VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na Severu bude služebna městských strážníků

Česká Lípa - S dohlížením na pořádek na sídlišti jim bude pomáhat i bezpečnostní agentura najatá společností, která většinu domů vlastní.

24.5.2008
SDÍLEJ:

Dům hrůzy na sídlišti SeverFoto: Deník/Petr Šimr

Raketovým tempem rostoucí kriminalita na českolipském sídlišti Sever je skutečný problém.
Vidí to lidé, uvědomila si to radnice a ačkoli to vypadá, že majiteli domů, společnosti Byty Česká Lípa, je tento problém lhostejný, není tomu tak.
Sami majitelé už stav na sídlišti začínají vnímat jako špatný a hledají způsob, jak ničení vlastního majetku zabránit.
Jedním z kroků, který by měl dopomoci k řešení neutěšené situace v rychle chátrajících domech by měla být soukromá bezpečnostní agentura, jejíž členové by se v brzké době měli objevit v těch nejpostiženějších domech.
„Pracovníci bezpečnostní agentury by měli sekundovat práci jakéhosi domovníka. Ten bude dohlížet na pořádek v domech i jejich blízkém okolí a také na to, aby v bytech, kde jsou nahlášení tři nájemníci nebydlelo deset lidí, jako je tomu často doposud,“ vysvětluje význam tohoto kroku tisková mluvčí společnosti Byty Česká Lípa Michaela Winklerová.
„V současné době projednává vedení společnosti detaily tohoto projektu a počítám, že už v létě se v těch nejpostiženějších domech pracovníci bezpečnostní služby objeví,“ dodává.
Kromě toho, že se v domech objeví členové bezpečnostní agentury, posílí zde ještě více hlídkování také českolipská městská policie. K tomu by jim měla dopomoci také nová služebna v budově bývalých jeslí a posléze praktické školy přímo v centru sídliště.
„Již delší dobu jsme pracovali na tom, aby se sídlo Městské policie rozšířilo z centra města i do okrajových částí České Lípy. Především z důvodu co největšího posílení bezpečnosti našich lidí jsme tak uvažovali o místech, kde se soustředí jejich větší množství, tedy o českolipských sídlištích. Poslední události nás pak přivedli k tomu, že jsem po dohodě s městskou policií navrhla místo její nové služebny na sídlišti Sever, v našem objektu bývalé speciální školy Radost,“ vysvětluje krok starostka města Česká Lípa Hana Moudrá.
Městská policie už se na další posílení hlídek na problémovém sídlišti také připravuje. „Zrušili jsme dvě tabulková místa u bezpečnostních kamer a právě o tyto dva pracovníky posílíme hlídkovou službu na Severu,“ říká ředitel městské policie Lubomír Mery. „Počítám, že nová služebna zde bude už před začátkem letních prázdnin,“ dodává.
Kromě toho, že v současné době v opuštěné budově bývalé praktické školy bude služebna strážníků, počítá město také s tím, že bude v budoucnu sloužit seniorům.
„Měla by se sem přesunout příspěvková organizace Sociální služby města Česká Lípa a vzniknout by zde měl například klub důchodců a volnočasových aktivit,“ upřesňuje na závěr starostka.

Autor: Petr Jeník

24.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fontána byla vrcholem Hasičských slavností.
5

FOTO, VIDEO: Hasičská fontána v novém hávu nadchla stovky diváků

Hostující Čížek (v bílém) se snaží zastavit akci Ladry.
10

Kladno si veze od Ploučnice všechny body

Stádo ovcí na Frýdlantsku napadli vlci

Jindřichovice pod Smrkem – Letos v dubnu na Frýdlantsku vlci napadli stádo ovcí a jednoho berana. Za oběť jim padly čtyři dospělé ovce a třicet dva jehňat. 

Největší marmeládovou soutěž ve střední Evropě ohrožuje letošní neúroda ovoce

Kunratice – Zatímco v jiných letech už pořadatelé tradiční Kunratické Jamparády pečlivě evidovali na 30 vzorků, letos jich zatím do malé obce na Frýdlantsku, která proslula výrobou marmelád, přišly dosud pouhé dva.

Hranice kraje u Oken má novou silnici

Českolipsko - Po moderní, bezpečné a širší silnici se nově jezdí u Oken na Českolipsku. Skončila kompletní rekonstrukce úseku krajské silnice II/273 která vede z obce Okna dál do Středočeského kraje.

Futsalisté jsou v plné přípravě

Česká Lípa - Prvoligoví futsalisti FC Démoni Česká Lípa se pilně připravují na novou sezonu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení