VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chtějí do Senátu za Českolipsko. Ale na webu to zatím není vidět

Českolipsko - Webové stránky kandidátů do Senátu jsou spíš bídné. Nejlepší má Karel Kapoun a někteří to zachraňují na facebooku.

15.7.2014
SDÍLEJ:

Webové stránky kandidátů do Senátu jsou spíš bídné. Nejlepší má Karel Kapoun a někteří to zachraňují na facebooku. Foto: Deník

Zhruba za tři měsíce už budeme znát jméno nového (nebo staronového) senátora za Českolipsko. Budeme vědět, kdo nás dalších šest let bude zastupovat v horní komoře parlamentu. Co ale víme o kandidátech na tento post už teď?

Deník se zaměřil na webové prezentace šesti známých kandidátů, kteří chtějí o Českolipsko (a také Chrastavsko, Hrádecko a část Mělnicka) bojovat. Výsledek? Docela velká bída. Jako by alespoň někteří kandidáti o hlasy obyvatelů okresu Česká Lípa (a částečně Liberec a Mělník) vůbec nestáli. Jakoby snad raději chtěli zůstat nepoznaní.

Ze šesti uchazečů o senátorské křeslo má jen jeden z nich „senátorské" webové stránky, solidní webovou prezentaci (i když z ní nejde poznat, že kandiduje do Senátu) má ještě další jeden. U dalších dvou se o prezentaci příliš mluvit nedá a zbylí dva nemají vůbec nic. Čtyři z nich mají vytvořený profil na facebooku, ale i tohle konstatování má svá velká „Ale".

„Jestliže máme tři měsíce do voleb, tak podle mého názoru by uchazeči o post senátora měli mít své webové stránky dávno v plném běhu, všechno by měli mít připravené a zhruba od začátku září by je měli aktualizovat každý den," říká Jiří Římánek, někdejší šéf významné reklamní agentury a strůjce několika volebních kampaní. „Už teď by každopádně měly webové stránky plně fungovat a získávat si čtenáře, kteří by si zvykali na stránky chodit. A každopádně by kandidáti také měli pracovat s facebookem."

Karel Kapoun (ČSSD)

Osobní webové stránky „v plném běhu" má z kandidátů vlastně jen stávající senátor Karel Kapoun (ČSSD). Nutno ovšem dodat, že z nich alespoň zatím nejde poznat, že se v říjnu bude pokoušet o obhajobu svého postu. Stránky ale průběžně aktualizuje, a to jak články, tak například i fotogalerii. Na webu lze snadno najít informace o akcích, kterých se účastnil, na čem se podílel v Senátu, co si myslí například o zákonu o Národním parku Šumava i jeho osobní dojmy z večeře s prezidentem Zemanem v Doksech.

Případní zájemci tu snadno objeví i celou řadu osobních detailů. Třeba jméno Kapounova vnoučka nebo fakt, že senátor může řídit i traktor.

Facebookový profil Karla Kapouna je živý. Kromě zpráv a fotek z akcí, kterých se účastnil, také ve velkém sdílí různé odkazy na články, fotky nebo avíza akcí, které se teprve budou konat. S výjimkou poznámky o šmejdech, kteří okrádají seniory, je ale jeho profil pustý co do společenských či politických názorů.

Hodnocení Jiřího Římánka: Karel Kapoun má ze všech českolipských kandidátů na senátora nejlepší web. Ale na úvodní straně ustrnul v roce 2008. A aktuality by měl mít častější a měl by již začít mobilizovat své voliče. Na facebooku pouze sdílí příspěvky jiných, chybí vlastní názor.

Josef Jadrný (Strana zelených)

V množství předkládaných informací kandidátovi ČSSD na webu úspěšně sekunduje „zelený kandidát" Josef Jadrný, náměstek hejtmana Libereckého kraje. Ten nemá přímo své osobní webové stránky. Ale jako všichni krajští radní má svou krajskou webovou prezentaci.

Že je kandidátem na senátora za Českolipsko, z ní ovšem nemůže návštěvník poznat (snad jen podle toho, že se zvyšuje četnost zpráv právě z Českolipska). Informací sem Jadrný vkládá o něco více a častěji než Kapoun, oproti němu mu na druhou stranu chybí žánrová pestrost. Jde v podstatě výhradně o zprávy z akcí, kterých se kandidát Zelených účastnil v roli náměstka hejtmana. Jadrný má také výborně aktualizovanou fotogalerii, ale třeba úplně chybí životopis.

Jako jediný má Josef Jadrný na facebooku vytvořený profil politika (kromě svého osobního profilu). Je to ale kopie webu: jen přehlídka zpráv z akcí, kterých se účastnil. Bohužel nic víc.

Hodnocení Jiřího Římánka: Josef Jadrný aktivně komunikuje na facebooku a dost informací podává i na svém krajském blogu. Měl by si ovšem zřídit i osobní web a dávat na něj aspoň totéž co na ten krajský. A kromě oficiálních tiskových zpráv by mohl se čtenáři rozmlouvat i osobnějšími zprávami a méně formálně.

Karel Tejnora (ODS)

Svoje osobní webové stránky má (narozdíl od Josefa Jadrného) kandidát ODS Karel Tejnora. Jenže hodně chudé webovky ho představují pouze jako lékaře a zaujaly by zřejmě výhradně ty, kteří hodlají svého senátora vybírat podle toho, jaké chirurgické zákroky provádí. Kromě toho se z nich dá vyčíst už jen kontakt a ordinační hodiny.

Karel Tejnora je i na facebooku, ale z toho, co tam zatím napsal, se dá spíš vyvodit, že si s ním až tak moc netyká. V lednu se třeba ptal: „Tak jsem z toho jelen nevím jestli jsem na svém facebooku nebo Marie".

Hodnocení Jiřího Římánka: Karel Tejnora snad ani nechce být znovu senátorem. Jestli ano, měl by začít spolupracovat s nějakým kvalitním PR manažerem.

Jiří Vosecký (SLK)

O Jiřím Voseckém se dá na webu najít pouze jeho životopis na stránkách hnutí Starostové pro Liberecký kraj, za které kandiduje. Když už nic jiného, je to alespoň životopis přehledný a informačně vcelku zajímavý. Ale tím to končí. Nic víc si už člověk nepřečte a že kandiduje do Senátu, zaručeně nepozná.

Slabinu s webovými stránkami dohání Jiří Vosecký na facebooku. I tady je ovšem jeho kandidatura do Senátu tajná jak neobjevené Ježíšovy svitky (ale v tom si všichni kandidáti mohou podat ruce). Návštěvník jeho osobního profilu především zjistí, jakých akcí se starosta Okrouhlé Vosecký v poslední době účastnil a co nebo jak se tam vyfotil.

Kromě vyjádření lítosti nad smrtí vojáků v Afghánistánu nebo zajímavějšího zamyšlení nad odkazem Jana Husa tu ale člověk víc o Voseckého názorech nezjistí.

Hodnocení Jiřího Římánka: Podle neexistence osobního webu a životopisu na webu Starostů bych soudil, že Jiřímu Voseckému moderní online komunikace není blízká, ale facebookovský profi má docela živý.

Milan Adamec (ANO) Jan Dvořák (KSČM)

I pouhý životopis na webu Starostů je ovšem pořád o něco víc, než mají zbylí dva kandidáti: Milan Adamec (Ano 2011) a Jan Dvořák (KSČM). Ti nemají totiž vůbec nic. A jestli mají profil na facebooku, tak my jsme ho tedy nenašli.

Hodnocení Jiřího Římánka: Hnutí ANO evidentně chybějí peníze i lidé, budeme-li soudit podle toho, jak se na internetu prezentuje jejich senátorský kandidát Milan Adamec. Kde nic, tu téměř nic. Stejné prázdno u komunisty Jana Dvořáka překvapí méně a potěší.

Autor: Michael Polák

15.7.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

ANKETA: Obnovili byste povinnou základní vojenskou službu?

Ilustrační fotografie.

ANKETA: Legalizovali byste pěstování marihuany pro osobní spotřebu?

OBRAZEM: Sychrov ožil velkou módní show

Sychrov – Módní svátek zažil zámek Sychrov.

ANKETA: Zakázali byste motorovým vozidlům starším 15 let vjezd do center měst?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Lípě pomohl gólman Chadraba

Česká Lípa /FOTOGALERIE/ - Dva body do tabulky Fortuna Divize B si připsal nováček z České Lípy, který hostil dlouhověkého soupeře FC Chomutov.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení