VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Dubici mají být dva bazény

Česká Lípa - Město připravuje celkovou rekonstrukci koupaliště, které je několik let mimo provoz a lidé se tu nesmějí koupat.

1.4.2009 2
SDÍLEJ:

Studie řešení areálu dubického koupaliště. Foto: MěÚ česká Lípa

Občané města se již několik let ptají, kdy se budou moci koupat v dubickém koupališti. Doposud proběhlo několik pokusů, jak vyčistit vodu v této nádrži, ale byly neúspěšné. Hygienici zde pravidelně každý rok zakážou koupání kvůli nadměrnému výskytu toxických sinic.

Studii řešení areálu dubického koupaliště představil místostarosta Jan Stejskal. V místě, kde je nyní zázemí z buněk, má vzniknout venkovní bazén s brouzdalištěm. „Probíhá projednání projektové dokumentace pro územní řízení,“ upřesnil Jan Stejskal s tím, že předběžný odhad nákladů rekonstrukce celého areálu je padesát milionů korun. „Podrobný rozpis nákladů bude obsažen v dalším stupni projektové dokumentace. Prostředky na rekonstrukci v rozpočtu nemáme, proto budeme žádat o dotace z Evropského fondu,“ uvedl místostarosta.

Jednou z možných komplikací stavby je nedostatečná kapacita přípojek vody a elektrické energie. „Požádali jsme Severočeskou vodárenskou společnost o spoluúčast na posílení přípojky vodovodu. Při napouštění bazénu by se znatelně snížil tlak vody pro okolní objekty,“ uvedl Jan Stejskal.

Dagmar Haltmarová, tisková mluvčí SVS potvrdila, že kapacita stávajícího vodovodu v Dubici je dostatečná, město požádalo o posílení právě v souvislosti s koupalištěm. „Nyní se s konkrétní situací v Dubici seznamujeme,“ uvedla mluvčí SVS s tím, že hlavní investiční prioritou společnosti je zásobování obyvatel pitnou vodou, odvádění a čištění odpadních vod.

Před nedávnem v Dubici skončila rekonstrukce kanalizace. Kvůli koupališti by se tu mělo začít kopat znovu. „Snažíme se práce na našich vodárenských sítích maximálně koordinovat, tj. vodovod i kanalizaci rekonstruovat souběžně, abychom ušetřili finanční prostředky a obyvatele co nejméně zatížili stavebním ruchem a dopravním omezením. Ne vždy se to podaří, z různých důvodů leckdy mimo naši působnost,“ konstatovala Dagmar Haltmarová.

Podle projektu, který zpracovala společnost BFB studio s.r.o. Praha, bude odstraněné stávající zázemí koupaliště z typových buněk a v těchto místech vyroste venkovní bazén s brouzdalištěm. Zázemí mu budou tvořit šatny, sociální zařízení, stanoviště plavčíka a úpravna vody. Venkovní bazén budou vyhřívat sluneční kolektory umístěné na střeše šaten.

„Výstavba bude rozdělená na tři etapy podle financí, které budou k dispozici. Se zahájením stavby počítáme v roce 2010,“ doplnil Jan Stejskal.
Stavbu nových bazénů v areálu koupaliště v Dubici musí ještě posvětit českolipští zastupitelé. To, jak by mohlo vypadat dubické koupaliště, vidíte na zobrazení, které vytvořili projektanti.

Autor: Eva Vlastníková

1.4.2009 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Policie rozdávala v rámci akce Řídím, piju nealko nealkoholická piva. Akce má upozornit na vzrůstající počet nehod, kdy jsou řidiči pod vlivem alkoholu.

Opilců za volantem přibývá

Bouřka. Ilustrační foto.
41

Na severu Čech hrozí v pátek silné bouřky

Krajské fotbalové soutěže na startu

Liberecký kraj - Krajský přebor jen ve dvanácti, I. B třídy opět ve čtrnácti účastnících. Takový je start krajských soutěžích, které řídí Liberecký krajský fotbalový svaz (LKFS).

Exekuce. Liberecký kraj je třetí nejhorší

Liberecký kraj – Celkem 43 092 obyvatel Libereckého kraje starších 15 let čelí exekuci.

Křižíkova fontána bude mít konkurenci. V Oldřichově

Nový Oldřichov - Je to jejich velká specialita. Desítky vodních proudů, barevná světla a tóny Smetanovy skladby Vltava.

V Maďarsku byli hodně vidět stolní tenisté z Českolipska

Harkany (Maďarsko) - Maďarští pořadatelé mezinárodního turnaje stolních tenistů veteránů v Harkanách se po nevšedním zájmu hráčů o možnost hrát na tomto prestižním klání, rozhodli rozšířit v letošním roce počet účastníků na 270.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení