VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nový pavilon slouží autistickým dětem

Česká Lípa – Jako jediná v Libereckém kraji odborně vzdělává autistické děti Speciální škola Jižní v České Lípě. Od letošního školního roku využívá zcela nově vybudovaný pavilon pro handicapované děti.

15.9.2017
SDÍLEJ:

Od září tohoto roku je pavilon dětem ze speciální školy plně k dispozici a je tak v pořadí čtvrtým, které město zde zmodernizovalo.Foto: archiv Městský úřad Česká Lípa

Pavilon D se stal jednou z největších letošních investic města Česká Lípa, když vyšel na 12 milionů korun. Původní budova šla k zemi a na jejím místě vyrostla nová, kapacitně větší. V ní jsou čtyři moderní učebny, dvě rehabilitační místnosti, kuchyňka a další potřebné zázemí. „Chtěla bych městu poděkovat a upřímně říkám, že neznám město, které by se tak staralo a vytvářelo podmínky pro naše handicapované děti, jako Česká Lípa,“ říká ředitelka školy Jindřiška Pomikálková.

Školu Jižní navštěvují tělesně a mentálně handicapované děti a přestavbu bezbariérového areálu zahájilo město již v roce 2007 rekonstrukcí pavilonu A. V letech 2010 a 2011 pak proběhla rekonstrukce dalších dvou částí.

Ani novým pavilonem dokončeným letos ale modernizace areálu na sídlišti Pod Holým vrchem nekončí. „Je projekčně připravena rekonstrukce pavilonu F, dalšího školního objektu, která navazuje na postupnou modernizaci Speciální školy Jižní. V tomto pavilonu plánujeme zřízení školní jídelny a výdejny, dvou oddělení družiny a zázemí učitelů, které v tomto areálu zcela chybí,“ sdělil místostarosta Juraj Raninec.

„Jsem velmi ráda a v podstatě jsem na to pyšná, že jako jediné město v Libereckém kraji odborně vzděláváme také autistické děti. Do provozu školy ročně investujeme čtyři miliony korun. Škola je dnes na takové úrovni péče, že k nám přicházejí děti z celého regionu. Pokračujeme v postupné přestavbě a výsledkem už dnes je skutečně důstojný, moderní areál pro handicapované děti,“ dodala starostka.

Autor: Petra Hámová

15.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Živá knihovna povolání přinesla deváťákům novém zkušenosti.
15

Deváťákům představili povolání

V nedělní podvečer 24. září rozezněl kostel Narození sv. Jana Křtitele v Kamenickém Šenově Hradišťan se svým primášem Jiřím Pavlicou.
16

Rozjímavý i rozverný Hradišťan v srdci skla

Úklid řeky Ploučnice vzali vodáci do svých rukou

Zhruba šedesát nadšenců se v sobotu ráno sešlo, aby společně vyjeli na lodích uklidit koryto Ploučnice.

KRÁTCE: Referendum o přeložce se blíží, Doksy rozdávají kompostéry

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

OBRAZEM: Na houby vyrazili do českolipského muzea

Česká Lípa – Desítky druhů hub z Libereckého kraje byly o víkendu k vidění v českolipském Vlastivědném muzeu a galerii.

Nezná Ťoka, ale dělal by to líp

Liberecký kraj – Hned dvě debaty s občany stihli ve čtvrtek kandidáti na nové poslance za Liberecký kraj. Zatímco v Hrádku se debata točila výlučně kolem Turówa, v Liberci zajímala lidi i celostátní témata. Silnice, daňové ráje a zdravotnictví.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení