VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chodci mají v Okružní ulici strach přecházet silnici

Česká Lípa - Místostarosta přislíbil, že zváží řešení dopravní situace.

15.10.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Eva kořínková

Bezpečností dopravy na sídlišti Sever, konkrétně v Okružní ulici, se budou zabývat odborníci na dopravu. Chodci se tu cítí ohrožení rychlou jízdou automobilů, zvlášť v okolí bývalého projektového ústavu.

„V této oblasti nejenže vzrostla frekvence dopravy, ale zvýšila se i rychlost a nebezpečnost jízdy řady řidičů. Je stále větší problém bezpečně ulici přejít, zvlášť když tu podle místních občanů chybí dostatek oficiálních přechodů,“ uvedl zastupitel Miroslav Hudec. Ohrožováni jsou tu podle něj zejména starší a zdravotně handicapovaní občané, kteří se hůře pohybují, a samozřejmě děti, které tudy chodí do školy. V okolí základní školy na Severu není pro děti žádný přechod pro chodce. Zeptali jsme se proto na českolipské radnici, zda uvažují v této lokalitě o změnách dopravního řešení.

„Dopravní řešení jsme konzultovali kromě odborníků také se zástupci školy. Na základě těchto jednání je zde například zjednosměrněna komunikace Školní, která slouží zejména pro návštěvníky školy a přilehlého bazénu,“ uvedla tisková mluvčí českolipské radnice Kateřina Amrichová. „Co se týká pěšího přístupu, ten je pro žáky školy zajištěn jak ze sídliště Sever a Lada, tak ze sídliště Špičák. V bezprostřední blízkosti školy je tak umístěn přechod pro chodce například v ulici Příbramská nebo Severní. Požadavky ze stran občanů ani ze stran školy na zřízení dalších přechodů nemáme, samozřejmě bychom se v tomto ohledu snažili vyjít co nejvíce vstříc,“ dodala Kateřina Amrichová.

Místostarosta Jan Stejskal přislíbil, že se dopravní situací budou zabývat jak z pohledu chodců, tak i automobilistů. „Odbor rozvoje majetku a investic provede analýzu přechodů pro chodce v této městské části. K dodržování dopravních předpisů bude podnět předán dopravní policii a samozřejmě také městské policii, která má v lokalitě, v bývalém objektu speciální školy Radost zřízenu svoji služebnu,“ informoval Jan Stejskal s tím, že podle vyjádření městské policie zde v současné době z jejich strany nebyly zaznamenávány četnější přestupky týkající se nedodržování dopravních předpisů.

Autor: Eva Vlastníková

15.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rodičům Vladimíře a Lukášovi Markgrafovým z Nového Boru se v sobotu 16. září v 18:01 hodin narodil syn Tobiáš Martin Markgraf. Měřil 49 cm a vážil 3,04 kg.
20

OBRAZEM: Právě jsme se narodili - miminka 38. týdne 2017

Ester Ledecká miluje také vodní sporty, ovšem prkno při nich hraje nezastupitelnou roli. Nejen surf, ale i vodní monoski.
3

„Já jsem nemehlo, skoro nic neumím,“ tvrdí o sobě Ester

Novákova družice v Lípě je stále zralá akorát do šrotu

Česká Lípa – Více než rok po zvednutí vlny zájmu o osud kinetické plastiky V. K. Nováka v České Lípě dílo dál chátrá. Město nechává zpracovávat statický posudek. 

Cyklistickou Časovku jednotlivců v České Lípě ovládl Jiří Šorm

Česká Lípa Celkem 107 cyklistů - silničářů na startu hlavní trati a další účastníci v dětských a mládežnických kategoriích. To je bilance Časovky jednotlivců v České Lípě, kterou pořádal Sportovní klub MS AUTO.

Kdo vystřídá Mimoň? O titul letos zabojují tři nádraží z Českolipska

Českolipsko – Již pojedenácté se rozhodne o nejhezčím nádraží České republiky. Vítězem může být Česká Lípa, Doksy nebo i Velký Valtinov.

Kam o víkendu za sportem na Českolipsku

Česká Lípa - Přinášíme sportovní tipy pro fanoušky na oba víkendové dny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení