VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nové místo nevytvořili

ČESKÁ LÍPA - Na projektu Zdravé město měl pracovat koordinátor. Zatím není.

4.11.2007
SDÍLEJ:

Zprava: Tomáš Vlček, Hana Moudrá, Jan StejskalFoto: Deník

Postupem prací na projektu Zdravé město se zabývali českolipští zastupitelé. V příštím roce vyčlení na tento projekt 60 tisíc korun jako příspěvek města do NSZM. Samostatně bude v rozpočtu částka na přípravu, realizaci projektů v rámci Zdravého města a grantový program ve výši 200 tisíc Kč.
Tento projekt měli připomínkovat občané města. Podle zprávy Tomáše Vlčka, místostarosty, došlo několik připomínek. Jedna z mála konkrétních požaduje začlenit do projektu úpravu vnitrobloku mezi ZŠ Klíč a MŠ Roháče z Dubé.
Místostarosta předložil návrh rozpočtu pro příští rok. Podle usnesení z června v něm měly být i náklady spojené s vytvořením dalšího úřednického místa na částečný úvazek.
„Vzhledem ke skutečnosti, že na MěÚ Česká Lípa probíhá nyní personální audit, není dosud vyřešeno začlenění koordinátora Zdravých měst do organizační struktury městského úřadu,“ vysvětlil Tomáš Vlček.
Toto vysvětlení považuje za nedostatečné zastupitel Oldřich Panc. „Audit začal před měsícem. Co se tedy dělo od února do září?“ ptal se.
„Koordinátora jsme mohli přimout na smlouvu nebo na částečný úvazek. Ale vzhledem k tomu, že projekt je v přípravné fázi, vidím toto řešení jako ekonomické,“ vysvětlil Tomáš Vlček.
Podle něj projekt pokračoval podle plánů. „Je to běh na dlouhou trať, zatím mohli občané projekt připomínkovat a na listopad připravujeme veřejné zasedání podle zásad projektu,“ vysvětloval dále místostarosta.
Zatím práci koordinátora převzal sám. „Sešel jsem se s odbornicí na trvale udržitelný rozvoj a také jsem zjišťoval, kdy ministerstvo životního prostředí přijde s výzvami, které může využít jen Zdravé město nebo Agenda 21,“ shrnul Tomáš Vlček.
Opozice už od počátku považovala projekt za formální a zbytečný. Například Jitka Lukášková připomněla generel silniční dopravy, podle kterého by měly části komunikací patřit cyklistům pro bezpečnější jízdu. Ačkoliv je již několik let k dispozici, změnilo se jen málo.

Další zprávy z regionu najdete zde

4.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotbal. Ilustrační foto.

Krajské fotbalové soutěže na startu

Mapa exekucí – Liberecký kraj

Exekuce. Liberecký kraj je třetí nejhorší

Křižíkova fontána bude mít konkurenci. V Oldřichově

Nový Oldřichov - Je to jejich velká specialita. Desítky vodních proudů, barevná světla a tóny Smetanovy skladby Vltava.

V Maďarsku byli hodně vidět stolní tenisté z Českolipska

Harkany (Maďarsko) - Maďarští pořadatelé mezinárodního turnaje stolních tenistů veteránů v Harkanách se po nevšedním zájmu hráčů o možnost hrát na tomto prestižním klání, rozhodli rozšířit v letošním roce počet účastníků na 270.

Recept na dlouhověkost? Pracujte s láskou a ne pro peníze

Nový Bor – Anna Hejná z Nového Boru ve středu oslavila neuvěřitelných 103 let. Obklopená svými kamarádkami, pečovatelkami i zástupci města vyprávěla o svých vzpomínkách i zájmech. 

Zoo hledá historické fotky se slony

Liberec – Máte doma fotku vaší babičky, jak pózuje před slony v liberecké zoo? Teď máte příležitost se podělit o tento rodinný skvost i s ostatními.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení