VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na Severu nájemníci vyplňují zvláštní dotazníky majitele

Česká Lípa - Bude mít občanské sdružení možnost říct své k bytům na Severu? Dotazníky mají zvláštní otázky, občanské sdružení na nich nespolupracovalo

24.6.2010 6
SDÍLEJ:

Sídliště. Ilustrační snímek.Foto: DENÍK/ Vít Šimánek

Starostka města Hana Moudrá v dubnu tohoto roku na druhém shromáždění občanského sdružení Za klidný Sever slíbila zajistit účast někoho z vedení firmy CPI Byty na příštím setkání. Připomeňme, že firmě CPI Byty, a.s. patří většina panelových domů na sídlišti Sever.

Kdo vlastně přijede

Vše nasvědčuje tomu, že starostka slib dodrží. Setkání se uskuteční ve školní jídelně základní školy Sever, 28. června od sedmnácti hodin. Sejít by se podle pozvánky měli obyvatelé sídliště Sever, představitelé města Česká Lípa a společnosti CPI Byty.

Ve světle výše uvedených faktů se nabízí několik otázek. Jednou z nich je, jak budou o setkání včas informováni nájemníci. „Obyvatelé sídliště Sever se o této schůzce dozvědí z vývěsek v jejich domech,“ upřesnila taktiku radnice mluvčí Kateřina Kotková.

Další z otázek, která vyvstala, je, kdo ze společnosti CPI Byty na setkání dorazí. Na pozvánce není zmíněna konkrétní osoba. Je tedy možné, že nedorazí nikdo, kdo by měl v rámci firmy možnost rozhodnout nebo přislíbit řešení ve věcech, které ze setkání mohou vzejít.

Sdružení neoslovili

Poslední a možná nejzávažnější otázka je, proč jsou z pozvánky vynecháni lidé z občanského sdružení Za klidný Sever. „Na pozvánce, kterou starostka připravila, nejsme na seznamu programu, byť k tomuto tématu máme co říci. Byli jsme to my, kdo první začal poukazovat na problémy, kolem CPI Byty. Starostka nám není ničím povinována, to my chápeme. Z naší strany byla vždy mezi pozvanými, bereme to jako slušnost, neboť si myslíme, že se problémy sídliště týkají i města,“ napsali do tiskového prohlášení za sdružení sdružení Za klidný Sever Iveta Kühnová a Jiří Ilco.

Na programu červnové schůzky je zhodnocení současného stavu. K tomu by se mělo vyjádřit Město, CPI byty a Městské policie a nebudou chybět v programu uvedené informace CPI Byty o plánované výměně oken a deregulaci nájemného.

Podivný dotazník

Humanitární organizace ADRA by měla přítomné seznámit se závěry terénní práce. V dotazníku se mimo jiné ptala: „Chcete mít podnájemníka? Máte zájem o Dům s pečovatelskou službou? Máte zájem o domov důchodců?“

S ohledem na cílovou skupinu seniorů jsou takové otázky v době, kdy mnoho z nich řeší výši nájmu, deregulaci, případné dodatky ke stávajícím smlouvám, přinejmenším netaktní. Pod dotazníkem je podepsána humanitární organizace ADRA, pobočka Česká Lípa, město Česká Lípa, vlastníci panelových domů CPI Byty, a.s. a občanské sdružení Za klidný Sever.

K tomu má ovšem výhrady zakládající členka sdružení, Monika Rejnartová: „Problém je, že jsme o takové akci sice věděli, ale nedostali jsme možnost se k dotazníku vyjádřit. Když jsme tento dotazník dostali oklikou do ruky, velmi nás překvapilo, že jsme pod tím podepsáni. Takovéto jednání se nám vůbec nelíbí.“

Autor: Tomáš Mařas

24.6.2010 VSTUP DO DISKUSE 6
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jako host se na Operní gala přijela podívat mezzosopranistka světového formátu Eva Randová.
9

Operní diva držela palce nováčkům

FOTBAL - ilustrační foto.

Nový Bor padl na půdě SK Hrobce, Česká Lípa doma nestačila na Kladno

Pro sraženého chlapce musel přiletět vrtulník

Českolipsko – K dopravní nehodě, při které řidič osobního automobilu srazil nezletilého chlapce, došlo v sobotu 19. srpna krátce po poledni u Nového Boru.

Útulek v Dobranově ukončil spolupráci s Českou Lípou

Dobranov – Do konce října musí město Česká Lípa najít útulek, kam bude převážet zatoulané psy. Majitel útulku v Dobranově dal městu po dvaceti letech výpověď.

„Vnuci“ lákají peníze na seniorech

Liberecký kraj – Senioři jsou stále vděčným terčem podvodníků. Teď už jim volají i domů.

Holany se pyšní silným kádrem

Holany - Může si mnout ruce. Trenérovi Jiřímu Barvířovi se povedlo přesně to, o co usiloval během letní pauzy přivedl do Holan hned několik nových hráčů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení