VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lípa a Bor spojí své síly

Česká Lípa - Stacionář pro zdravotně postižené umístěný v prostorách bývalé mateřské školy v České Lípě na sídlišti Špičák by mohl v příštím roce sloužit také lidem z Novoborska.

12.12.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Zda se tak stane, záleží na Libereckém kraji, který je zřizovatelem příspěvkové organizace Denní a pobytové sociální služby Česká Lípa. O rozšíření kapacity zařízení v České Lípě a vytvoření odlehčovací služby jednali ve středu na Krajském úřadu Libereckého kraje Ilona Hummelová, ředitelka této příspěvkové organizace, místostarosta Nového Boru Stanislav Valdman a vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Novém Boru Milan Reichert.

„Jedním z cílů právě aktualizovaného Komunitního plánu sociálních služeb pro oblast členských obcí Svazku Novoborska je zajištění odlehčovací služby pro rodiny pečující o zdravotně postižené občany,“ předesílá Milan Reichert. „Sondovali jsme různé možnosti a dospěli k závěru, že nemá cenu, abychom některé sociální služby dublovali. Z hlediska prostorového, materiálního i personálního zajištění bude lepší, když společně podpoříme projekt českolipský. Bude to ekonomičtější, racionálnější a v neposlední řadě i rychlejší,“ zdůvodňuje Stanislav Valdman, proč Nový Bor inicioval spojení sil s Českou Lípou a z jakého důvodu budou Novoborští podporovat snahu, aby se českolipský stacionář stal zařízením pro celý okres.

Výsledek středeční schůzky dokládá vstřícnost zřizovatele stacionáře, i když záměr musí být uskutečněn po etapách. „Z jednání vzešel závěr, že požádám o změnu zřizovací listiny, což umožní, abychom provozovali denní a pobytové služby také pro děti a mládež,“ konkretizuje Ilona Hummelová, ředitelka Denní a pobytové sociální služby Česká Lípa. V první etapě se počítá rovněž se zvýšením kapacity stacionáře v České Lípě. Zařízení by mohlo zdravotně postiženým dětem a mládeži z Novoborska začít sloužit v příštím roce.

„Projekt odlehčovací služby je třeba připravit, aby mohl být zařazený do rozvojových plánů sociálních služeb Libereckého kraje a teprve poté lze uvažovat o způsobu jeho realizace,“ popisuje další kroky ředitelka a ubezpečuje: „O záměru rozšíření specifických sociálních služeb budeme i nadále s naším zřizovatelem jednat, podnikneme kroky umožňující žádanou služby nastavit v souladu s podmínkami a rozvojovým plánem stávající služby, kterou poskytujeme.“

Stacionář v České Lípě si zatím prohlédlo deset zástupců rodin z Novoborska pečujících o zdravotně postižené. „Z evidencí odboru sociálních věcí a zdravotnictví vyplývá, že potencionálních uživatelů je mnohem víc,“ zdůrazňuje Milan Reichert. „Prostor, který mají v České Lípě k dispozici, umožňuje rozvoj a nabídku dalších sociálních služeb. Jestliže bude Liberecký kraj i nadále vstřícný, vyřešíme na Novoborsku potřebu rodin volajících jak po stacionáři, tak po odlehčovací službě.“

12.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Hygiena na táborech je v pořádku. Přibylo klíšťat

Ilustrační foto.

Kam o víkendu za fotbalem

Festival u Mácháče i letos doprovodí policejní manévry

Českolipsko – Celní správa, dopravní i říční policie a toxi tým se o víkendu zaměří na návštěvníky festivalu Mácháč. Nebudou chybět ani hlídky se samopaly. 

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Češi milují skotské hry a irskou whisky, víc jí vypijí jen v USA

Sychrov – Kilty, dudy, skotští siláci a samozřejmě i skotská whisky či národní lahůdka zvaná haggis. A také skotská, irská či keltská hudba. Rekordy a autoveteráni. To všechno zažijí i letos účastníci tradičních skotských her na zámku Sychrov. Začínají už dnes neoficiálním programem na nádvoří zámku, který odstartuje ve 20 hodin výukou skotských tanců. 

Mají novou lávku, která se houpe

Stružnice – Místo staré lávky, kterou ve Stružnici zničila povodeň v roce 2013, stojí zbrusu nový most za 12 milionů korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení