VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Novém Boru stále nevědí, kam s předškoláky

Nový Bor - Dubnového jednání zastupitelstva Nového Boru, které se konalo minulou středu, se zúčastnila také Iva Posseltová, ředitelka městské mateřské školy Klíček. Požádala zastupitele, aby co nejdříve rozhodli, kam budou od září umístěny děti, které jsou do školky přihlášeny a pro něž není ve stávajících předškolních zařízeních města volné místo.

24.4.2008
SDÍLEJ:

Děti v mateřské škole KlíčekFoto: Deník/Petr Jeník

„Rodiče se na mě průběžně obracejí a chtějí vědět, do které školky budou jejich děti chodit. Co jim mám říct?“ požádala o radu ředitelka mateřské školy. Starostka města Stanislava Silná podotkla, že se vedení města kritickým nedostatkem míst v mateřských školách zabývá od listopadu loňského roku. V úvahu přichází několik variant, ale ani jedna z nich nebyla prozatím dotažena do konce.
Město má zpracované projekty na rekonstrukci tří budov mateřských škol, a to ve Svojsíkově ulici, v ulici Palackého a v ulici Žižkově. Škola sídlící v Egermannově ulici by měla být v budoucnu do jednoho z objektů bývalého internátu v Kalinově ulici. Budova městu sice patří, ale na její rekonstrukci zatím nejsou peníze stejně tak jako na rekonstrukci mateřské školy ve Svojsíkově, Palackého a Žižkově ulici.
Ve hře je i vila v Kalinově ulici, která stále patří Libereckému kraji a o niž město žádá. Není možné čekat na dotace a spoléhat na to, že se podaří zmíněné objekty včas zrekonstruovat, když do zahájení nového školního roku zbývá necelého půl roku. Obdobně nelze čekat na rozhodnutí rady kraje a krajských zastupitelů, kteří by měli o prodeji vily v Kalinově ulici teprve jednat.
„Nabídli nám pomoc starostové okolních obcí mikroregionu. Možná budou za umístění do školky požadovat méně peněz,“ nevyloučila starostka. „Vyrovnali bychom tak rodičům náklady spojené s dojížděním.“ Starostka zmínila také základní školu v Arnultovicích. Místo pro předškolní zařízení by se tu určitě našlo, ale za cenu nezbytných menších stavebních úprav.
„Zastupitelstvo ukládá místostarostovi připravit materiál pro řešení situace mateřských škol v Novém Boru a předložit jej na květnovém zasedání zastupitelstva města,“ citujeme z usnesení. Ze zápisu do mateřské školy je jasné, že pro pětačtyřicet děti není v městské mateřské škole Klíček místo.

24.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Meteorologická družice desítky let chátrá. Její budoucnost je nejistá.
5

Novákova družice v Lípě je stále zralá akorát do šrotu

Jiří Šorm.

Cyklistickou Časovku jednotlivců v České Lípě ovládl Jiří Šorm

Kdo vystřídá Mimoň? O titul letos zabojují tři nádraží z Českolipska

Českolipsko – Již pojedenácté se rozhodne o nejhezčím nádraží České republiky. Vítězem může být Česká Lípa, Doksy nebo i Velký Valtinov.

Kam o víkendu za sportem na Českolipsku

Česká Lípa - Přinášíme sportovní tipy pro fanoušky na oba víkendové dny.

AUTOMIX.CZ

Filtry pevných částic pro nafťáky zlevňují. Alespoň u některých značek

Filtr pevných částic je jedním z největších strašáků u moderních dieselových ojetin. Mnoho řidičů má pocit, že když se jedná „pouze o věc ekologie“ mohou filtr bez obav vyndat, nicméně faktem je, že jeho přítomnost v autě má dost velké opodstatnění. Je tedy velmi dobrou zprávou, že se cena nových filtrů vyvíjí příznivým trendem.

City Cross Run ladí detaily

Česká Lípa – Pořadatelé druhého ročníku zážitkového běhu v České Lípě se poučili z podnětů loňských účastníků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení