VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Okolí městského parku se stává nebezpečným

Česká Lípa - Státní policie i městští strážníci tu proto posilují hlídky.

10.5.2008 4
SDÍLEJ:

Městský park v České Lípě.Foto: archiv

Městský park a jeho okolí se stává nebezpečným místem. Během jednoho měsíce tu došlo ke třem přepadením. Zatím poslední se odehrálo v pondělí 5. května.


Stále stejný scénář
Připomeňme, že v pondělí brzy ráno při cestě do práce čtyřicetiletá žena z České Lípy procházela ulicí Roháče z Dubé. Zde si ji vyhlédl zatím neznámý mladík, který přiběhl, vytrhl jí z ruky kabelku a utekl do parku. Okradená žena přišla společně s kabelkou o svoje osobní doklady, mobilní telefon a pět platebních karet. Škodu vyčíslila na necelých šest tisíc korun.
„Hovořil jsem se dvěma přepadenými ženami a dá se říci, že scénář útoku je vždy stejný. Je možné, že jde o téhož pachatele, snad narkomana nebo patologického hráče, který si tak opatřuje peníze na své závislosti. Pak je akutní nebezpečí, že útoky budou pokračovat,“ podotýká Miroslav Hudec, člen městské komise prevence kriminality.
„O těchto přepadeních informaci nemáme. Státní policie nemá za povinnost nám zasílat statistiky trestných činů,“ předeslal zástupce ředitele Městské policie Česká Lípa Antonín Doležal.


Městská policie posílila hlídky
„Oblast v posledním měsíci kontrolujeme častěji v souvislosti s posílením hlídek na sídlišti Sever. Parkem a přes Střelnici projíždějí denní i noční služby a navíc tudy prochází i pěší hlídky minimálně šestkrát denně,“ pokračuje Antonín Doležal.
Městský park také kontroluje hlídač. „Ten ale pracuje čtyři hodiny denně a má na starosti ještě hřbitov a hřiště na Špičáku. Občas přivolá hlídku městských strážníků, když vidí, že se něco děje,“ dodává zástupce ředitele MP.


Tři loupežná přepadení
Vedoucí Obvodního oddělení Policie ČR v České Lípě npor. Petr Marek upřesňuje, že se letošní tři loupežná přepadení stala v lokalitě sídliště Sever a Střelnice, tedy nikoliv přímo v areálu českolipského městského parku.
Velitel služby pořádkové a železniční policie při OŘ PČR v České Lípě mjr. Vladimír Tomíček k problematice dále uvedl, že policisté na nárůst pouliční kriminality reagovali zvýšeným výkonem služby, a to zejména u pěších hlídek. „Toto opatření Policie ČR dosud trvá.“
„Kvůli zlepšení bezpečnosti bude zřejmě třeba uvažovat i o umístění bezpečnostních kamer. Rozhodně někde mezi restaurací Střelnice a starým židovským hřbitovem, už kvůli prevenci vandalismu, ke kterému na této frekventované pěší trase občas dochází, zejména když se opilci vracejí z hospod a barů, a pak na hlavních vstupech do parku a v jeho centrální části. Bude to sice dosti drahá záležitost, ale na bezpečí občanů bychom šetřit neměli,“ dodává Miroslav Hudec.

Autor: Eva Vlastníková

Cítíte se v České Lípě bezpečně?

ANO

11 %

NE

89 %

Hlasovalo: 57

Anketa byla ukončena

10.5.2008 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotbal. Ilustrační foto.

Krajské fotbalové soutěže na startu

Mapa exekucí – Liberecký kraj

Exekuce. Liberecký kraj je třetí nejhorší

Křižíkova fontána bude mít konkurenci. V Oldřichově

Nový Oldřichov - Je to jejich velká specialita. Desítky vodních proudů, barevná světla a tóny Smetanovy skladby Vltava.

V Maďarsku byli hodně vidět stolní tenisté z Českolipska

Harkany (Maďarsko) - Maďarští pořadatelé mezinárodního turnaje stolních tenistů veteránů v Harkanách se po nevšedním zájmu hráčů o možnost hrát na tomto prestižním klání, rozhodli rozšířit v letošním roce počet účastníků na 270.

Recept na dlouhověkost? Pracujte s láskou a ne pro peníze

Nový Bor – Anna Hejná z Nového Boru ve středu oslavila neuvěřitelných 103 let. Obklopená svými kamarádkami, pečovatelkami i zástupci města vyprávěla o svých vzpomínkách i zájmech. 

Zoo hledá historické fotky se slony

Liberec – Máte doma fotku vaší babičky, jak pózuje před slony v liberecké zoo? Teď máte příležitost se podělit o tento rodinný skvost i s ostatními.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení