VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přechody v Okružní ulici nepřibudou

Česká Lípa - Interpelaci zastupitele Miroslav Hudce prověří odborníci. Zatím se s budováním nových přechodů pro chodce nepočítá.

5.1.2009 2
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Eva kořínková

Posouzení a vyřešení dopravní situace v Okružní ulici na sídlišti Sever požadoval prostřednictvím interpelace zastupitel Miroslav Hudec. Zastupitelé uložili místostarostovi Janu Stejskalovi, aby situaci prověřil.

Miroslav Hudec upozornil na to, že děti, které chodí do tamní základní školy, nemají možnost bezpečně přejít silnici, protože tu chybí přechody pro chodce.
„Automobily tu nedodržují maximální stanovenou rychlost a ohrožují chodce,“ upozornil na další nešvar zastupitel.

„V současné době je na sídlišti Sever v ulici Okružní pět přechodů ve spodní části a v horní části jsou přechody dva. V západní části nelze z technických důvodů vytvořit přechod, neboť část chodníku je vedena pod úrovní vozovky,“ shrnul místostarosta Stejskal. Dodal, že všechny přechody na sídlišti Sever jsou umístěny tak, aby byla zajištěna bezpečnost žáků navštěvující Základní školu Sever minimálně jedním přechodem na každé vozovce.

„Dopravní propojení sídliště Lada a Sever se v současné době řeší přípravnými projektovými pracemi,“ doplnil místostarosta.

Ve zprávě, kterou předložil zastupitelům, se dále dovídáme, že každý nový přechod pro chodce se dle norem buduje v místě, kde za jednu hodinu přejde vozovku minimálně padesát chodců. Tento přechod musí být nasvětlen speciálními světly a musí mít pruhy pro nevidomé. Odhadovaný náklad na vybudování jednoho nového přechodu je cca 100.000,– Kč. „Z toho vyplývá, že přechody pro chodce se zřizují tam, kde je to z hlediska bezpečnosti nezbytné,“ komentuje místostarosta.

Ze zprávy je patrné, že se v letošním roce s vybudováním dalších přechodů pro chodce nepočítá. Závěr zprávy říká, že v průběhu roku 2009 zajistí odbor rozvoje majetku a investic dopravní průzkum z hlediska pohybu chodců a na základě toho bude provedeno případné doplnění dalších přechodů pro chodce.

Autor: Eva Vlastníková

5.1.2009 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Pasy a občanky. V Lípě jen pro trpělivé

Autobusový dopravce. Ilustrační fotografie.

Dopravci chtějí v nových smlouvách více peněz. Kraj už uvažuje i o vlastním dopravním podniku

AUTOMIX.CZ

Jak snížit spotřebu auta? Není to složité, těmto mýtům ale nevěřte

Spotřeba je dlouhodobě jednou z nejsledovanějších vlastností automobilů. Řidiči jí dokonce často podřizují svůj jízdní styl, volbu pneumatik, ale i výběr vozu jako takového. Ale opravdu víte, jak jezdit co nejúsporněji?

Otvíračka Liščí boudy Kristiánov je za dveřmi

Jablonecko - /ROZHOVOR/ Do krásy se po nákladné rekonstrukci vyloupl poslední dochovaný objekt kdysi slavné sklářské osady ležící hluboko v Jizerských horách. Na Kristiánově chystají na otevření.

Vandalové zdevastovali hřbitov v Arnultovicích

Nový Bor /FOTOGALERIE/ - Na pětadvacet hrobových míst převážně po německých obyvatelích poničil vandal na hřbitově v Arnultovicích.

Už za dva roky by mělo autobusové nádraží dostat novou podobu

Liberec - /GALERIE/ Tolik očekávaný výsledek architektonické soutěže na odbavovací halu a parkovací dům je na světě.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies