VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Do Vrbového potoka už nepotečou splašky

Žandov – Zamezit dalšímu znečišťování Vrbového potoka v Žandově by mělo odstranění kanalizační výusti.

11.3.2011 2
SDÍLEJ:

Další úpravy kanalizační sítě v Žandově navazují na loňskou rekonstrukci zdejší čistírny odpadních vod.Foto: Deník/Tomáš Mařas

Do akce za sedmnáct milionů se pustila Severočeská vodárenská společnost (SVS). Projekt navazuje na loni dokončenou rekonstrukci zdejší čistírny odpadních vod (ČOV) za dvaadvacet milionů.

Do ČOV jsou převážnou měrou odváděny odpadní vody. Avšak část kanalizačních stok stále ústí do zdejšího Vrbového potoka.

„Dojde k zrušení výusti na levé straně potoka a odpadní vody se převedou do stávající městské kanalizace s napojením na čistírnu. Zároveň se vymístí kanalizace ze soukromého pozemku firmy Sauer a odpadní vody se budou přečerpávat do stávající stokové sítě zakončené v čistírně odpadních vod,“ vysvětlila mluvčí SVS Dagmar Haltmarová.

„Vymístění kanalizace mimo areál firmy Sauer rovněž umožní provozní společnosti SčVK tuto kanalizaci řádně provozovat, což bylo na soukromých pozemcích nemožné,“ doplnil generální ředitel SVS Miroslav Harciník.

Do konce letošního roku tak bude v Žandově vybudován sdružený objekt čerpací stanice odpadních vod a odlehčovací komory.

Autor: Radmila Pokorná

11.3.2011 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

ANKETA: Omezili byste pracovní týden z pěti dnů na čtyři?

Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Věřím, že já pro vás komik z Prahy nejsem a nebudu, odpověděla Michaela Marksová

Liberecký kraj – Přinášíme výběr dotazů, které jste včera kladli v online rozhovoru Michaele Marksové.

OBRAZEM: Běžci za nový úsměv podpořili pacienty s rozštěpem

Česká Lípa - Pro dobrou věc běželi jako o život. Českolipský městský park ožil v sobotu odpoledne akcí, která nese název Běh za novým úsměvem.

ANKETA: Obnovili byste povinnou základní vojenskou službu?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Legalizovali byste pěstování marihuany pro osobní spotřebu?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení