VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vykrást skříňky je snadné

Česká Lípa - Špatná konstrukce i systém uzamykání skříněk v českolipském bazéně nahrávají zlodějům. Za cennosti ve skříňkách bazén neručí.

5.1.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Nechávat cennosti ve skříňkách u bazénu v českolipském sportareálu se lidem nemusí vyplatit. Otevřít dřevěnou skříňku v podobných zařízeních je totiž pro zloděje velmi snadné a o českolipském bazéně to zřejmě platí dvojnásob.

Skříňky jsou špatně konstruované a zámek mají nahoře namísto obvyklého prostředka. Odtáhnout spodní část dvířek a rukou prohledat útroby skříňky je tak jednoduché, aniž by na skříňce bylo cokoliv poznat.

Kromě toho však v českolipském bazéně nezamykají skříňku návštěvníci obyčejným klíčem, ale pouze ji zavřou a skříňka se uzamkne automaticky. Mezi zavřením a uzamčením je ale krátká časová prodleva, o které většina návštěvníků bazénu nemá tušení. Skříňku tak návštěvníci zavřou a v domnění, že je zamčená, odcházejí do sprch. Ve skutečnosti však nejsou dvířka ještě zabezpečená, takže stačí lehce zatáhnout za madlo a případnému zloději už nic nebrání v krádeži.

Se touto zkušeností se Deníku svěřil jeden z návštěvníků bazénu. „Přišel jsem z bazénu a skříňka byla normálně uzamčená. Když jsem ji pomocí čipu otevřel, tak jsem zjistil, že mi chybí úplně všechny doklady,“ uvedl okradený muž, který si nepřeje zveřejnit své jméno. Redakce jej však zná. „Zkoušel jsem, zda skříňka správně funguje. Zavřel jsem jí a aniž bych cokoli dalšího udělal, tak jsem ji bez pomoci čipu opět otevřel. Nahlásil jsem proto obsluze, že jsem byl okraden, a že je skříňka rozbitá. Vysvětlili mi, že rozbitá není a řekli mi o prodlevě mezi zavřením a uzamčením skříňky.“

Podle něj ho na to ale nikdo neupozornil. Ani v návštěvním řádu bazénu nic takového není. Přesto je ztráta všech dokladů jeho chyba. V návštěvním řádu je totiž jasně řečeno, že ve skříňkách nemají cennosti co dělat. Na uložení cenností a dokladů zde mají trezory, které mohou návštěvníci využít zdarma. Pouze za ně pak bazén zodpovídá, což potvrzuje i ředitelka sprorareálu Iveta Žižková.

„Zabezpečit skříňky proti zlodějům je takřka nemožné. Nemůžeme proto zodpovídat za jejich obsah. Právě proto jsou zde v rámci klientského servisu pro lidi k dispozici trezory. Ty má obsluha na očích a klíčky jsou uloženy v recepci,“ vysvětluje Iveta Žižková s tím, že o popsaném případu ví.

Bohužel s tím nemůže vůbec nic dělat. „Jako organizace jsme pojištění. Kdyby se ztratilo cokoli jiného než cennosti, tak by se na to pojistka vztahovala. Když ale někdo poruší návštěvní řád a uloží si cennosti, peníze a doklady do skříňky, tak je tam má na vlastní riziko,“ dodává ředitelka a na závěr radí, aby lidé před odchodem ze šatny do bazénu pár vteřin počkali než zhasne kontrolka nad dvířky a pro jistotu ještě vyzkoušeli jejich uzamčení.⋌

Autor: Petr Jeník

5.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

KAZMA REGION ZNÁ. Před dvěma týdny přijel na fourcross na Dobrou Vodu u Jablonce.

Hvězda internetové televize jede s vozíkem na Benátskou

Setkání vietnamské komunity v Kulturním domě Crystal v České Lípě nabídlo i řadu hudebních vystoupení.
7

Z večerek vyrazili za zábavou

Příprava nabírá na obrátkách. Tým Josefa Vinše ladí formu

Nový Bor /FOTOGALERIE/ - Ani třetí přátelský zápas Nového Boru výhru nepřinesl.

DOTYK.CZ

České pivo určené ženám pobouřilo Britky. Je to sexismus, zlobí se

Česká společnost Aurosa Martiny Šmírové uvedla na trh stejnojmenné pivo, určené ženám. Když ho zkusila prodávat v Londýně, narazila. Britských žen se dotklo, že jim někdo předepisuje, jaké pivo mají pít.

Bazén postaví i přes odpor povodí

Česká Lípa - Plánovaná výstavba venkovního bazénu v České Lípě se opozdila. Město narazilo na odpor Povodí Ohře. Do příštího léta se prý dá stavba i tak stihnout.

Kontrolovali řidiče. Ti střízliví dostali pivo

Česká Lípa - Policisté dopravního inspektorátu v pondělí kontrolovali řidiče na zastávce U Jezu v České Lípě. Tentokrát však ve spolupráci s Českým svazem pivovarů a sladoven v rámci projektu „Řídím, piju nealko pivo“.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení