VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nečas ocenil, že se Novoborští nepřidali k neonacistům

Nový Bor - Premiér během své cesty po severu Čech slíbil peníze na veřejně prospěšné práce. Policisté ale v regionu nepřibudou

19.9.2011 33
SDÍLEJ:

Petr Nečas v Novém Boru.Foto: Deník/Jan Škvára

„Vážím si toho, že zdejší občané se nepřidali k demonstracím, které organizovaly neonacistické organizace typu Dělnické strany a svůj občanský protest vyjádřili naprosto odděleně,“ řekl premiér Petr Nečas po návštěvě baru, kde začátkem srpna skupina Romů zaútočila mačetami na hosty.

Premiér zdůraznil pochopení pro obavy z narůstající kriminality. Připomněl, že v lokalitách od počátku působí agentura pro sociální začleňování a také policejní posily. „Po zajištění veřejného pořádku a bezpečnosti musí dojít na další kroky,“ předeslal Petr Nečas. „Nemůžeme tolerovat, že děti z vyloučených lokalit nechodí do školy. Je-li někdo nezaměstnaný, nemá na práci nic jiného, než aby dítě odvedl do školy, zkontroloval, jestli v ní je, a pak si jej opět vyzvedl.“

Připomněl také, že od 1. ledna 2012 bude platit zákon, podle něhož ten, kdo je nezaměstnaný více než dva měsíce, bude muset vykonávat veřejnou službu.
Dávky nepadají z nebes „Dávka nevzniká jako mana nebeská, ale složili se na ni ostatní občané formou daní. Tudíž je třeba něco jim za to odvést. Princip veřejné služby je naprosto v pořádku a nic nedůstojného na ní není,“ komentoval premiér.

Za konstruktivní a konkrétní označil jednání s premiérem starosta Nového Boru Jaromír Dvořák (TOP 09). „V závěru jsem požádal premiéra, aby případ mačetového útoku nebyl zameten pod koberec, aby mu policie i státní zastupitelství věnovalo pozornost. Město je připraveno vyjít vstříc postiženým, konkrétně jednomu člověku, který dnes nedostává dávky. Rádi mu poskytneme jednorázovou pomoc,“ dodal Jaromír Dvořák.

Nové policisty nemohou přijmout

Zodpovědnost občanů Nového Boru ocenil i Petr Rajt, vedoucí územního odboru PČR Česká Lípa. „I přesto, že bezpečnost ve městě úzce souvisí s řešením problémů v oblasti sociální, nelze opomenout ani význam preventivních či represivních opatření Policie ČR,“ uvedl Petr Rajt a připomněl skutečnost, že je v Policii ČR nastavený trend snižování počtu policistů.

„Za policisty, kteří z nejrůznějších důvodů z tabulkových míst odcházejí, nelze přijmout příslušníky nové. Dle vyjádření pana premiéra má Česká republika ještě stále jeden z nejvyšších počtů policistů na počet obyvatel ve srovnání s některými vyspělými evropskými zeměmi,“ doplnil jedno z konkrétních témat schůzky s premiérem.

Současné zákony stačí

Poslanec Petr Skokan (VV) se domnívá, že situaci může zlepšit důsledné dodržování všech zákonů, které už dnes platí. „Nemyslím, že by byl třeba nový zákon, který by upravoval vztahy mezi majoritou a minoritou,“ konstatoval.

„Nelze očekávat od majority, že bude nějaké komunitě pomáhat, když oni sami nebudou chtít. Příkladem jsou lichváři, kteří profitují ze sociálních dávek a dezorientace svých klientů. Lichváři v této komunitě jsou z této komunity. Přitom když lidé budou chtít, mohou požádat o pomoc a podporu,“ dodal Petr Skokan.

Premiér Petr Nečas se po návštěvě Nového Boru vydal do Šluknovského výběžku. Tam přislíbil peníze na sto pracovních míst na veřejně prospěšných pracích.
Řekl také, že situaci na severu Čech zneužívají extremistické organizace. Právě extremisté podle něj nesou značný díl viny na eskalaci napětí v oblasti. Na zajištění veřejného pořádku slíbil severočeské policii tolik peněz, kolik bude potřeba

Autor: Eva Vlastníková

19.9.2011 VSTUP DO DISKUSE 33
SDÍLEJ:
Autoveterán. Ilustrační foto.

Českolipskem projede desítka historických vozidel

Pestré složení týmů dopředu určila pravidla. Minimálně jednomu členovi muselo být přes 55 let, mezi sebou nikdo nesměl být v příbuzenském svazku. To mimo jiné vedlo k seznámení blízkých sousedů, kteří se do té doby vůbec neznali.
28

Českolipskou Čtvrtí roku 2017 se stalo Moderní centrum

KRÁTCE: Bogar má už dva tituly mistra světa. Práce v Pihelu mění jízdní řád

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

Marek Burian přestoupil do Doks. "Seběhlo se to rychle," přiznává hráč

Česká Lípa – Ještě před týdnem v Novém Boru se společně se spoluhráči z českolipského Arsenalu radoval z premiérové výhry v divizní soutěži. Sedm dní nato už ale na stadionu v Semilech oblékl dres Doks.

POZVÁNKA: Vratislavice budou ve čtvrtek patřit módě a Beatě Rajské

Vratislavice n. N. – Na autorskou módní přehlídku poslední kolekce návrhářky Beaty Rajské zvou ve čtvrtek Vratislavice. 

Dobrovolníky z celého kraje letos ocení v České Lípě

Liberecký kraj - Cena pro obyčejné lidi, kteří dělají obyčejné věci. Tak zní charakteristika cen Křesadlo, které každoročně putují šesti vybraným dobrovolníkům z Libereckého kraje. Letošní již sedmý ročník má pod patronátem českolipská pobočka organizace ADRA.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení