VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Gymnazisté oznámkovali českolipské radní

Česká Lípa /FOTOGALERIE/ - Studenti udělili také dvě pochvaly za sportovní areál a vánoční výzdobu a tři třídní důtky za zimní úklid komunikací ve městě.

28.1.2010 1
SDÍLEJ:

OKTÁVA B. Starší studenti měli nejvíce věcných připomínek.Foto: Deník/Eva Vlastníková

Chybí nám parkovací plocha u gymnázia, bezpečný přechod pro chodce a to, že od autobusové zastávky chodíme po silnici. Takové byly nečastější výtky studentů českolipského gymnázia vůči práci radních v České Lípě. Gymnazisté ze tří tříd známkovali radní ve čtyřech „předmětech“, pomoc radnice škole hodnotili slovně a udělovali i pochvaly a třídní důtky. Jak tedy hodnocení dopadlo?

Kulturní vyžití: 2 -
Cena vstupenek je vysoká. Divadlo nesplňuje kvalitou a repertoárem představy zejména letošních maturantů. „Za plus považujeme digitalizaci kina,“ shodli se studenti oktávy B.

Sportovní vyžití: 2
Chybí multifunkční hala a venkovní koupaliště. Bez haly nebudou moci některé oddíly hrát vyšší soutěž na domácí půdě, protože stávající hala nesplňuje předepsaná kritéria.

Životní prostředí: 2 -
„Bydlím na Holém vrchu, často tu smrdí Varta, hlavně po ránu. A nikdo to neřeší,“ říká jedna ze studentek oktávy B. Další se přidává: „Na Svárově v zimě lidi topí vším možným a je tu také smrad.“ Studenti také poukazují na obrovské množství psích exkrementů. „Měly by se vybírat vyšší poplatky, aby bylo na úklid a aby všude byly sáčky.“

Doprava: 3 -
Oblast dopravy hodnotili studenti nejhůře. Ve všech třídách mají problémy dostat se na nultou hodinu (od sedmi ráno), od nemocnice v tu dobu nejede MHD. Spoje do Sosnové, z Dolní Libchavy a ze Svárova jim nevyhovují. „Ze Svárova chodím pěšky, autobus tu i často vynechá linku,“ shodli se. Také ceny jízdného v MHD považují za vysoké, respektive jim chybí výraznější slevy pro studenty.

Pomoc radnice škole
Chybí nám bezpečný přechod ze Špičáku ke škole, parkovací plochy, příchod z autobusové zastávky je po silnici.
„Na osmou hodinu vozí řada rodičů své děti auty. Vznikají tu nebezpečné situace, protože příjezd ke škole je v zatáčce, ale po hlavní silnici jezdí auta rychleji než je povolená padesátka. Do toho přicházejí děti ze Špičáku a přebíhají silnici,“ popsali studenti každodenní situaci.

Třídní důtka
Jednoznačně ji studenti udělili za zimní úklid komunikací.

Pochvala
Za Sportareál, vánoční výzdobu a městskou knihovnu.

Starostka Hana Moudrá k vysvědčení

Jsem ráda, že jsme u našich gymnazistů „prošli“ i do druhého pololetí, neboť mládí bývá hodně kritické. Bývá ale také spravedlivé.
Hlavně mne proto hřeje jednička za sportovní vyžití od třeťáků a pochvala za Sportareál, nebo za knihovnu a vánoční výzdobu od primánů. Samozřejmě si cením i těch několika chvalitebných, které jsme od studentů dostali.

Celkové vysvědčení pak mluví jasně, nedopadli jsme špatně, ale určitě máme co zlepšovat. Ostatně takový je život.
Nejvíce nás studenti kritizují za letošní zimní údržbu komunikací. K tomu bych řekla pouze tolik – zimní údržba nikdy nebude zcela dokonalá, protože následky zimního počasí se pouze zmírňují, nikoliv odstraňují. Uznávám proto, že ani letos nebyla bezchybná. Město však zůstalo v rámci možností schůdné a sjízdné, což je to nejdůležitější.

Hodně nám s úklidem pomohli také ti, kteří se s městem na úklidu komunikací spolupodíleli, i když ze zákona už tuto povinnost neměli.

Autor: Eva Vlastníková

Jakou známku si zaslouží českolipští radní?

1

17 %

2

0 %

3

17 %

4

25 %

5

42 %

Hlasovalo: 12

Anketa byla ukončena

28.1.2010 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotbal. Ilustrační foto.

Krajské fotbalové soutěže na startu

Mapa exekucí – Liberecký kraj

Exekuce. Liberecký kraj je třetí nejhorší

Křižíkova fontána bude mít konkurenci. V Oldřichově

Nový Oldřichov - Je to jejich velká specialita. Desítky vodních proudů, barevná světla a tóny Smetanovy skladby Vltava.

V Maďarsku byli hodně vidět stolní tenisté z Českolipska

Harkany (Maďarsko) - Maďarští pořadatelé mezinárodního turnaje stolních tenistů veteránů v Harkanách se po nevšedním zájmu hráčů o možnost hrát na tomto prestižním klání, rozhodli rozšířit v letošním roce počet účastníků na 270.

Recept na dlouhověkost? Pracujte s láskou a ne pro peníze

Nový Bor – Anna Hejná z Nového Boru ve středu oslavila neuvěřitelných 103 let. Obklopená svými kamarádkami, pečovatelkami i zástupci města vyprávěla o svých vzpomínkách i zájmech. 

Zoo hledá historické fotky se slony

Liberec – Máte doma fotku vaší babičky, jak pózuje před slony v liberecké zoo? Teď máte příležitost se podělit o tento rodinný skvost i s ostatními.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení