VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ministr ocenil bývalého ředitele šenovské sklářské školy

Kamenický Šenov - Bývalý dlouholetý pedagog a ředitel sklářské školy v Kamenickém Šenově akademický malíř Karel Rybáček (1931-2006) obdržel v in memoriam stříbrnou medailí 1. stupně ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

16.4.2009
SDÍLEJ:

Bývalý ředitel SUPŠS v Kamenickém Šenově Karel Rybáček.Foto: archiv

Toto ocenění se u příležitosti Dne učitelů 28. března uděluje od roku 1997 jako nejvyšší ocenění za působení v resortu školství.

Karel Rybáček vystudoval sklářskou školu v Novém Boru v oddělení malování a leptání skla a dále VŠUP v oddělení monumentální malby a skla u prof. J. Kaplického. Od roku 1960 pracoval jako vedoucí výtvarník oddělení malování a leptání skla na sklářské škole v Kamenickém Šenově.

Až do roku 1990 se věnoval pedagogické činnosti. Vychoval mnoho dnes již známých sklářských odborníků a výtvarníků. V roce 1990 se stal ředitelem šenovské SUPŠS. V roce 1997 odešel Karel Rybáček do důchodu, ale i nadále spolupracoval se školou a pomáhal s přípravami výstav a symposií.

V letech působení pana Karla Rybáčka ve funkci ředitele školy zde došlo k velikým změnám. Naplánoval rozsáhlou přestavbu školy, kterou dotáhl do úspěšného konce. Přestavba propojila pomocí tunelu všechny tři školní budovy a vytvořila nové prostory pro vystavování žákovských prací. Vznikly také nové šatny pro studenty, kabinety pro učitele a nové půdní ateliéry s fotoateliérem. Byla také vytvořena nová moderní dílna pro práci nad kahanem pro doplňkovou výuku.

„V roce 2006 proběhly na sklářské škole v Kamenickém Šenově oslavy 150. let založení školy. Karel Rybáček byl čestným předsedou přípravného výboru oslav a aktivně se podílel na jejich organizaci. Bohužel právě v den oslav pan Karel Rybáček náhle zemřel. V jeho osobě odešel vynikající sklářský odborník a výtvarník, významný pedagog a přátelský a milý kolega,“ říká současný ředitel školy František Janák.

Stříbrná medaile je oceněním významné pedagogické, výchovné, vědecké nebo umělecké práce, dlouhodobého a vynikajícího působení v resortu školství nebo mimořádně záslužného činu při zajišťování a zlepšování podmínek pro výchovu a vzdělávání v České republice.

Toto ocenění je v tomto roce již druhé, které obdrželi bývalí pedagogové SUPŠS v Kamenickém Šenově. U příležitosti dne učitelů obdržel ocenění Václav Hubert za dlouhodobou tvůrčí pedagogickou činnost z rukou náměstka hejtmana Libereckého kraja pana Radka Cikla.

16.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Policie - ilustrační snímek

Zloději na festivalu vykrádali stany i kapsy návštěvníků

Košťálov/Libštát - Cvikov

I. A třída: Týmům z Českolipska úvodní kolo nevyšlo

Nápor žadatelů o pasy a občanky nepolevuje. Tvoří se fronty

Česká Lípa - Jen během července přijaly pracovnice správního odboru Městského úřadu v České Lípě 1 494 žádostí na vystavení nového občanského průkazu nebo pasu.

Doksy můžou litovat svých zahozených šancí v Semilech

Semily /FOTOGALERIE/ - Fotbalisté Doks vstoupili do podzimní části krajského přeboru prohraným zápasem v Semilech.

Lovecký zámeček v Lípě dostane novou fasádu

Česká Lípa - Unikátní památka, tzv. Červený dům v České Lípě, by se mohla v budoucnu otevřít veřejnosti.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení