VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přechody v Okružní ulici nepřibudou

Česká Lípa - Interpelaci zastupitele Miroslav Hudce prověří odborníci. Zatím se s budováním nových přechodů pro chodce nepočítá.

5.1.2009 2
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Eva kořínková

Posouzení a vyřešení dopravní situace v Okružní ulici na sídlišti Sever požadoval prostřednictvím interpelace zastupitel Miroslav Hudec. Zastupitelé uložili místostarostovi Janu Stejskalovi, aby situaci prověřil.

Miroslav Hudec upozornil na to, že děti, které chodí do tamní základní školy, nemají možnost bezpečně přejít silnici, protože tu chybí přechody pro chodce.
„Automobily tu nedodržují maximální stanovenou rychlost a ohrožují chodce,“ upozornil na další nešvar zastupitel.

„V současné době je na sídlišti Sever v ulici Okružní pět přechodů ve spodní části a v horní části jsou přechody dva. V západní části nelze z technických důvodů vytvořit přechod, neboť část chodníku je vedena pod úrovní vozovky,“ shrnul místostarosta Stejskal. Dodal, že všechny přechody na sídlišti Sever jsou umístěny tak, aby byla zajištěna bezpečnost žáků navštěvující Základní školu Sever minimálně jedním přechodem na každé vozovce.

„Dopravní propojení sídliště Lada a Sever se v současné době řeší přípravnými projektovými pracemi,“ doplnil místostarosta.

Ve zprávě, kterou předložil zastupitelům, se dále dovídáme, že každý nový přechod pro chodce se dle norem buduje v místě, kde za jednu hodinu přejde vozovku minimálně padesát chodců. Tento přechod musí být nasvětlen speciálními světly a musí mít pruhy pro nevidomé. Odhadovaný náklad na vybudování jednoho nového přechodu je cca 100.000,– Kč. „Z toho vyplývá, že přechody pro chodce se zřizují tam, kde je to z hlediska bezpečnosti nezbytné,“ komentuje místostarosta.

Ze zprávy je patrné, že se v letošním roce s vybudováním dalších přechodů pro chodce nepočítá. Závěr zprávy říká, že v průběhu roku 2009 zajistí odbor rozvoje majetku a investic dopravní průzkum z hlediska pohybu chodců a na základě toho bude provedeno případné doplnění dalších přechodů pro chodce.

Autor: Eva Vlastníková

5.1.2009 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Letošní festival Lípa Musica odstartoval koncertem basisty a loutnisty Joela Frederiksena a jeho Ensemble Phoenix Munich v bazilice Všech svatých v České Lípě.
9

Lípu Musicu otevřel lahodný klenot v bazilice

Lídři politických stran.
9

Deník přiveze lídry politických stran za vámi. Přijďte na debatu

Policista z Lípy se smrtelně zranil vlastní zbraní

Česká Lípa - Krajské ředitelství policie Libereckého kraje prověřuje tragickou událost, při níž se smrtelně zranil policista z České Lípy.

Stav silniční sítě se na Českolipsku zlepšuje. Obchvat Lípy citelně chybí

Českolipsko – Stav silnic je největším problémem v kraji, na druhém místě je cena vodného.

Doksy a Skalice zažily jalovou sobotu

Liberecký kraj - Nula bodů a skóre 0:7. Taková je celková bilance našich zástupců v krajském přeboru po uplynulém kole.

Dožínky se slavily i na zámku u Rohanů

Liberecký deník - Oslava úrody i práce těch, kteří se starají, aby bylo co na talíř. To byly krajské dožínky. Letos se konaly na nádvoří sychrovského zámku. Stejně tak jako v minulosti.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení