VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žádost o dotaci mají připravenou

Nový Bor - Nový Bor a jeho německé partnerské město Oybin jsou už připravené k podání žádosti o dotaci z Evropské unie, z níž chtějí financovat společný projekt s názvem Cesta k sousedům.

2.9.2008 39
SDÍLEJ:

Novoborský zastupitel Jindřich Mareš byl v minulém volebním období starostou sklářského města.Foto: Deník/Petr Jeník

Žádost o dotaci musí být podaná nejpozději do 10. září.
Ještě na konci srpna však Nový Bor neměl zastupiteli schválené potřebné dokumenty. Starosta města Jindřich Mareš proto na poslední srpnovou středu svolal mimořádné zasedání zastupitelů. Nechybělo moc a zastupitelstvo nebylo usnášeníschopné. K hlasování je totiž potřeba nadpoloviční většina zastupitelů, tedy jedenáct z celkových jedenadvaceti. Přimět k návštěvě radnice tolik zastupitelů v době dovolených se ale ukázalo jako těžký úkol. Nakonec se jich v zasedací místnosti sešlo třináct.

„Vše proběhlo bez problémů i přesto, že zastupitelů se sešlo málo a z různých stran politického spektra. Potřebné formality jsme schválili a podání žádosti o dotaci nic nebrání,“ řekl Jindřich Mareš. „Dotace z evropského fondu regionálního rozvoje pokryje zhruba pětaosmdesát procent nákladů, dalších pět procent bude představovat dotace ze státního rozpočtu a zbývajících deset procent musíme uvolnit z vlastních zdrojů města,“ upřesňuje starosta a dodává, že dokončení projektu odhaduje v případě přidělení evropských peněz na říjen roku 2010.
Hlavní součástí projektu na české straně je lávka nad silnicemi I/13 a I/9 a na straně německé pak záchytné parkoviště pro turisty včetně informačního místa se sociálním zařízením u nástupního místa na turistické trase. To vše bude stát 15 milionů Kč.

Příprava společného projektu trvá zhruba půl druhého roku a podporují ji i mikroregiony na obou stranách hranice, což dokládá Jiří Vosecký, předseda Svazku obcí Novoborsko.
„Lávka nad silnicemi 1/13 a 1/9 je jednou z hlavních priorit Svazku obcí Novoborsko a partnerského příhraničního mikroregionu Žitavské hory. Máme enormní zájem na tom, aby byla lávka postavena v prostoru u hájovny, poněvadž v těchto místech přecházejí komunikaci výletníci směřující na Klíč. Lávku budou moci využívat i cykloturisté. Jen přemostění umožní, aby byl přechod bezpečný,“ prohlásil v květnu loňského roku Jiří Vosecký.

Autor: Petr Jeník

2.9.2008 VSTUP DO DISKUSE 39
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Policisté a celníci při pátečních kontrolách u Máchova jezera.
10

OBRAZEM: Mácháč. Policisté zabavili marihuanu i extázi

Holany se v úvodním kole I. B třídy představí na hřišti ve Vesci.

Holany se pyšní silným kádrem

Hvězdou českého YouTube je Ben Cristovao

Globálním hitem YouTube se letos v létě stala španělská píseň Despacito. V Česku ji ale překonávají domácí hity v čele s písní od Bena Cristovaa, kterou na internetu sleduje stejný počet lidí jako u obrazovek nejsledovanější televizní pořady.

Hygiena na táborech je v pořádku. Přibylo klíšťat

Liberecký kraj - Hygienické kontroly na letních táborech v Libereckém kraji pokračují. K 16. srpnu mají hygienici nahlášeno celkem 171 táborů s 245 běhy. Celkem jich zkontrolovali 77.

Kam o víkendu za fotbalem

Českolipsko - Startují krajské a okresní fotbalové soutěže. I. B třída nabídne derby rezervy Doks s nováčkem ze Žandova.

Festival u Mácháče i letos doprovodí policejní manévry

Českolipsko – Celní správa, dopravní i říční policie a toxi tým se o víkendu zaměří na návštěvníky festivalu Mácháč. Nebudou chybět ani hlídky se samopaly. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení