VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jaro by děti ze základní školy Jižní měly přivítat v novém pavilonu

Česká Lípa - Investice za 12 milionů korun z městského rozpočtu České Lípy půjde na přestavbu školního pavilonu pro handicapované děti.

20.10.2016
SDÍLEJ:

Tento pavilon je už nyní minulostí. V minulém týdnu byl zdemolován a na jeho místě bude stát pavilon nový a kapacitně větší.Foto: MÚ Česká Lípa

Z pavilonu D, který využívá k výuce zdravotně handicapovaných dětí Speciální škola Jižní Pod Holým vrchem v České Lípě, je nyní staveniště. Za pár měsíců tu bude stát úplně nový pavilon. Ten bude kapacitně větší a modernější.

Do přestavby pavilonu investuje město dvanáct milionů korun. Stavebníci minulý týden zdemolovali původní pavilon a na jeho místě budují nový. Vzniknou v něm čtyři moderní učebny, dvě rehabilitační místnosti, kuchyňka a další potřebné zázemí.

Hotovo by mělo být na jaře příštího roku. Od následujícího školního roku tak budou mít školáci ze speciální školy k dispozici další, v pořadí čtvrtý moderní pavilon.

Technické problémy

„Kromě pavilonu D už začínáme pracovat na přípravě rekonstrukce pavilonu F, posledního školního objektu v tomto bezbariérovém areálu, kterým postupnou modernizaci školy uzavřeme," podotýká místostarosta Juraj Raninec.

Speciální škola Jižní Pod Holým vrchem je zaměřená na rozvíjení osobnosti žáků s mentálním postižením, na poskytování vědomostí, dovedností a návyků, které uplatní žáci v praktickém životě. Zohledňuje rozdílnost rozumových schopností žáků i odlišnost prostředí, ze kterého žáci do školy přicházejí.

Vloni se podařilo městu díky dotacím zateplit několik dalších mateřských škol a novotou září i fasáda základní školy na Slovance. „U školy Jižní nás nečeká jen zateplení objektu a výměna oken. Tato pavilonová škola se potýká s mnoha technickými problémy, jako jsou například statické poruchy. Ty sice nijak neohrožují samotnou stabilitu budovy, ale před zahájením prací je musíme vyřešit," upřesňuje místostarosta.

Nové atrium

Dále bude muset město vyřešit zastaralé rozvody veškerých inženýrských sítí a zcela nevyhovující stav atria uprostřed objektu, který by do budoucna měl sloužit všem žákům školy.

V současnosti je prostor natolik poškozený, že není možné ho bezpečně využívat. „Proto jsme zvolili postupnou projekční přípravu obnovy tak, abychom dokázali určit, které práce mohou probíhat za provozu školy a které si vyžádají jeho omezení. Celá revitalizace školy tak bude nepochybně záležitostí na několik dalších let a zateplení by mělo být tou pověstnou „třešničkou na dortu"," dodal Raninec.

Autor: Kateřina Charvátová

20.10.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vyhlašování cen Křesadlo 2016, ocenění dobrovolníků z Libereckého kraje.

Dobrovolníky z celého kraje letos ocení v České Lípě

Nováček I. B třídy z České Lípy podlehl Pěnčínu 1:4. Petr Lebduška v souboji s Janečkem a Škrétou.
6

Fotbalová I. B třída nezačala pro zástupce českolipského okresu nejlépe

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Vlci zadávili přes 30 jehňat

Liberecký kraj – Smečka vlků poprvé zaútočila na Frýdlantsku. Šelmy zde zabily 4 dospělé ovce a 32 jehňat.

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

V zoo začínají sokolnické dny

Liberec – Pravidelné ukázky sokolnictví začínají od úterý v liberecké zoo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení