VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Českolipští učitelé převzali čestná ocenění

Česká Lípa /FOTOGALERIE/ - Podruhé si ocenění za výbornou pedagogickou práci odnášejí českolipští učitelé.

11.4.2010
SDÍLEJ:

Podruhé si ocenění za výbornou pedagogickou práci odnesli českolipští učitelé. Jedna z oceněných Šárka Mášková.Foto: Deník/Vít Černý

„Prvními držitelkami titulu Učitel roku se vloni staly pedagožky Vlasta Mikešová, Jarmila Demlová, Taťána Hylmarová a Danuše Šimková. Už tehdy jsem uvedla, že bych byla velice ráda, kdybychom v této tradici pokračovali.“ řekla starostka Hana Moudrá.

„Letos chci poděkovat pětici dalších pedagogů, kteří si zaslouží, abychom symbolickým titulem Českolipský učitel – případně učitelka - roku - veřejně ocenili jejich krásnou, ale i náročnou a mnohdy i nevděčnou profesi,“ doplnila.

„S výběrem a nominacemi letošních kandidátů nám podobně jako loni pomáhali v první řadě ředitelé škol. K jejich návrhům se vyslovil i náš výbor pro výchovu a vzdělávání. Osobně se domnívám, že i ředitelé zaslanými nominacemi dávají jasně najevo, nakolik si váží práce svých kolegů.“ shrnula Hana Moudrá.

Z nominovaných byly letos vybrány čtyři učitelky a jeden učitel. Ocenění z rukou starostky a místostarostů Jana Stejskala a Tomáše Vlčka převzala Eva Hyblerová z Mateřské školy v Arbesově ulici, dále Božena Skořepová nominována Mateřskou školou Sovička, Šárka Mašková ze Základní školy Sever, Květoslava Hradecká, kterou nominovala největší českolipská škola - ZŠ 28. října a v neposlední řadě pedagog Pavel Hric, výborný muzikant a učitel ze Základní umělecké školy.

Všichni ocenění převzali kromě pamětního listu i finanční odměnu ve výši tři tisíce korun, jež je s tímto oceněním spojená.

Eva Hyblerová, učitelka Mateřské školy v Arbesově ulici
S malými dětmi pracuje již více než třicet let. Více než deset let vykonávala funkci ředitelky v mateřské škole v Dubici. Od roku 2000 pracuje jako učitelka v Mateřské škole Arbesova. Se svými žáky nacvičuje i různá vystoupení, s nimiž reprezentuje mateřinku na veřejnosti a v mateřské škole pečuje rovněž o keramickou dílnu. Vlastnoručně vyrobené dekorace jsou nedílnou součástí výzdoby celé školky.
Eva Hyblerová byla oceněna za dlouholetou vynikající práci s předškoláky a metodickou pomoc začínajícím kolegům.

Božena Skořepová nominovaná mateřskou školou Sovička
Začínala jako učitelka přesně před šedesáti lety v mateřince v Nerudově ulici. Byla ředitelkou MŠ v Eliášově ulici a učila i na Pedagogické škole v budově dnešní základní školy v Pátově ulici. V roce 1966 byla pověřena přípravou otevření první sídlištní mateřské školy na Slovance, kde byla v roce 1967 jmenována do funkce ředitelky. A protože byla výborným pedagogem, stala se posléze také okresní metodičkou pro předškolní výchovu.
V roce 1975 odešla do zaslouženého důchodu, ale až do svých sedmdesáti let ve školkách vypomáhala. Dle slov ředitelky Sovičky Libuše Šťastné se stala osobností předškolní výchovy a vzdělávání.
Božena Skořepová byla oceněna při příležitosti svých letošních devadesátých narozenin.

Šárka Mášková nominovaná na ocenění Základní školou na Severu
Učí německý jazyk a hudební výchovu. Je velmi oblíbená nejen mezi žáky, ale i mezi svými kolegy, ke kterým se chová vždy příjemně a mile. Na škole vede již mnoho let pěvecký sbor, se kterým se pravidelně účastní různých akcí. Je také hlavní organizátorkou školních akademií a Dne jazyků. Již několik let připravuje talentované žáky na soutěž Karlovarský skřivánek a s těmito pěvecky a hudebně nadanými školáky pak pravidelně postupuje do celostátního finále, kde její děti obsazují přední místa.
Těchto skvělých výsledků dosahují zpěváci ze Severu nejenom díky svému talentu, ale především díky tomu, že paní učitelka Mášková práci s dětmi věnuje i velkou část svého volného času.
Šárka Mášková byla oceněna za práci s hudebně nadanými dětmi.

Květoslava Hradecká nominovaná českolipskou Základní školou 28. října
Již patnáct let stojí za katedrou v přípravném ročníku této školy. S novinkou přípravných tříd začínala jako první v celém Libereckém kraji. Je rovněž spoluautorkou Školního vzdělávacího programu pro přípravný ročník - Jsem človíček zvídavý i hravý. Kromě zavedení a metodického vedení přípravné třídy na Špičáku ochotně poskytla pomoc při otevírání podobné přípravné třídy na jedné z novoborských škol.
Děti ji mají rády, protože našla klíč ke zvídavé dětské duši a tímto pomyslným klíčem se pak snaží otevřít její bránu ke vzdělání.
Květoslava Hradecká byla oceněná za zavedení přípravných tříd na ZŠ Špičák.

Pavel Hric nominovaný Základní uměleckou školou
Absolvoval konzervatoř v Plzni a od roku 1988 působí jako pedagog dechového oddělení na ZUŠ v České Lípě, kde vyučuje hře na klarinet, zobcovou flétnu a saxofon. V roce 1995 zde založil komorní orchestr, jež se stal základem pro symfonický orchestr, který na škole působí od roku 1997. Toto těleso reprezentovalo školu např. na Mezinárodním hudebním festivalu v Drážďanech. V roce 2005 se nově založený komorní dechový orchestr pod uměleckým vedením Pavla Hrice stal rovněž partnerským tělesem Szkoly muzycne v polském Boleslawieci. Podílel se rovněž na spolupráci s hudební školou v německém Siegburgu.
Pavel Hric byl oceněný za mezinárodní spolupráci Základní umělecké školy s obdobnými školami v SRN a Polsku a za založení orchestru partnerských měst.

11.4.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Policie. Ilustrační foto.

Podvodníci zaplavují sociální sítě

Českolipský deník.

KRÁTCE: Zmrzlinárna se přestěhuje. Peníze pro zdravotníky budou

Lokomotiva získala další cenný skalp. Porazila Cvikov

Cvikov - Třetí výhru v letní přípravě vybojoval nováček krajské fotbalové I. B třídy, tým TJ Lokomotiva Česká Lípa.

Radost skrytá v tanci. K Máchovu jezeru míří tisíce tanečníků

Doksy - Milovníkům elektronické hudby není asi třeba představovat severočeský taneční festival Finlandia Mácháč. Letos se již po sedmnácté uskuteční u Máchova Jezera na pláži Klůček. A bude opět dvoudenní.

Do kraje přivezl přes kilo pervitinu

Liberecký kraj – Krajský TOXI tým za asistence polských kolegů zadžel muže, který z Polska do Libereckého kraje dovezl celkem kilo a půl pervitinu.

Policisté v kraji pátrají po desítkách pohřešovaných

Liberecký kraj - Podle aktuální databáze policie v Libereckém kraji je mezi hledanými osmnáct pohřešovaných. Deset mužů a osm žen.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení