VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Cvikov chystá řadu oprav, v Lípě přibudou nová pracovní místa

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

18.6.2017
SDÍLEJ:

Českolipský deník.Foto: Deník

CVIKOV

Chystají opravy úřadu, domu dětí i mateřské školy

Řadu investic chystá na letošní rok město Cvikov. V červenci začne rekonstrukce prvního patra městského úřadu. „I přes ztížené podmínky nebude chod úřadu přerušen. Všechny odbory lidé najdou v této budově. Předpokládáme, že v září bude rekonstrukce zdárně dokončena," popsal starosta města Jaroslav Švehla. Dále se radnici podařilo získat dotace na rekonstrukci DDM Cvikováček a také opravu budovy mateřské školy v Lindavě. Tyto akce začnou po výběru dodavatele stavby pravděpodobně během podzimu. Dokončení se předpokládá v létě roku 2018.

ZÁKUPY

Další Sociální automobil přijede do Zákup

Vozový park je bohužel v ústavech a zařízeních, která se starají o seniory nebo zdravotně či mentálně postižené, zpravidla ve špatném technickém stavu. Není výjimkou, že jsou klienti těchto organizací převáženi vozidly, jejichž stáří se blíží i dvaceti letům. Projekt Sociální automobil proto různým institucím předává moderní vozidla, která zaplatí soukromé společnosti výměnou za část reklamního prostoru na karoserii. Jedno takové předají zástupci agentury Kompakt ve čtvrtek 22. června Domovu důchodců a domu s pečovatelskou službou v Zákupech.

PRYSK

Zvelebují vodní nádrž

Na slibované úpravě vodní nádrže v Prysku se už začalo pracovat. V létě by se měli místní už moct vykoupat, a to z nového vstupního mola. „V průběhu léta bude instalováno nové zábradlí a dřevěné obložení horní části stěn. Zatím se pracuje na dětském brouzdališti. Akce je financována z dotace Ministerstva pro místní rozvoj, kterou jsme získali za ocenění v rámci soutěže Vesnice roku 2016 a obecního rozpočtu," popsal starosta obce Prysk Jan Sviták.

ČESKÁ LÍPA

Výrobce skleněných čoček nabídne nová pracovní místa

Závod společnosti Docter Optics, vyrábějící v České Lípě skleněné čočky pro automobilový průmysl, se rozšířil o novou výrobní halu o ploše téměř 7 tisíc metrů čtverečních. V současnosti firma v České Lípě zaměstnává 200 lidí. Investice za zhruba 400 milionů korun, z níž na stavební část připadla polovina, firmě umožní rozšířit produkci a vytvoří prostor pro další rozvoj. Devět z deseti automobilů po celém světě má totiž ve svých reflektorech právě její skleněné čočky. Do nového objektu společnost umístí během následujícího roku a půl dalších sedm výrobních linek na výrobu skleněných čoček. Díky tomu také vytvoří dalších zhruba 120 pracovních míst.

Centrum ukazuje fotografie a eseje

 Pod názvem „Milovaná" vystavuje v českolipském Centru textilního tisku své fotografie a eseje Zdeněk Pokorný, který v pátek oslavil životní jubileum. „I když vím o autorových smutcích, pramenících z rozčarování nad stavem společnosti a světa, stále je osobností otevřenou, hledající cestu k lidem a porozumění poselství dějin. Nabízí srdce plné lásky, „Milovaná", to je žena, děti, bližní, vlast a krásy světa," uvedl k zahájení výstavy českolipský historik Ladislav Smejkal. Podle něj takoví lidé právě pro svůj požehnaný věk a nesmírnou životní zkušenost jsou solí země. Součástí prostoru Centra textilního tisku bude výstava až do 10. září.

Dveře se zabouchly, muž zůstal venku

Jenom v županu vyšel sedmatřicetiletý muž z České Lípy ze svého domu a nedopatřením si zabouchl vchodové dveře. Pár minut před půlnocí jeho partnerka a dcera spaly spánkem spravedlivých a přes veškerou snahu se je nepovedlo vzbudit. Muž si tedy přivolal prostřednictvím linky 156 hlídku strážníků Městské policie Česká Lípa. Ti po žebříku vylezli do 1. patra, otevřeli okno a vstoupili do domu, aby vpustili muže zpět domů.

KRIMI

Za uražení závory půjde k soudu

Rok za mřížemi hrozí 54letému řidiči dodávky, který před pár dny ulomil závoru na železničním přejezdu mezi Brništěm a Luhovem. Podle svědků události muž vjel s dodávkou na přejezd poté, co přes něj sice už přejel vlak, ale obě závory byly ještě dole. Při kličkování mezi závorami řidič o jednu z nich zavadil zadní částí vozu a závoru ulomil a zanechal ji v kolejišti. Na místě se ho snažil přimět k odpovědnosti jiný řidič a vyzval ho, aby vyčkal do příjezdu policistů. Na to mu měl podezřelý odpovědět, že spěchá, a ujel. Když ho policisté později vypátrali, snažil se sice chvíli mlžit, ale vyšetřování ukázalo, že o uražené závoře dobře věděl. Muž je podezřelý z poškození a ohrožení obecně prospěšného zařízení z nedbalosti.

Moc mladý na to, aby hrál

Když do baru Hong Kong na českolipském sídlišti pod Holým vrchem přijeli strážníci městské policie, už od oka jim přišel jeden hráč u výherního automatu moc mladý. „Mladistvý se snažil z prokázání totožnosti všemožně vykroutit. Hlídce sdělil jen jméno, příjmení a datum narození a tvrdil, že občanský průkaz nemá," popsala mluvčí městské policie Eva Vlastníková. Podle roku narození však bylo zcela jasné, že je příliš mladý, aby mohl hrát na automatech. Obsluha baru si ho nezkontrolovala. Až poté, co mu strážníci vysvětlili, že může jít o trestný čin, ukázal své doklady. Případem se bude zabývat policie.

MIMOŇ

Kristian Kodet vystavuje v muzeu

Červen patří v Městském muzeu v Mimoni výstavě obrazů Kristiana Kodeta. Osmašedesátiletý výtvarník patří k uměleckému rodu, v němž se talent dědil z generace na generaci. Jeho otcem byl sochař Jan Kodet, sochařem byl rovněž dědeček Emanuel Julian Kodet. Kristian Kodet díky vlivným přátelům studoval na Akademii des Beaux Arts v Bruselu. V roce 1979 emigroval do USA. Zpět do vlasti se definitivně vrátil po roce 1989. V roce 2001 otevřel vlastní soukromé Muzeum Kodet, kde byla umístěna stálá sbírka výtvarných prací všech tří generací rodiny Kodetů. Díla Kristiána Kodeta jsou zastoupena ve sbírkách a galeriích v Bruselu, Paříži, Ženevě, Vídni, Curychu, New Yorku a dalších místech. Výstava potrvá do 2. července.

DUBÁ

Fotoklub Dubá vystavuje

Galerie pošta v Dubé připravila na červen výstavu fotografií členů Fotoklubu Dubá. Každý ze sedmi fotografů se prezentuje něčím zajímavým, typickým či netypickým ze své tvorby. Šíře námětů a témat jistě poskytne návštěvníkům možnost vybrat si právě to, co je zaujme, co uspokojí jejich představu o krásnu či co je inspiruje. Možnost navštívit galerii mají zájemci v sobotu a ve středu od 9 do 11 hodin a v pátek od 14 do 16 hodin.

Autor: Redakce

18.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Liberecký okresní a krajský soud. Ilustrační foto.

„Perník“ měli vařit i pod Bezdězem. Teď jsou u soudu

Českolipský deník.

KRÁTCE: Z domu zmizely starožitnosti. V Jablonném začala oprava silnice

Zdravotnictví čeká velký třesk. Síť nemocnic prořídne

Nic podobného se prozatím žádnému z českých ministrů nepodařilo, přestože si to všichni přáli: koncentrovat lékařskou péči do velkých nemocnic. Zrušit část malých špitálů nebo je změnit na léčebny dlouhodobě nemocných je totiž politická sebevražda.

Chtějí od Lípy 4 roky nájem zdarma

Česká Lípa – Finanční výbor doporučil Radě města České Lípy odpuštění čtyřletého nájemného za to, že si nájemce provozovnu opravil.

Florbal bavil! I přes prohru Lípy v prodloužení

Česká Lípa /FOTOGALERIE/ - Fantastickou atmosféru vytvořilo více než 1300 návštěvníků pondělního florbalového zápasu mezi FBC Česká Lípa a Libercem.

Živá knihovna pomůže žákům s výběrem povolání

Česká Lípa - Více než třem stovkám dětí, které se budou zanedlouho rozhodovat o svém budoucím povolání, představí svou činnost desítka českolipských zaměstnavatelů na akci Živá knihovna povolání.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení