Mareše měli rozhodnou o tom, zda se starostka má zabývat potrestáním tajemníka městského úřadu za pořízení a zveřejnění audio záznamu z uzavřeného zasedání finančního výboru.
„Tajemník je vyšší státní úředník a v pravomoci místostarosty není ani jeho trestání, ani případné odvolání. Řešit podobné věci může pouze starostka. Pokud tak sama neučiní, navrhnu zastupitelům na prosincovém zasedání, aby pověřili starostku tuto věc důkladně prošetřit a vyvodit z ní patřičné důsledky,“ řekl při rozhovoru místostarosta Jindřich Mareš.
Ve věci potrestání tajemníka se ke slovu přihlásili také dobrovolní hasiči, kteří též požadují tajemníkovo potrestání, či dokonce odstoupení.
„Pokud starostka nezačne jednat, nebo pokud se zastupitelé nespojí a nepověří starostku jednáním o odvolání tajemníka z funkce, položíme už na zastupitelstvu své funkce my. Buď půjde tajemník, nebo my,“ řekl dosavadní velitel dobrovolných hasičů Josef Kočí.

Další otázkou, kterou by zastupitelé mohli otevřít je bytí či nebytí starostky Stanislavy Silné ve funkci.
„S Novým Novým Borem žádnou koaliční smlouvu podepsanou nemáme. Rozcházíme se s nimi v mnoha zásadních otázkách. Hledáme proto podporu napříč politickým spektrem,“ uvedl v rozhovoru Luboš Kalous, předseda novoborské ODS.
„Spoléhám se na zdravý rozum většiny novoborských zastupitelů. Ti budou muset v případě vyhrocení situace volit mezi kvalitami současné starostky a jejím případným protějškem. Tím samozřejmě míním zastupitele a předsedu novoborské ODS Luboše Kalouse,“ odpověděl člen znepřáteleného politického hnutí Nový Nový Bor František Novosad na otázku, zda podle jeho názoru Stanislava Silná vydrží ve funkci starostky.
Proslýchá se ale také, že ohrožené je křeslo místostarosty Jindřicha Mareše z ODS, což potvrdil i on sám. Zda se někdo pokusí vyvolat hlasování o jeho bytí či nebytí na radnici, se nikdo doposud oficiálně nevyjádřil.
Na zasedání zastupitelstva přijdou ale zajisté i fotbaloví funkcionáři z FK Nový Bor, kteří žádali o dotaci ve výši 170 tisíc a dostali jen polovinu a druhou polovinu dostala TJ Jiskra na provoz koupaliště.
„Bez těchto peněz fotbal v Novém Boru skončí,“ nechal se slyšet už před minulým zastupitelstvem místopředseda FK Zdeněk Fakan s tím, že v prosinci o nich zastupitelé ještě uslyší.

Další zprávy z regionu najdete zde

8.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fontána byla vrcholem Hasičských slavností.
5

FOTO, VIDEO: Hasičská fontána v novém hávu nadchla stovky diváků

Hostující Čížek (v bílém) se snaží zastavit akci Ladry.
10

Kladno si veze od Ploučnice všechny body

Stádo ovcí na Frýdlantsku napadli vlci

Jindřichovice pod Smrkem – Letos v dubnu na Frýdlantsku vlci napadli stádo ovcí a jednoho berana. Za oběť jim padly čtyři dospělé ovce a třicet dva jehňat. 

Největší marmeládovou soutěž ve střední Evropě ohrožuje letošní neúroda ovoce

Kunratice – Zatímco v jiných letech už pořadatelé tradiční Kunratické Jamparády pečlivě evidovali na 30 vzorků, letos jich zatím do malé obce na Frýdlantsku, která proslula výrobou marmelád, přišly dosud pouhé dva.

Hranice kraje u Oken má novou silnici

Českolipsko - Po moderní, bezpečné a širší silnici se nově jezdí u Oken na Českolipsku. Skončila kompletní rekonstrukce úseku krajské silnice II/273 která vede z obce Okna dál do Středočeského kraje.

Futsalisté jsou v plné přípravě

Česká Lípa - Prvoligoví futsalisti FC Démoni Česká Lípa se pilně připravují na novou sezonu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení