VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Bohatice nemají starostu. Pozvánky na víkend

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého Českolipska: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultura i sport.

21.11.2014
SDÍLEJ:

Cvikovské dny loutek pořádají každoročně divadelníci souboru Klubíčko.Foto: Deník/Petr Šimr

Vedení obce nemají už jen „problémové" Bohatice

Bohatice - Ačkoli tu ustavující zastupitelstvo už proběhlo, malá obec Bohatice u Zákup je jediná na Českolipsku, která nové vedení obce ještě nemá. Čtyři z pěti zvolených zastupitelů se tu totiž nedokázali v podstatných věcech dohodnout a hlasování včetně volby starosty vždy skončilo patovou remízou 2:2. Potřebný pátý hlas drží dosavadní starostka obce Jaroslava Tomanová, která je ovšem dlouhodobě nemocná a zasedání se nezúčastnila. Další jednání, kde by došlo k pokusu o zvolení vedení obce, Bohatice zatím nezveřejnily. Malá obec má se samosprávou v posledních letech problémy. V roce 2010 tu komunální volby vůbec neproběhly, protože se nepodařilo sestavit ani jednu kandidátku. Vše musely řešit až doplňovací volby v roce 2011.

Cvikov hostí velkou loutkovou přehlídku, končí zítra

Cvikov – Pohádkové příběhy podle předloh klasiků i nová neotřelá vyprávění v originálním pojetí novodobých divadelníků přinesou tento víkend 23. Cvikovské dny loutek. Nesoutěžní přehlídka amatérských loutkových souborů začíná dnes v 10 hodin, symbolicky ji zahájí domácí soubor Klubíčko oblíbeným představením Švec Dratvička. Na loutkové scéně u cvikovského náměstí za prodejnou Ambrosia se představí také soubory z Prahy, Loun a Liberce. Cvikovské dny loutek jsou každoročně největší akcí domácího souboru Klubíčko, který letos slaví pětašedesát let od svého založení a každoročně se zúčastňuje nejrůznějších přehlídek za hranicemi Českolipska. „Všechny pohádky jsou veselé, hravé," láká divadelnice Klubíčka Josefa Stehlíková. ⋌
Sobota 22. 11.
10.00 – Švec Dratvička (Loutkový soubor Klubíčko Cvikov)
14.00 – Až opadá listí z dubu podle Jana Wericha (Spolek loutkařů v Lounech)
16.00 – Ostrov splněných přání (Spojáček Liberec)
18.00 – Don Šajn (Loutkové divadlo Bubeníček Praha)
Neděle 23. 11.
10.00 – Kocour v botách (Loutkové divadlo Bubeníček Praha)
Jednotlivá představení trvají zhruba 30 až 45 minut, vstupné je 30 korun.

Druhá potravinová sbírka proběhne i v Lípě

Česká Lípa - Až sedmdesát kilogramů potravin ročně vyhodí v průměru každý občan České republiky. Přesto přibližně desetina lidí nemá dostatek peněz na dostatečné množství kvalitních potravin. To má částečně pomoci vyřešit Národní potravinová sbírka, jejíž druhý ročník se uskuteční tuto sobotu také v České Lípě. Lidé budou moci darovat potraviny v hypermarketu Albert ve Šluknovské ulici, a to v sobotu 22. listopadu od 8 do 20 hodin. Přímo za pokladnami budou čekat dobrovolníci, kterým bude možné potraviny dát. Nejvhodnější jsou trvanlivé potraviny, jako jsou těstoviny nebo konzervy.

Českolipští hokejisté přivítají Lomnici

Česká Lípa – HC Česká Lípa zve všechny fanoušky ledního hokeje tuto sobotu 22. listopadu od 15:15 hodin na zimní stadión v České Lípě, kde je na pořadu další kolo soutěže krajské ligy v ledním hokeji. Českolipský tým první dvě kola vyhrál, ale bohužel přišla řada proher a náš tým klesl na čtvrté místo. Lomnici začátek soutěže také příliš nevyšel, ale v posledním utkání vyhrála nad PSK Liberec 4:0. Lonští finalisté se budou chtít odrazit ode dna tabulky, která je zatím velmi vyrovnaná. Potřebujeme přerušit sérii tří proher a naplno bodovat. Přijďte podpořit Českolipské hokejisty v boji o mistrovské body.
Vstupné: 30 Kč, děti do 15 let a důchodci zdarma

Na záznamu z New Yorku uvidí Lípa Rusalku

Česká Lípa - Záznam z Metropolitní opery bude v sobotu 22. listopadu od 18 hodin promítat českolipské kino Crystal. V hlavní roli Dvořákovy Rusalky se představí americká star Renée Fleming. Ona a další američtí pěvci zpívají všechny árie, včetně té slavné o měsíčku tak, jak byly napsané tedy v češtině!

Tanečníci se sejdou ve Skalici

Skalice u Česká Lípa - Šestý ročník taneční bitvy Dance of Live o pohár města Nový Bor dnes vypukne ve sportovní hale ve Skalici u České Lípy. Soutěž pořádá taneční skupina Black Shadow a představí se v ní desítky profesionálních i amatérských týmů. Soutěž začíná v 7 hodin ráno a potrvá celý den.

Dárce krve ocenili medailemi

Česká Lípa - Symbolickým poděkování a předáním medailí prof. Jánského ocenili zástupci Českého červeného kříže v České Lípě 34 bezpříspěvkových dárců krve. V sídle oblastního spolku ČČK se sešli dárci, kteří krev věnovali desetkrát, dvacetkrát a čtyřicetkrát. Zlaté medaile za čtyřicet odběrů převzalo šest lidí, o dva více bylo stříbrných medailistů za dvacítku odběrů. „Děkujeme všem za hluboce lidský postoj, kterým nezištně přispívají k záchraně zdraví a životu svých spoluobčanů," říká Zdeňka Bartášková, ředitelka OS ČČK Česká Lípa.

Jan Blažek a další naděje stolního tenisu

Česká Lípa –  Velký talent českolipských trenérů Lokomotivy A. Bayera a Vl. Milaty se jmenuje Jan Blažek. Po dvou bodovacích turnajích mladších žáků Libereckého kraje je na čtvrtém místě. Další žák našeho okresu Petr Korp z Kamenického Šenova je dokonce na místě  třetím. Výše jmenovaní spolu s N. Nykodýmovou z Nového Boru a L. Jindrákem z Kamenického Šenova se budou snažit přerušit suverenitu hráčů a hráček Liberce na turnaji v Chrastavě.

Na otcovo auto neměl sahat

Česká Lípa - Za svévolné zapůjčení auta svého otce bude pykat třiačtyřicetiletý muž z České Lípy. Ten si měl auto vzít během úterního dopoledne bez dovolení z otcovy garáže, ke které si rovněž bez ptaní přivlastnil klíč. Rodič, který si vozu cení na téměř šedesát tisíc korun, nemá se synem slitování a podal na něj trestní oznámení pro krádež.

Matematický borec

Česká Lípa - Liberecký kraj ocenil talentované žáky a studenty a vítěze celostátních soutěží. Nejúspěšnějším účastníkem v soutěžích se stal aktuálně již absolvent českolipského gymnázia Tomáš Novotný, který zabodoval nejen v jedné z nejprestižnějších soutěží Matematické olympiádě. Reprezentoval ČR v mezinárodním kole v JAR a přivezl si jako jediný Čech z týmu stříbrnou medaili.

Prysk bude volit dětského starostu

Prysk - Schůzovat a řešit problémy budou v Prysku v novém volebním období i děti. Opravdové vedení obce totiž stojí o jejich názor a pohled na věc a v Prysku proto příští týden ve středu poprvé zasedne dětský parlament. Na ustavujícím zasedání si zvolí své vedení a poté se bude scházet vždy den před „dospěláckými" zastupiteli.

Karatisté SSC získali v Praze kompletní sadu medailí

Praha, Česká Lípa - Úspěšná výprava Českolipského SSC karate klubu SE na začátku listopadu zúčastnila Mistrovství České republiky organizace ČABK v Praze. Závodníkům se stoprocentně dařilo a domů dovezli celou kolekci medailí. Zlato získala mezi mladšími žákyněmi Nicol Hanvaldová, stříbro vybojoval Josef Polák ml. (mladší žáci) a bronzovou medaili přivezla starší žákyně Jana Rálišová.

Ceny benzínu i nafty už sedmý týden klesají

Liberecký kraj – Ceny pohonných hmot v Libereckém kraji už sedmý týden klesají. O dalších 20 haléřů zlevnil od minulého týdne nejprodávanější benzin Natural 95. Za litr platí aktuálně motoristé v průměru 35,30 Kč. Litr nafty je v průměru po 34,91 Kč, před týdnem byl o sedm haléřů dražší. Liberecký kraj patří podle společnosti CCS k těm levnějším. I v celostátním měřítku zlevnily benzin a nafta podobně. Motoristé aktuálně natankují litr benzinu za 35,56 Kč, před týdnem byl o 16 haléřů dražší. O deset haléřů zlevnila nafta, litr je v průměru po 35,23 Kč. V Libereckém kraji jsou ceny pohonných hmot pod celostátním průměrem. Nejlevněji natankují řidiči na Českolipsku, kde je benzin i nafta pod hranicí 35 Kč za litr. Benzin se prodává v průměru za 34,96 Kč, a nafta dokonce jen po 34,56 Kč.

Zdravotně postižení zvou na výstavu

Česká Lípa – Na prezentaci umělecké tvorby lidí se zdravotním postižením zve Centrum zdravotně postižených v České Lípě, které sídlí v Konopeově ulici č. 812 u autobusového nádraží. Výstava zaměřená na vánoční tématiku začíná v pondělí 24. listopadu a potrvá do čtvrtka 27. listopadu. Výstava je otevřená vždy od 9 do 15 hodin.

Autor: Redakce

21.11.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Autoveterán. Ilustrační foto.

Českolipskem projede desítka historických vozidel

Pestré složení týmů dopředu určila pravidla. Minimálně jednomu členovi muselo být přes 55 let, mezi sebou nikdo nesměl být v příbuzenském svazku. To mimo jiné vedlo k seznámení blízkých sousedů, kteří se do té doby vůbec neznali.
28

Českolipskou Čtvrtí roku 2017 se stalo Moderní centrum

KRÁTCE: Bogar má už dva tituly mistra světa. Práce v Pihelu mění jízdní řád

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

Marek Burian přestoupil do Doks. "Seběhlo se to rychle," přiznává hráč

Česká Lípa – Ještě před týdnem v Novém Boru se společně se spoluhráči z českolipského Arsenalu radoval z premiérové výhry v divizní soutěži. Sedm dní nato už ale na stadionu v Semilech oblékl dres Doks.

POZVÁNKA: Vratislavice budou ve čtvrtek patřit módě a Beatě Rajské

Vratislavice n. N. – Na autorskou módní přehlídku poslední kolekce návrhářky Beaty Rajské zvou ve čtvrtek Vratislavice. 

Dobrovolníky z celého kraje letos ocení v České Lípě

Liberecký kraj - Cena pro obyčejné lidi, kteří dělají obyčejné věci. Tak zní charakteristika cen Křesadlo, které každoročně putují šesti vybraným dobrovolníkům z Libereckého kraje. Letošní již sedmý ročník má pod patronátem českolipská pobočka organizace ADRA.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení