VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Namísto dvou křižovatek vznikne jedna okružní

Česká Lípa - Zlepšení dopravního řešení má přinést stavba nové okružní křižovatky v ulici Roháče z Dubé. Namísto dvou křižovatek tu vznikne jeden kruhový objezd.

9.7.2009
SDÍLEJ:

Česká Lípa - letecký pohled.Foto: Deník

„Nová křižovatka propojí tři ulice - Havlíčkovu, Roháče z Dubé a Českokamenickou a bude mít celkem čtyři výjezdy, po jednom do Havlíčkovy a Českokamenické a dva do Roháče z Dubé,“ popsal místostarosta Jan Stejskal. Okružní křižovatka nahradí dvě stávající křížení ulic, čímž se zjednoduší poměrně komplikované dopravní řešení pro vozidla jedoucí jak na Horní Libchavu či Slovanku, tak na Sever a do centra města.

Přibudou i chodníky, aby bylo místo lépe přístupné také pro pěší, neboť součástí této přestavby bude rovněž nová autobusová zastávka pro městskou hromadnou dopravu, která bude vybudována v obou směrech na nově řešeném výjezdu do Českokamenické. Díky tomu tak bude hromadnou dopravou obslouženo i toto území, kde doposud žádná autobusová zastávka není.

Současné parkoviště bude zrušeno a vznikne tu nová parkovací plocha pro osmadvacet osobních automobilů. Úprav se dočkají i přechody pro chodce a zelené plochy. Jak upřesňuje Petr Tadlík, vedoucí investičního oddělení na odboru rozvoje, majetku a investic, prakticky celé území bude dispozičně přebudováno: „Okružní křižovatka je naprojektována do jižní části, zatímco v místech dnešního výjezdu do Českokamenické by mělo vzniknout parkoviště.“

„Proměnou projde území od výjezdu z Havlíčkovy ulice až po židovský hřbitov,“ shrnula starostka Hana Moudrá. Budou se zde proto provádět i přeložky kanalizace, vodovodu a plynovodu, aby jejich vedení odpovídalo novému komunikačnímu řešení.

Odhadované náklady na celou stavbu jsou vyčísleny na 26 milionů korun a v současné době vrcholí stavební řízení. „Stavbu bychom rádi zahájili na podzim letošního roku,“ upřesňuje Jan Stejskal stupeň připravenosti této investice, kterou by chtělo město dokončit do poloviny příštího roku.

Autor: Eva Vlastníková

9.7.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Autoveterán. Ilustrační foto.

Českolipskem projede desítka historických vozidel

Pestré složení týmů dopředu určila pravidla. Minimálně jednomu členovi muselo být přes 55 let, mezi sebou nikdo nesměl být v příbuzenském svazku. To mimo jiné vedlo k seznámení blízkých sousedů, kteří se do té doby vůbec neznali.
28

Českolipskou Čtvrtí roku 2017 se stalo Moderní centrum

KRÁTCE: Bogar má už dva tituly mistra světa. Práce v Pihelu mění jízdní řád

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

Marek Burian přestoupil do Doks. "Seběhlo se to rychle," přiznává hráč

Česká Lípa – Ještě před týdnem v Novém Boru se společně se spoluhráči z českolipského Arsenalu radoval z premiérové výhry v divizní soutěži. Sedm dní nato už ale na stadionu v Semilech oblékl dres Doks.

POZVÁNKA: Vratislavice budou ve čtvrtek patřit módě a Beatě Rajské

Vratislavice n. N. – Na autorskou módní přehlídku poslední kolekce návrhářky Beaty Rajské zvou ve čtvrtek Vratislavice. 

Dobrovolníky z celého kraje letos ocení v České Lípě

Liberecký kraj - Cena pro obyčejné lidi, kteří dělají obyčejné věci. Tak zní charakteristika cen Křesadlo, které každoročně putují šesti vybraným dobrovolníkům z Libereckého kraje. Letošní již sedmý ročník má pod patronátem českolipská pobočka organizace ADRA.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení